KAKO DA SKUVAM PAPRIKAS KAD MI ZENA NIJE TU?

Meni moja mama kaze : svako jelo pocinje glavicom crnog luka. Znači iseckaš luk, staviš u šerpu ulja (da prekrije dno ššerpe), malo pustiš luk da se preprži, staviš pola šoljice vode, isečeš meso na manje komade (koje hoćeš meso nebitno je), pustiš da se dinsta, dodaješ po malo vode, kad bude upola gotovo iseckaj šargarepu po ukusu i zavisi od količine, nek se i to dinsta, posoliti, staviti začin po ukusu , isečeš krompir na četvrt , staviš pola šoljice paradajiza , kad sve bude mekano, mislim da nož lagano prodje kroz krompir, gotovo je. Prijatno!
 
Ja to radim efikasnije:

- Uzmem ekspres lonac.
- Trpam sve sta zateknem u frizideru (sve sto je zeleno, crveno ili plavkasto plus krompir - oljusten ili ne)
- Nakasapim nesto mesa, kakvo god nadjem (kobasice, salamu, celo pile ili smrznutu pljesku ili neko meso)
- Posolim
- Dooooooobro pobiberim
- Sunem i aleve paprike
- Dobro zategnem ekspres lonac
- Zakurblam sporet
- Cekam..... i pljeskam karte sa ortacima

Ako ne eksplodira, imamo klopu, ako eksplodira, cistimo kujnu.... pa narucimo iz Perpera kolenice
Milina..
 
xpajamacax:
a da skuvaš špagete?

za taj plitki muški mozak,koji nije baždaren na zapršku?
Ma koja zaprska, jednom smo probali, dok smo bili nedelju dana sami u kuci sa 20000 kompjutera povezanih u mrezu, pa kao da proba neko da napravi zaprsku (vise se i ne secam sta smo pravili).
Ispalo je da je jelo nesto zuckasto, brasnjavo i za sat vremena se razvlacilo ko zvaka. Nakon krace rasprave i istrage sta to pokusavamo da jedemo, izasli smo caskom do kafane da jedemo ko ljudi.
Posle nismo dva sata mogli da operemo lonce...
Batali zaprsku :)

E, ali za spagete sam MAESTRO!
Moji spageti su siroko poznati u krugu prijatelja. Mnogo puta su me naterali da ih pravim, pa se razvalimo! To mi je uza (i jedina) specijalnost.. :) Drndam se po kuhinji, trabunjam kao italijanski, pevam naploitanske rodoljubive pseme i odlomke iz opera konajagi i sljakam. Obozavam da pravim spagete!
Sto rece onaj Arhimed - "ne diraj mi moje spagete"... :)
 

Back
Top