Nailpolish...

apache

Ističe se
Poruka
2.012
Najdugotrajniji lak koji ste koristili? Ne znam koja je fora sa dugotrajnim lakovima, ali koliko god ga platili i koje god marke on bio, tesko da ce da prezivi dva tusiranja, nekoliko pranja ruku ili neko slicno izlaganje vodi a da ne pocne da se ljusti.
 
Rimel iz kolekcije za frenc manikir, maybeline krem boje, aurini iz kolekcije za frenc su mi najdugotrajniji, traju do besvesti a ubedljivo najkratkotrajniji lak za nokte je neki revlonov, mislim da u nazivu ima rec lasting, koji je kostao oko 500 dinara a trajao je jedan dan i odmah poceo da se skida svom duzinom nokta. Imala sam jos dva takva revlonova i sa oba je bio isti slucaj, tako da se izgleda u pogledu tih lakova kratkotrajnost moze uzeti gotovo kao pravilo.
 
Kod mene se bas Revlon pokazao kao dobar,izdrzi i po 3 dana bez onog da pocne se ljusti prvo po ivicama,pa na dalje(sa min. 2 pranja sudova dnevno i toliko tusiranja,a o pranju ruku jos....),dok mi je MaxFactor izdrzao dan i po??!!Posto ja koristim uglavnom one tamne(boja trule visnje)i najmanji zarez se vidi sa kilometar,rekla bih da je Revlon ipak izdrzljiviji.
 
Pa i ja koristim uvek tamne boje, najcesce crnu ili boje trule visnje, zato mi i treba ultra dugotrajni lak. Ne mogu da podnesem da su iskrzani, a mrzi me da mazem svaki dan. Sa svetlim lakovima je lakse, ni ne vidi se mnogo kad pocnu da se ljuste. Ja sam uzela maybeline forever strong+iron, i ako ne kvasim mnogo ruke jedva da prezivi 1,5-2dana.
 
Pa ne znam sta da ti kazem,evo sad cu vidim sta tacno pise na flasici ovog Revlona,mada mislim da ovo pise na svakom ali evo:Nail enamel/vernis a ongles
pa ako ti nesto pomogne lepo,meni stvarno on najduze traje,platila ga nekih 400 din.,a Max Factor 530 din,a nikako se pokazao,tako da izgleda ni brend i cena nije bas sve...
 
Max factor nailfinity, namazem u nedelju, skidam ga u subotu.
Doduse sudove pere masina, ves takodje masina, a sva ostala ribanja su sa rukavicama.Tusiranja i pranja ruku odlicno izdrzava.
 
...Nisu cudotvorni, ali su O.K. - od jeftinijih 'Seventeen' (no.96 za ljubitelje french-a ili prirodne, skin nijanse, ili no.204 - intenzivna trula visnja/brick)...Medju skupljim brendovima - Lancome i Givenchy (no.707 - brick)...
 
ja uvek kupujem neke firmirane...plaćam,ne pitam :p

ali nećete mi verovati..za 50 dindzi kupim kod kineza neki super crveni..
trajao je i po deset dana
šokirana sam, ali kinezi su problem sa skidanjem...
i ostaje crvenilo...
šta god da uradite..
poslednji sam kupila neki avon speed dry,
i evo ga već dana preživljava teške radove u kući,
do duše danas sam skidala parket, pa se malo pohabao:p
 
xpajamacax:
ja uvek kupujem neke firmirane...plaćam,ne pitam :p

ali nećete mi verovati..za 50 dindzi kupim kod kineza neki super crveni..
trajao je i po deset dana
šokirana sam, ali kinezi su problem sa skidanjem...
i ostaje crvenilo...
šta god da uradite..
poslednji sam kupila neki avon speed dry,
i evo ga već dana preživljava teške radove u kući,
do duše danas sam skidala parket, pa se malo pohabao:p

Da li si sigurna da je to bio lak za nokte?
Dugo traje, tesko se skida, a lak za nokte:?:
Mozda si nesto pomesala u tim tvojim silnim radovima;) :)
 
uaaa nisam ni rekla da je kvalitet!!!

zapanjena sam samo da je tako dugo trajao.
a petka, u pravu si...
ko zna šta je to bilo :p
juče pričam sa drugaricom...
ona je na nekoj pijaci kupila kao revlon, (ali čudno piše)
i kaže da nije mogla da g askine, jer je imao kao malo šljoke,
pa se one zalepile...turpijala je nokte...da ga odatrani...
e, to je bato problem:p
ili što apače reče garantovan kvalitet :p
 
svi lakovi koji imaju sljokice drze i vise od nedelju dana
e sad ima i ostalih koji drze dugo ali izgube onaj pocetni sjaj pa ih ja svakako menjam na dva tri dana
chanel mi se skinuo drugog dana zavisi i da li su u prodavnici pod sijalicama,koliko su svezi
 
Meni je Chanelov trajao par dana, dok jedan obican od 50 dinara zna da mi traje duze... Marka je Golden Rose - Teenage... Ima mnogo lepih sedefastih nijansi... Kao sto je Hani rekla, sa sljokicama traju najduze...
Jedina razlika koju sam ja primetila kod onih kvalitetnijih je to sto se skidaju samo od vrha nokta, dok ovi obicni se skidaju sa svih strana...
 
Ti sa sljokicama jesu dugotrajni, ali posle ih je jako tesko skinuti. Jos ako je malo stariji lak, budu i zuckasti nokti, mada se brzo vrate u normalu. Zato ispod njih treba namazati neki bezbojan.
 
dr:
Max factor nailfinity, namazem u nedelju, skidam ga u subotu.
Doduse sudove pere masina, ves takodje masina, a sva ostala ribanja su sa rukavicama.Tusiranja i pranja ruku odlicno izdrzava.


ehehe dovoljno dosadna tema da mozesh da se uklopish u nju, ha dr?

pardon, dovoljno jednostavna...

ne znam ovo je krsh verovatno zove se QUORI

izmene: ovo je neki lak..onaj mali lak, manja kolicina..meni je to super jer lakiram retko

lako se nanosi, nisam uspela da promashim : )) a uzela sam jarkocrvenu ;)
i brzo se sushi, ne treba 2 reda.

kupovala sam one domace jeftine, ali oni su nekako cudni, ne izgledaju bash lepo, moguce da je tu bitna veshtina...uzela bila crni i to mora 2 sloja...pa tako..mada meni to sve stoji.. : )) moracu da uvalim nekome
 
Neva:
Ti sa sljokicama jesu dugotrajni, ali posle ih je jako tesko skinuti. Jos ako je malo stariji lak, budu i zuckasti nokti, mada se brzo vrate u normalu. Zato ispod njih treba namazati neki bezbojan.
Ma ako stavim vise od dva sloja, mogu rucno da ga ljustim... Doduse, ne bih nosila sljokice , makar i bio dugotrajan
 
xpajamacax:
ja uvek kupujem neke firmirane...plaćam,ne pitam :p

ali nećete mi verovati..za 50 dindzi kupim kod kineza neki super crveni..
trajao je i po deset dana
šokirana sam, ali kinezi su problem sa skidanjem...
i ostaje crvenilo...
šta god da uradite..
poslednji sam kupila neki avon speed dry,
i evo ga već dana preživljava teške radove u kući,
do duše danas sam skidala parket, pa se malo pohabao:p
Pre nego sto krenesh da lakiras kineze na nokte ( pogotovo crvene ) ispod nabaci sloj bezbojnog laka i crvenila nece biti kada krenes da ga skidas.Tako je bar kod mene.
Najdugotrajniji lakovi koje sam koristila su Chanel ( jeste da je malo skuplji,ali zato traje po nedelju dana i prezivljava pranje sudova,tusiranja i svakodnevna pranja ruku ), ArtDeco, Loreal Jet Shine i La Collection, Rimmel French Manicure, Alessandro, ali ubedljivo najizdrzljiviji Astor Lycra Flex i daje noktima glamurozan sjaj i bljestavilo.
 

Back
Top