Beograd na vodi

Mhm, sigurno turisti vise vole moderne staklene zgrade nego istorijske objekte..

Turisti vole da setaju po gradu, gledaju izloge, biraju, kupuju, sede u lokalima, popiju, probaju domacu kuhinju, vide kako drugi ljudi zive.....

Istosrijske objekte voli samo specijalan broj turista kojih realno nema bas mnogo.

- - - - - - - - - -

Ма једва чекају да прошетају поред плаве Саве..

Ti ne znas nista o turiastima.
 
U kojoj nearapskoj drzavi su oni vecina?

Na iscupanom KiM, u Turskoj (posto kazes 'nearapska, a Turci nisu Arapi), a mozemo da nadjemo i mnoge delove/predgradja gradova na zapadu gde policija sve redje zalazi, posebno u Francuskoj. Nece to odjednom, ali napreduju. Pa kad zapevaju sa onih tornjeva... bices odusevljen, samo moras jos malo da sacekas. Samo pet puta na dan, nije mnogo.
 
Na iscupanom KiM, u Turskoj (posto kazes 'nearapska, a Turci nisu Arapi), a mozemo da nadjemo i mnoge delove/predgradja gradova na zapadu gde policija sve redje zalazi, posebno u Francuskoj. Nece to odjednom, ali napreduju. Pa kad zapevaju sa onih tornjeva... bices odusevljen, samo moras jos malo da sacekas. Samo pet puta na dan, nije mnogo.

Ovaj komentar je za podforum "Teorije (pravoslavnih) zavera"

Pametniji su FRancuzi nego sto ti mislis da bi im se nesto tako desilo.

Ni u jednoj nearapskoj zemlji na svetu Arapi nisu vecina.

Ni na KIM.
 
Ма једва чекају да прошетају поред плаве Саве..

Nećeš verovati ali Sava zaista jeste plava iako izgleda kao baruština i sama sam bila šokirana
Možda sam dosadila sa ovim slikama,ali ja pre nekih 6-7 god GSP u nekoliko navrata uz kupljenu mesečnu markicu poklanjao i vaučere jahting kluba KEJ.
Elem, vođa puta nam je skrenuo pažnju kad smo se približavali mestu gde se Sava uliva u Dunav.

Ovde se spajaju

sava-dunav-1.jpg


sava-dunav.jpg


ovo je Sava

sava.jpg


a gle ga Dunav

dunav.jpg
 
Koga ne mrzi, neka prošeta do glavne železničke stanice i napravi koju fotkicu.
Sa perona se lepo vidi da se leva kula nagla.

- - - - - - - - - -

ja ne mogu pre podne a popodne Sunce pičil direktno
 
I ja sam gledala sa mosta juče i nisam uočila ništa čudno. Ne vidi se iz tog pravca.
Baš ću da bacim pogled sutra sa Terazija

Nece nista spektakularno da se desi sada, dok je u izgradnji.
Dok se sve to popuni spoljnim slojem, unutrasnjim zidovima, namestajem... to su jos silne tone... Pa kad prodje 10 godina da vidimo da li negde klizi.
 

Back
Top