Beograd na vodi

Ко дозвољава да ови уљези ложе ватру где год им се спрди?

Neoliberalni kapitalizam zastupa tezu, da ce slobodno trziste (i kretanje) prirodno dovesti ljude u stanje ravnoteze te da ce ono, samo ako se drzava ne uplice u sfere drustva, dovesti do pravedne raspodele dobara medju ljudima i omoguciti gospodarski razvoj. Neoliberalni ekonomisti, smatraju da upliv drzave nanosi stetu i da ga treba svesti na najmanji moguci nivo privatizacijom javnih dobara.

Manji broj drzava u svetu opire se idejama neoliberalnog kapitalizma poput Severne Koreje, Irana, Belorusije, Kube i Bolivije. z:)
 
Problem je sto je taj tzv. liberalni kapiralizam jako krut sistem, poput diktature. Svako ko se ne snadje... tesko njemu. Po tome je jedan od najsurovijih. Ostali sistemi umeju da budu ljubazniji.
 
Da ne listam unazad... ako niko nije postavio...


SsMQZ3O.jpg
 
Чланови / Сувласници
Пословно име: Belgrade Waterfront Capital Investment L.L.C.
Матични број: CN-1945304
Земља: Уједињени Арапски Емирати
Тип: Члан
Удео: 68 %
http://pretraga2.apr.gov.rs/Enterpr...code=8C25D47B0F80AE622025FDBC84125DF399EB6B1E
Председник надзорног одбора
Име Презиме: Mohamed Ali Rashed Alabbar
Број пасоша: A2624884
Држава издавања: Уједињени Арапски Емирати
 
Jesu li povadili sve bombe prica se ima ih i dublje u zemlji,da se ja pitam tu stan ne bi nikad kupio nikad nisi siguran kad nesto moze da explodira.

Zoran Nikolic, odlican novinar, koji pokusava da osvetli istoriju Beograda, njegov nadzemni i podzemni deo, je gostovao u Beogradskoj hronici juce i objasnio je da bombi ima gde god hoces. Sigurno nisu sve izadjene, ali ne moraju da budu opasne ako ne kopamo preduboko.
 
prodjoh danas ceo taj deo setalista pa skoro do sajma....sve raskopano, ogroman prostor, ali sam zamisljala da vrvi od radnika i radova...grdne masine stoje, videh samo jedan bager da neku zemlju prebacuje....radnika ukupno 10-tak ako ima, postariji, jedva se vuku, lelemudaju, od toga trojica sede i puse pored cevi za drenazu...
na onim zgradama koje se grade cuje se neki kao zveket cekica....
kako tako? meni sve to lici na neko zezanje
 
Brzina, ako se to tako moze nazvati, zidanja Prevare na vodi je otprilike dve zgrade godisnje, s tim da u prvih 20 godina ide prakticno samo jedna, a u poslednjih 10 verovatno i po tri (20 godina za prvu i 10 godina za drugu polovinu svega tamo).
Sto znaci - imacemo ihahaj neuredjenog prostora barem jos 15 godina. Dovoljno dugo da ovi sadasnji predju u duboku opoziciju.
 
Ja sam Starog grada, nas niko ništa nije pitao. Ok, možda i nije trebao ako je neki širi interes.

Samo što je gadnja Beograda na vodi samo lični interes nekih ljudi.. Toliko izmeniti izgled grada bez ikakvog generalnog plana i javne rasprave.
Apsolutni kriminal.
 
Ja sam Starog grada, nas niko ništa nije pitao. Ok, možda i nije trebao ako je neki širi interes.

Samo što je gadnja Beograda na vodi samo lični interes nekih ljudi.. Toliko izmeniti izgled grada bez ikakvog generalnog plana i javne rasprave.
Apsolutni kriminal.


Високим зградама није место на десној обали Саве. Зна се где је локација за иживљавање и зидање којекаквих кула - НБГ страна.
 
понедељак, 03. јул 2017.
Чувени београдски архитекта Бранислав Јовин поручује да ће „због криминала око пројекта ‚Београд на води‘ неко морати да одговара и да иде у затвор!То што смо бесплатно уступили на коришћење око 116 хектара у приобаљу нема нигде у свету. Сем тога, град неће моћи да испоштује рокове за завршетак инфраструктуре у Савском амфитеатру, те нам не гине плаћање пенала Арапима, поручује Јовин
.
1228185_deda_ls-s.jpg

Подсетимо, саговорници Курира су сложни да пројекат „Београд на води“, којим се власт хвали тврдећи да је посао века, није ништа друго до пљачка века, којом је Србија, само у старту, оштећена за 1,3 милијарде евра!
(Курир)
 
http://www.kurir.rs/vesti/politika/2874827/kakva-prevara-u-beogradu-na-vodi-nemaju-kes-pa-zidaju-zgrade-od-para-gradjana

ŠIBICARENJE

1229965_0604-dragan-kadic-print_ls-s.jpg


KAKVA PREVARA U BEOGRADU NA VODI! Nemaju keš, pa zidaju zgrade od PARA GRAĐANA! ČITAJTE U KURIRU

Još 100 godina neće se izgraditi "Beograd na vodi" ukoliko se gradnja nastavi ovakvim tempom!



Naime, za ovaj projekat, najavljen kao istorijski, ukupne vrednosti 3,5 milijardi, novca na gomili nema, već se zida deo po deo zahvaljujući novcu od prodaje stanova.



- Sve izgleda kao obično šibicarenje, za projekat koji je najavljen kao najveći u istoriji ne sme se dozvoliti razvlačenje radova, već treba da postoji obezbeđen novac i da se samo ide iz faze u fazu - kaže izvor Kurira.



Saznajte, SAMO U KURIRU, kako se stvarno gradi Beograd na vodi, kako je potpisan "istorijski" ugovor, postoji li ikakva šansa da barem deo projekta ikada bude realizovan...
 

Back
Top