Zakk Wyld

Kurt Cobain

Zainteresovan član
Poruka
476
e, kada svi zapochinju teme o guitar playerima, evo i mene.
samo zhelim da chujem shta mislite o, po meni fantastichnom, gitaristi ozzija i back label society-a zakk wyld-u ??
p.s. oprostite mi ako sam pogreshno napisao ime...
 
Sjajan gitarista,jos bolji kompozitor.Imao sam prilike da sviram Gibson Les Paul nastimovanu po njegovom ukusu,stvarno sjajan zvuk.
Ali ipak gledajuci rad Rhandy Roadsa u Ozzyevom bandu i Zakkov stil,,,vise volim Roadsovu brzinu,lako savladjivanje i najtezih deonica.
Mada opet,posto Ozzy nema pojma o pisanju pesama,Zakk je tu dosta sklon eksperimentisanju,i bas zahvaljujuci njemu Ozzy ima toliko razlicite albume.
 
ooooooooooo hvala ti bozhe da se ja i ti slozhimo u nechemu...
chekaj, nisam ni ja rekao da je zakk bolji od roadsa, ali , ovako, generalno gledajucji, strashan gitarista i , shto ti kazhesh, kompozitor!!
chekaj, kakav je to njegov shtim, nikada nisam chuo za jegov shtim...
 
Pa Zakk koristi iskljucivo Les Paul gitare,i posto sigurno znas koliko je to tvrda gitara,njemu su zadnje 3 zice maltene iste debljine,i bukvalno su zakucane za vrat,tako da kada ukljuci distorziju stvarno dobija onaj mracan zvuk.Ja sam u pocetku mislio da mu procesor odradjuje takvo distorziju,mada ne,nije to u pitanju,nego njegov stil sviranja.
A Ozzy Osbourne je jos u Sabbathima bio poznat samo kao pevac (zna se da je Terry Butler pisao tekstove),,,Zakk ima potpunu slobodu da sa Ozzyem radi sta god hoce.E zahvaljujuci tome dosao je jedan majstorski album "No More Tears".
Mada,da je Rhandy ostao ziv,band Ozzy Osbourna bi samo evoluriao i ne bi eksperimentisao previse. Mislim da bi onda sve pesme zvucale u fazonu "Diary Of A Madman" ili "Crazy Train".

Mada,da sam ja na Zakkovom mestu,ja bi ugazio Ozzya sto se onako ponasa i terao bi ga da snima albume svake godine.
Nije ni cudo sto su ga sutnuli iz Black Sabbath...
 

Back
Top