Kako postati lovac

Polaže se lovački ispit, polaže se ispit za oružije, imaš gađanje. I ako ti otac ima puške moraš prvo da izvadiš nabavku, pre nego što je dobiješ prolaziš kroz provere. Treba da priložiš dokumentaciju MUP-u iz suda itd.
Imaš troškove članarine, viši forumi... ima mnogo troškova na godišnjem nivou, zato sam napustio. Tj prvo treba da te prime u klub. Meni iz kluba napisali pismo MUP-u jer sam dugo bio podmladak. Lovački sam polagao 2002, za oružije 2005. Ne verujem da su tu mnogo nešto menjalo.
 
Je li ti hoćeš da gađaš napuštene mačke i pse na poligonu? :eek: :sad2:
Ne, samo ono sto se jede, patke, svinje, fazane, zeceve. Srne mi je zao, njih obozavam, vukove isto obozavam kao i macke, pse bih mogla da ubijam, bas ih ne volim. Mada bi mnogo bilo bolje da ih odvedu sintari nego da ih bilo ko ubija... A kolika je okvirna cena svega toga?
 
Купиш "Ловачки приручник са ловачким дневником".
Нађеш ловачко друштво у које хоћеш да се учланиш.
Конкуришеш као подмладак (рачунамо да си примљена и да су ти одредили ментора).
Попуниш дневник акцијама (прихрана дивљачи, пребројавање дивљачи, грађење хранилишта, уништавање штеточина).
Пријавиш се на полагање ловачког испита (прочитај све, али да издвојим да је цена 1.300 динара http://www.lovacki-savez-srbije.org/polaganje_lovackog_ispita.htm )
Пријавиш се негде за безбедно руковање ватреним оружјем-неолучене цеви (ловачке пушке) и/или безбедно руковање ватреним оружјем-олучене цеви (ловачки карабини).
Цена полагања варира (3.000-5.000 динара по категорији) и врши се у стрељачкој дружини (провери са њима да ли су лиценцирани ).
Положиш.
Oдеш у Општински суд, где вадиш потврду да ниси кривично гоњена и осуђивана, као и да се против тебе не води поступак.
Одеш у локални МУП и узмеш обрасце и кажеш да ти отац поклања оружје. Порез плаћаш, па плаћаш, али ми је неколико људи из МУП Нови Сад рекло да је много једноставнија процедура.
Цене са те стране можеш да видиш на њиховом сајту.
Због поклањања, не би требало да се врши теренска, али ако се изврши, ти си члан ЛД и имаш услове да без проблема будеш "одобрена".

Политика огромне већине ЛД-ава је да млад ловац, иако је завршио приправнички стаж, прву годину не носи оружје.
Рачунај да ти је за ЛД потребна чланарина+уписнина (висине једне чланарине). Сви остали намети нису регуларни и углавном се крше са неким нашим законом (нпр. мени су у једном ЛД тражили и трећу чланарину на име тога што нисам из дотичног села, већ из града. То је чиста дискриминација. )

Сва остала питања-ту сам... Ретко због претрпаног распореда, али ту... ;)
 
Купиш "Ловачки приручник са ловачким дневником".
Нађеш ловачко друштво у које хоћеш да се учланиш.
Конкуришеш као подмладак (рачунамо да си примљена и да су ти одредили ментора).
Попуниш дневник акцијама (прихрана дивљачи, пребројавање дивљачи, грађење хранилишта, уништавање штеточина).
Пријавиш се на полагање ловачког испита (прочитај све, али да издвојим да је цена 1.300 динара http://www.lovacki-savez-srbije.org/polaganje_lovackog_ispita.htm )
Пријавиш се негде за безбедно руковање ватреним оружјем-неолучене цеви (ловачке пушке) и/или безбедно руковање ватреним оружјем-олучене цеви (ловачки карабини).
Цена полагања варира (3.000-5.000 динара по категорији) и врши се у стрељачкој дружини (провери са њима да ли су лиценцирани ).
Положиш.
Oдеш у Општински суд, где вадиш потврду да ниси кривично гоњена и осуђивана, као и да се против тебе не води поступак.
Одеш у локални МУП и узмеш обрасце и кажеш да ти отац поклања оружје. Порез плаћаш, па плаћаш, али ми је неколико људи из МУП Нови Сад рекло да је много једноставнија процедура.
Цене са те стране можеш да видиш на њиховом сајту.
Због поклањања, не би требало да се врши теренска, али ако се изврши, ти си члан ЛД и имаш услове да без проблема будеш "одобрена".

Политика огромне већине ЛД-ава је да млад ловац, иако је завршио приправнички стаж, прву годину не носи оружје.
Рачунај да ти је за ЛД потребна чланарина+уписнина (висине једне чланарине). Сви остали намети нису регуларни и углавном се крше са неким нашим законом (нпр. мени су у једном ЛД тражили и трећу чланарину на име тога што нисам из дотичног села, већ из града. То је чиста дискриминација. )

Сва остала питања-ту сам... Ретко због претрпаног распореда, али ту... ;)
Vau! Hvalati puno na tako detaljnom odgovoru! Sjajan si!:heart:
 
Ништ'... ;)
Само се ти прикључи тој екипи... Можда ће ти с' почетка бити занимљив одстрел, али ћеш видети брзо (врло брзо ако је опичена екипа) какво је то уживање, дружење, смицалице, какви су ту специјалитети.....
Ја сам једном приликом колеги из карабина извадио ударну иглу. Да упуца срндаћа, уместо БАМ "клик". Убаци нови метак-"клик". Убаци трећи-"клик".... Ја му дао мој, кроз сузе и само сам рекао "Пробај овај"... Знао је одмах да сам му се осветио за његову ранију смицалицу.... ;)
 
Poslednja izmena:
bash detaljan odgovor
koleginici ester zhelimo dobar pogled
i uspeshan lov
a shto reche kolega milan, kad krene, ako nadje dobru ekipu,
videce da je lov ustvari druzhenje i boravak u prirodi,
staranje o zhivotinjama i chuvanje lovishta i divljachi,
a ne nuzhno samo ubijanje zhivotinja...
 
Je l' postoji mogućnost da se ode u lov čisto da se vidi kako to izgleda, pa onda kasnije odlučiš da li želiš ili ne...? :)

Ако имаш неког пријатеља у локалном ловачком друштву, нека предложи колегама, па ако прихвате, закон ти не забрањује. Наравно, тад слушаш све што ти кажу, поштујеш све, не правиш глупости... ;)
Срећно.
 
Укинути ловачка друштва/клубове, забранити сваку лов на живу дивљач, и забранити ношење ловачког оружја.

Ловци, односно назови ловци и ловачка друштва су организована криминална ЛОПОВСКО ПЉАЧКАШКА ДРУШТВА, који користе ту могучност да краду по туђим имањима све усеве баштована, усеве са њива, по двориштима викендица, салаша и слично краду кокошке, прасад, па чак и свиње, и много тога...

Уз то, најопаснији су по околину за људе. Постоје и плаченици међу њима за наручена убиства...

Кај? Несвиђа вам се? :manikir:
 
Poslednja izmena:

Back
Top