Ralf Bircher - Hunzi, narod koji ne zna za bolest...

Izvinjavam se ako tema nije na pravom mestu. Mene interesuje zna li neko gde mogu da je kupim, moze i na engleskom jeziku. Trazio sam po guglu, al' sve italijanski, francuski, nemacki... Ako mi neko moze pomoci, hvala. :)
Pozdrav svima.

Ne kupuj.Cela priča o dugovečnosti naroda Hunza je mit koji se forsira već 100 godina unazad.Jedan istraživač koji je boravio među njima razgovara sa nekom babom koja mu priča kako su nekadašnja deca bila čvrsta i zdrava kao balvani a ova moderna deca Hunza su kao iverje.Lik je upitao koliko je dece imala, ova mu reče da je rodila 16 dece, ali da je troje preživelo.Eto cele tajne dugovečnosti tog naroda.
Stravičan mortalitet.Preživi samo nekoliko najžilavijih.Selekcija, kao u životinjskom carstvu, a ne neki poseban tajni recept za dugovečnost.
 
Poslednja izmena:
Па, код нас је већ уведен тај рецепт.
:rotf:

Ubedi u to nekoga ko govori moje deda doživeo 100 godina a pio, pušio, jeo šta je hteo.Nego da ne pišem više na ovu temu.Nije pdf za to.A i ko zna možda ima tu nečeg, pa ne treba sprečavati ljude da istražuju.Mada sam skeptičan, pročitao sam podatke iz nekih izvora o tom narodu i ima tu mnogo nejasnoća.Vidim da je knjiga izdata daleke 1943. što će reći da je autor proučavao taj narod u doba kada je znanja bilo daleko manje, pa je pitanje koliko je njegovo istraživanje tačno i upotrebljivo.
 
Poslednja izmena:

Back
Top