Beograd na vodi

Била је тема о стварном броју становника БГ-еа на ПДФ Политика после пописа 2012.
Мислим да је премештена на ПДФ Београд.
Не расте у последњем међупописном периоду(2002.-2012), нема 2М, не расту ни НС, ни НИ....
Добар показатељ депопулације наша три највећа града је држатичан пад издавања станова.

Taj podatak sam našla pre par godina i stvarno ne znam da li je tačan, ali vidim da se svakim danom sve teže probijam po gradu, da su gužve nepodnošljive i da neko rešenje mora da se nađe, inaće će ljudi poludeti.

Da postoji metro, prva bih parkirala kola ispred kuće i ne bih ih koristila za dnevne potrebe uopšte.

- - - - - - - - - -

Познаваоче, без доброг јавног превоза велики град је мртав град. Не може да функционише. Београд покрива из буџета преко пореза који су уплатили београђани око 80% трошкова.

Apsolutno tačno.
 
Познаваоче, без доброг јавног превоза велики град је мртав град. Не може да функционише. Београд покрива из буџета преко пореза који су уплатили београђани око 80% трошкова.
Пре метроа требва решити мостове и приступе мостовима, склонити аутомобиле с улица, јавни превоз се јако може побољшати капацитетнијим трамвајима с вагоном, једносмерним паралелним улицама...
Постоји мноштво градова с око 1,5М без метроа, а с добро решеним саобраћајем.
Метро се споро исплаћује, држава је и иначе презадужена и средства ће се алоцирати опет ка БГ-еу, а они који обезбеђују та средства у својим срединама неће имати ништа.
 
Ti se ponašaš kao da je trenutni porez 0%, pa onda treba da plaćamo kartu, jer u suprotnom bi to moralo da ide iz poreza.

Međutim trenutno država krade OGROMAN procenat svega što građani imaju. Minimum 20% kroz PDV.


Znači ako je BDP Srbije 30 milijardi evra, od toga €6.000.000.000 ide SNS-u samo kroz pdv.

I onda su našli da reketiraju nesrećnike po autobusu za 70 dindži.

PDV je stavka u budžetu republike ne grada. GSP ne subvencioniše republika nego grad. Porezi u Beogradu nisu ni izbliza toliki da mogu da dozvole luxuz 100%-ne subvencije gradskog prevoza. Nađi mi jedan primer milionskog grada u svetu sa besplatnim prevozom.
 
Пре метроа требва решити мостове и приступе мостовима, склонити аутомобиле с улица, јавни превоз се јако може побољшати капацитетнијим трамвајима с вагоном, једносмерним паралелним улицама...
Постоји мноштво градова с око 1,5М без метроа, а с добро решеним саобраћајем.
Метро се споро исплаћује, држава је и иначе презадужена и средства ће се алоцирати опет ка БГ-еу, а они који обезбеђују та средства у својим срединама неће имати ништа.

Svaki grad koji ima preko milion stanovnika trebalo bi da ima metro. Prag ima, čini mi se 1,2 miliona i fenomenalan metro, a isto tako i odličan ostali vid javnog prevoza - autobusi, tramvaji. U Pragu je glupo voziti se kolima, zato što s kraja na kraj grada stižeš za 20 minuta u svim pravcima.

Tako se to rešava.

S druge strane, tačno je i da nedostaje još mostova i pristupnih saobraćajnica.

Sve u svemu, mi koji živimo u Beogradu smo nadrljali, iskreno da ti kažem.
 
Пре метроа требва решити мостове и приступе мостовима, склонити аутомобиле с улица, јавни превоз се јако може побољшати капацитетнијим трамвајима с вагоном, једносмерним паралелним улицама...
Постоји мноштво градова с око 1,5М без метроа, а с добро решеним саобраћајем.
Метро се споро исплаћује, држава је и иначе презадужена и средства ће се алоцирати опет ка БГ-еу, а они који обезбеђују та средства у својим срединама неће имати ништа.

Реално, могућност да се изгради тај метро су 0,05 %, то је деценијама уназад само део предизборних кампања. Не бригај, неће га бити још дуго. Ја би пре та средства уложио у железнички саобраћај.Кад би их било наравно.
 
Реално, могућност да се изгради тај метро су 0,05 %, то је деценијама уназад само део предизборних кампања. Не бригај, неће га бити још дуго. Ја би пре та средства уложио у железнички саобраћај.Кад би их било наравно.

I to je tačno, ovi Francuzi nisu prvi koje su dovodili kao strateške partnere za metro. :lol:
 
Svaki grad koji ima preko milion stanovnika trebalo bi da ima metro. Prag ima, čini mi se 1,2 miliona i fenomenalan metro, a isto tako i odličan ostali vid javnog prevoza - autobusi, tramvaji. U Pragu je glupo voziti se kolima, zato što s kraja na kraj grada stižeš za 20 minuta u svim pravcima.

Tako se to rešava.

S druge strane, tačno je i da nedostaje još mostova i pristupnih saobraćajnica.

Sve u svemu, mi koji živimo u Beogradu smo nadrljali, iskreno da ti kažem.
Праг има, има и Будимпета још од краја 19. века и ти градови имају разрађен систем метро линија одавно, а и не само државе, већ и градови су у далеко бољем финансијском стању.
Учествовала си у дискусијама око ђиласовог моста који је био преко два пута скупљи од сличних у свету и за чије кредите је гаранцију дала Србија(а кад је отворен приступ још увек није био решен, не знам јел и сад довршен)... метро би ценом за овај мост био као Ентерпрајз спрам трабанта.
 
Poslednja izmena:
Iz kojih sredstava Grad može da nadomesti održavanje i nabavku novih autobusa? To su velike investicije.
Koje investicije, još uvek upotrebljavaju tramvaje iz ČSSR iz 1966.


Dobiju sa beloruskog otpada autobuse, u kojima ne može da se isključi grejanje, jer je u Belorusiji stalno hladno.

Onda se obučeš za 3 Celzijusa koliko je napolju, i uđeš u autobus u kojem je 34 Celzijusa.

To je taj Danteov Inferno, za koji SNS zahetva dodatnu kartu.
 
Mi svi volimo Vučića i ova vest nas je mnogo obradovala. Drhtavim glasom sam saopštio ženi tu divnu vest a ona mi je pala na rame i briznula je u plač. Potrošili smo poslednje zalihe toalet papira na brisanje slina i suza ali to je mala žrtva na bezalternativnom putu. Frižider je prazan pa nemamo razlog da brišemo doope.
 
Dosta si rigorozna. Meni to ne izgleda tako lose ,mozda je u svetu to mnogo bolje, ne znam .Nasa zgrada.

10394821_669904413129334_8612844211263850028_n.jpg

Belaći su grozni. Treba ih srušiti i tu napraviti neku mini verziju Beograda na vodi.
 
Beograd je grozan u jesen kad opadne lišće i kad izrone oronule fasade. Mi koji živimo u Beogradu najčešće ne obraćamo pažnju na izgled fasada, uvek negde žuriš, gledaš u kolonu ispred sebe, ali prošle subote sam išla Bulevarom, pa do Vračara da nešto završim i obratila pažnju na izgled fasada. Ono je tragično. Ne kapiram zbog čega ljudi za stanove na Crvenom krstu plaćaju po 2000 evra ili više po kvadratu. Sede jedni drugima na glavama, nemaš gde da parkiraš kola, ona Kalenić pijaca ciganija kao i svaka druga pijaca u Beogradu......jezivo.

Leti nije tako loše, ali u jesen i zimi, da poželiš da ne vidiš na šta grad liči. A najbolja fora je što provališ da na pojedinim delovima na Vračaru uopšte ne postoji trotoar, zato što su dvorišta proširena.

I onda u sred te kasabe zidaš velelepno naselje koje košta milijarde dolara da kao namamiš strance da dođu i žive u Beogradu. Da sam stranac svakako bih pre otišla u Prag ili Budimpeštu, a u Beograd bih svratila turistički da vidim ostatke turske vladavine u centru grada.

Sve radimo naopako.

Da, još je i nebo sivo ovih dana pa je baš depresivno. Naročito kad se prolazi kroz siva naselja iz komunističkog perioda.
 
Poslednja izmena:
Taj teren,da je srece i pameti,trebalo je jos Broz da uradi.Ali on nije hteo da trosi dolare na gluposti.On je uredjivao svoje
Brione.Tu je potrosio nekoliko milijardi.Za opste dobro,nije ga bilo briga.Ja mislim da je ovo sa rascicavanjem Savske
obale,divna stvar,i to apsolutno podrzavam.Ali ja smatram,da je izgradnja "beograda na vodi",apsurdna stvar.Teren
treba rascistiti,i natom terenu,organizovati jedan ogromni,negovan po evropskim uzorima,park.To bi bio fantastican park,
kojim bi se Beograd ibeogradjani ponosili. Zamisljam taj predivni prizor,park i ogromna reka,koja protice pored njega.
Zamislite samo,kakav bi velicanstven vidik bio,preko Save.Kakv prizor,kada bi se zalazak sunca,pretstavio preko reke,
u svoj svojoj velicanstvenosti.Sure visoke zgradurine,ako se vizija tog beograda na vodi,ikada realizuje,unistice divan
pogled preko reke.Bice to velike zgradurine,mnogo betona, asfalta i gradske huke i buke.Za nas,koji se divimo prirodi,
bice to jos jedna pobeda,urbanizacije,nad prirodnim lepotama.
 
Imaš sistem da na peron ni ne ulaziš bez karte. To će biti najmanji problem.

Имаш и систем да у аутобусу мораш да купиш карту, или да шоферу покажеш повластицу, па то опет нема у Београду, а ето у свим другим градовима Србије функционише. У Београду људи немају ни толико образа да бар ћуте и не лапрдају, ако се већ шверцују.
 
Имаш и систем да у аутобусу мораш да купиш карту, или да шоферу покажеш повластицу, па то опет нема у Београду, а ето у свим другим градовима Србије функционише. У Београду људи немају ни толико образа да бар ћуте и не лапрдају, ако се већ шверцују.

Ovde su sada ljudi iz svih krajeva... sam proceni da li popravljaju ili kvare grad.
 
Ovde su sada ljudi iz svih krajeva... sam proceni da li popravljaju ili kvare grad.

Како то да ти исти људи у својим крајевима плаћају карте? Како то Србин кад оде у другу земљу поштује правила, а само у Београду се прави блесав? Одговор је једноставан, овде му се може.
 
Како то да ти исти људи у својим крајевима плаћају карте? Како то Србин кад оде у другу земљу поштује правила, а само у Београду се прави блесав? Одговор је једноставан, овде му се може.

I onda uvidis da se u Zemunu automobili obavezno zaustavljaju na pesackom prelazu da propuste pesake, a u ostatku grada je neuredjeno stanje.
Trenutno ovde nema nikoga ko bi uveo red.
 

Back
Top