Studiranje u Australiji POMOC

nik_mil996

Početnik
Poruka
9
E ovako, sada sam cetvrta godina, znaci ostalo mi je jos samo drugo polugodiste do kaja. Imam 18 godina. Prosle godine u ovo vreme sam bila u Australiji na mesec dana kod rodbine i kada sam se vratila raspitivala sam se o studiranju tamo. Jedna agencija mi je rekla da je skolovanje oko 17000 dolara. Tada sam odustala. Medjutim, drug iz Australije mi je sinoc rekao da postoji neka mogucnost da odem tamo, studiram i radim i tako otplacujem sebi skolarinu, i pricao mi je o nekom sponzoru sto i nisam bas dobro razumela. Sve u svemu, ni on ne zna bas nesto o tome, ali me je podstakao da se opet raspitam.
Ono sto mene zanima je:
-Da li je moguce da radim tamo dok studiram i otplacujem sebi skolovanje. Za troskove zivljenja ne brinem jer imam porodicu tamo.
-Sta je potrebno od dokumenata, koji su uslovi?
-Da li je kasno sada da pocnem sa celom procedurom?
-I jos jedno pitanje, vrlo bitno, posto imam pravo na dvojno drzavljanstvo, tj pasos EU(Madjarski), da li bi mi bilo lakse ako sve to ide sa Madjarskim drzavljanstvom itd. Pitam jer jos uvek nisam zapocela taj proces za uzimanje drzavljanstva, jer mi nije bilo neophodno, ali ako bi mi koristilo, odmah bih zapocela pripremu papira.
Bila bih vrlo zahvalna kada bi mi neko pomogao, u velikoj sam dilemii...
 

Back
Top