Ljubav i sex putem PIK-a.

DON

Aktivan član
Poruka
1.451
...Ljubav je samo rec i nista vise...otpeva svojevremeno Snezana Miskovic,alijas Viktorija.O ljubavi i sexu kao temi mnogo vise bi Vam kazao dr.Jovan Maric,ja cu se okrenuti na ljubav i sex putem INTERNETA,kao fenomenu danasnjice.A za tu temu,nista prikladnije od Pricaonice Internet Krstarice.Posto sam "navucen" na pricaonicu pre tri godine,svedok sam svega i svacega.Da bi bilo jasnije,da ne bi bilo lutanja u ovom textu,jer mnogi ce se zapitati kakve veze ova tema uopste ima sa temom ljubav i sex?!Ima! I te kako ima.Pricaonica je samo jedan vid Internet komunikacije,potraznje za onim sto nam u stvarnosti zaista hvali.Ako podjemo od cinjenice da je pricaonica nista drugo do jedan imaginarni svet,onda cemo lako shvatiti zasto su ljubav i sex najcesce teme ondasnjih ucesnika iliti USERA kako se nazivaju.
TI,koji sada citas ovo:Da li bi imao smelosti da pred zenom,muzem,devojkom,momkom kazes nekom :LJUBAVI,VOLIM TE,CMOK CMOK?!Ne bi imao,ko sto ni ja nemam.Ali ja nemam jos nesto,mozda sam siromasniji za to:Nemam tu naviku da govorim reci koje oznacavaju i karakterisu izlive ljubavi.takav sam.Dakako,nemam ja nista protiv drugih.Takvi su.
Pitanje koje se samo namece:Pa ima li u tom imaginarnom svetu stvarno ljubavi,sexa?IMA !Ako pitate 90% usera,ima.Onih 10 %,oni i tako nisu redovni.Pa dobro,pitacete,kako ljubav(to i nekako)kako sex putem interneta?Ha,tu smo.Lepo.Sve ono sto ne biste smeli u stvarnom zivotu reci,ovde Vam je dopusteno.Samar sa druge strane ne mozete da dobijete.A imam utisak da bi, kad bi moglo,pljustali samari na sve strane sveta nam.Ako treba,izmislili bi i petu stranu sveta,zbog samara.U tom nekom staolnom dokazivanju svoje licnosti,na javnim kanalima PIK-a moze se primetiti totalni apsurd!Od ljubavi ni traga,cak dolazimo u situaciju da se pitamo da nismo pogresili kanal.Nekad nije bilo tako,sada nazalost jeste.Od nekadasnjeg udvaranja,do danasnjeg do zla Boga dosadnog CMOK CMOKA,LJUB LJUBA...Koga,gde,zasto,to samo oni znaju.Ja ne cmokcem,ne ljubim.Ja pevam.Ali ne valja kad pevam.Los glas imam(ma da mi je da znam kako li mi glas cuju tamo).Pokusao sam da se kocoperim.Opet ne valja,ili ja ne umem?!Ko bi to znao.Ostaje mi da saram.Znaci skripta!E to necu,izaso sam davno iz zabavista,a nisam ni umetnik.Da se vratim,od nekadasnjeg kutka za uzivanje,za trazenje i pronalazenje ljubavi(da se ne lazemo,svi mi nesto trazimo sto nam u zivotu uopste hvali,pa ko sta nadje)sada ostade samo to lujb,ljub,cmok,cmok,skripta...
Ljubav je dusa,sex je nagrada ljubavi,da li PIK ima vise to?Nema,ali ima ljudi spremnih da na celu sa administratorima nesto menjaju i vrate ljubav,pa i sex na stranice PIK-a.Iluzorno je traziti kulturu na PIK.Ne to,tu leka nema,ali se do nekadasnjeg sjaja ljubavi na PIK-u moze doci.Kako?Ha,to nemojte pitati mene,neke tajne ipak cuvam za sebe.Ali,bicu slobodan pa Vam reci:Posetite PIK,budite u duhu vecnog proleca,vecne potrage za ljubavlju,a sex ce vec sam doci.Slazem se ja da je Internet chat samo jedan imaginarni svet.Ali,setajuci jednom prilikom Knez Mihailovom,ja uhvatih sebe kako slusam i cujem ono sto gledam u ekran kad sam na PIK-u.Imagirnacija nije bas do kraja proucena paranormalna oblast.Mozda cu biti sataniziran od strane nekih koji sebe prepoznaju u mojem pisanju,ali je to dobro.Znaci da sam na pravom putu.
Dodjite na Pricaonicu Internet Krstarice,kliknite nick i prepustite se u osvajanju zeljene Vam osobe.Ne zaboravite da ta ljubav boli i voli isto kao i ova koju sada imate u sebi.I naravno,zaista nije tesko biti fin.
DON
 
Evo da kazem i ja koju rijec na ovu temu.Vidis imenjace sto se tica chata i Krstarice uopsteno ja to vidim ovako a mislim da ce se mnogo sloziti sa mnom.Ja sam na pocetku ovaj chat dozivljavao veoma licno i to me je mnogo kostalo zivaca,nerviranja i slicnih stvari.Posle sam shvatio da je sve to nerviranje zbog raznih ljudi i samog chata bespotrebno.Ipak svi mi treba da shvatimo da na chatu treba da se druzimo i zezamo a isto tako da upoznamo prijatelje pa da cak nadjemo i ljubav svog zivota.:)Sto se tice ljubavi preko neta i tih silnih cmok,ljub,kiss i slicno moze da se definise na vise nacina kao npr: Veliko prijateljstvo izmedju djevojke i muskarca ili mozda cak pokazivanje odredjene simpatije prema nekome.Ljubavi na netu ima i moguca je.Nekima uspije nekima ne,ali to sve zavisi koliko je jedna osoba iskrena prema drugoj kao i to da li sve to sto jedno drugom napisu i kazu stvarno tako i koliko je takva veza ozbiljna.Meni to licno ne smeta jer znam sa kim mogu na takav nacin da razgovaram i zezam se.Svi se mi ponekad vjerovatno zapitamo zasto dolazimo na chat?.Neki dolaze zbog zezanja,neki zbog druzenja,neki dolaze zato sto im je radno mjesto takvo da imaju mogucnost da budu na netu pa dio radnog vremena provedu na chatu.Ali u svemu tome postoji jos jedan tip ljudi koji posjecuju i dolaze na chat.?E pa taj tip ljudi su oni koji ne dolaze ni iz jednog gore pomenutog razloga,nego dolaze da ispolje sve emocije,da se istresaju na ljudima,da postignu nesto i kazu sto ne mogu u stvarnom zivotu.
Mislim da je ovo jedna od najopasnijih i jedan od najugrozenijih tipova ljudi koji dolaze na chat.Svi smo imali mnogo puta priliku da vidimo takve ljude koje je veoma lako primijetiti jer vole da drze sebe u centru paznje ispoljavajuci to na veoma ruzan i glup nacin.Sasvim se slazem da je chat jedna jako velika "zaraza" i ako smo vec zarazeni time mozemo li da se ponasamo normalno kao i u stvarnom zivotu i da budemo ljudi,da budemo ono sto zaista jesmo a ne da pravimo od sebe nesto sto nismo,da se druzimo i zezamo na jedan normalan nacin.O chatu i ljudima bio imao sigurno da pricam danima ali ne zelim da vas zamaram vise tim jer ste i sami svjesni svega ovoga i sve sto treba da radite je da se zezate,druzite i da vam chat bude zabava a ne napor ili da izaziva nerviranje ili nesto slicno.
 
Dynamite, ja se apsolutno slazem sa tobom.
Mislim najtacnije je to da bi trebalo da mi useri ovog chata dolazimo i naravno se druzimo i zezamo ali sve u granicama normale, jer sve sto je preterano ne valja.
Mislim da su moje reci dosta suvisne ovde jer je kolega Dynamite reko sve sto se reci moze sa najtacnijim primerima.
Samo se nadajmo da ce PIK ostati ono sto je dosad bio...
 
Nazalost, internet kod nas nije dovoljno razvijen, pa ni posledice interneta nisu tako ochigledne. Pricaonica je odlichan medij za razvoj socijalnih sposobnosti, nikako utochishte za one koji te sposobnosti ne poseduju. Shtavishe, takvima moze samo da nashkodi.
Toplo ti preporuchujem, DON, da promenish stav prema ovoj temi pre nego sto bude kasno.
 
PA i ja sam nekada razmishljao kao i ovaj prvi [sory zaboravio sam NIK] ali imao sam prilike da se uverim u suprotno. E sada netju da imenujem lika, samo cu reci da je pronashao svoju ljuban preko neta. Drugi primer, jedna moja koleginica se na taj nacin i udala. Catovala je sa nekim likom puno, puno, puno i na karaju se desilo to shto se desilo. Zanimljivo zar ne :)))
 
Da, zato sam i rekao da je Pricaonica izvrstan medij za razvoj i stvaranje socijlanih kontakata i sposobnosti. Ali samo to - nista dalje. DON, sudeci po ranijoj poruci, nalazi Picaonicu za odlichan teren za igru ljubavi. To je po mom skromnom misljenju pogresno i shtetno. Koliko po druge (to je razmuljivo) toliko i po inicijatora koji, umesto da radi na sebi, ustvari postaje savrsheno zadovoljan situacijom u kojoj se nalazi. Ta situacija je stvari laz.

I da parafraziram DON-a koji je pomenuo nesto na temu 'u stvarnom zivotu ne bi ste smeli da...' itd.

Prijatelju, na pogresnom si mestu. Pocni da se ponashash onako kako bi se ponashao u stvarnom zivotu, i mozda ljudi pochnu da te cene.
 
Nisam primetio bas da me ljudi ne vole,ali ok je i takva tvoja konstatacija.Mozda nisam omiljen kao ti,ne treba mi ni tolika omiljenost.Sama rec omiljenost je stvar za diskusiju.Prijatelju,sa najboljim namerama sam napisao svoje vidjenje stvari,koje nekako i ovaj sa nickom (pocinje na S,nek mi oprosti sto ga ne zapamtih)samo potvrdjuje.
Dakle,ovde ima i ljubavi i sexa i razvoda i udaje i zalubljivanja i svadja i ljubomore,svega,kao u mojoj prici gde pominjem da sam sebe ulovio u mislima setajuci knez Mihailovom da je zivot nista drugo do jedna velika pricaonica.Elem,ja sam veoma zadovoljan onim sto sam i ko sam tako da mi neka narocita popularnost na PIK-u i ne treba.Mozda je mnogo bolje pokusati bar pobeci iz zamaglujuceg osecaja svemocnosti,pa tek tada videti kolko smo voljeni,cenjeni...U pisaniju tvome cesto se pominje rec SOCIJAL.Ta rec u datom primeru datog teksta nikako ne ide bez reci PSIHOLOSKOM,pa dolazimo do jedne reci:Socijal-psiholoskom.I tu se slazem.Samo sa takvom konstatacijom.Nikako odvojenom.Ponavljam,ja sam samo dao svoje vidjenje,mozda zato sto sam zavrsio filozofiju,pa napravih celu filozofiju tamo gde joj mesto nije.Sto se tice prosvecivanja,he,o tome bi zaista mogli,ali ovde je tema ljubav i sex.Dakako,ljubavne igre itekako volim,ali nekako vise u javi.Cik me uveri da ce neko reci sve u javi,ono sto ovde odmah kaze.Nemoj to,batali se te price. Ne bih vise da davim.Cao
 
Naravno,ovde mozemo da budemo ono sto hocemo ,makar i nismo.Ne gledamo oci u oci jedni drugima.Mozemo da se igramo ne skrivajuci pogled od ostalih.To je ustvari pozitivno ako ne prelazi granice dobronamernog ponasanja.Mastanje je dozvoljeno.Ja ovaj ceo chat shvatam kao veliko zabaviste za odrasle
i ljubav i seks na kanalu kao zabavu odnosno ono "sve sto bi ste hteli da uradite ali nesmete zbog ostalih."
Ne vidim stetu ako poljubite neku osobu suprotnog pola kucajuci po tastaturi
 
DON, pogresno si shvatio moj komentar. Mene ne chudi sto neki (mozda chak i vecina) ne mogu, ne smeju ili ne znaju kako da neke stvari kazu ili da postupe u stvarnom zivotu... To mogu da razumem. Mene chudi kako covek moze da dozvoli sebi da kaze ili uchini nesto na Prichaonici, ako to ne bi smeo da uradi u stvarnosti. Takvi ljudi su onda ochigledno u stanju da uchine josh mnogo toga, samo ako je zadovoljen jedan i glavni uslov - da im se ne zna pravi identitet, da se mogu nekako da sakriju ili pak da mogu da se predstave kako neko drugi.
Tuzno...
 
Darko,prijatelju mojjos neugledani.Itekaqko si u pravu.I sam sam svedok skrivanja identiteta raznih likova.Njihova stvar.Ja vidis uvek kazem i odakle sam i sta radim pa ne veruju?!Kazes istinu,oni ne vereju.Kazes laz,svi veruju,taman napisao i da si s Marsa.Ali,mozda i zato imam neke jako dobre prijatelje tamo.Jer uvek kazem ko sam sta sam,pa kome godi.Ne kazem ni da je takav stav bas ispravan.Meni je tamo lepo,nalazim dosta inspiracije za svoj poso a kao sto rekoh u prethodnom komentaru,ovo nije mesto za pricu o Chatu na PIK,o kojem,sve u svemu, imam dobro misljenje.Sve ostalo,ko je koliko sposoban da i na javi kaze sto govori sedeci iza ekrana me ne interesuje.Ja kazem,za druge ne znam.Pozdravljam te druze moj i nek ostane ovako,ovde je ipak druga tema.
 
Milice,kad se bavis poslom kojim se ja bavim,ta rec VOLIM je toliko cesta da ti nemas pojma:))Neko te VOLI jer te voli,a neko te VOLI jer nece da plati pesmu! Ja sam najsrecniji kad mi deca kazu :tata,volimo te i kad ja njima to kaze.Zeni bas ne verujem:)))))))))
A i ja sam ko Dyn,on ima dve cerke,ja imam cerku i devojcicu:))))))))
 

Back
Top