Presađivanje kose

Nije bas devojka, ima oko 40, a to je vec pocetak dublje starosti...
A ove pačija usta sve kažu, tu nije reč o normalnom zenskom cheljadetu kekeke

Evo o čemu je njen problem otišla malo u inostranstvu pa videla šta se sve radi (videla žaba kako potkivaju konje pa digla nogu)

Dr Tanja Radenkov otkriva svetske trendove u estetici:

Dr Tanja Radenkov, magistar i specijalizant plastične, estetske i rekonstruktivne hirurgije, postigla je svetski uspeh. Univerzitet u Oksfordu odao joj je priznanje za najbolju medicinsku praksu za 2017. godinu.
Dr Tanja Radenkov otkriva nam koji estetski trendovi su trenutno najpopularniji u svetu, a dostupni su i u Srbiji.

Nagrada „Best medical practise” dodeljuje se za stručnost, postignute rezultate i primenu sigurnih i efikasnih metoda lečenja.



Najveće interesovanje u antiejdžing industriji vlada za hijaluronskim filerima. Hijaluron je uveo revoluciju u estetsku medicinu i značajno doprineo unapređenju i očuvanju lepote. On koži daje jedrinu, tonus i glatkoću. Hijaluronska kiselina se prirodno stvara u našem organizmu i najmoćnije vezuje vodu: jedan njen molekul uzima čak 550 molekula vode. Zato naše lice izgleda sveže i hidrirano. Međutim, već u ranim tridesetim koncentracija hijaluronske kiseline i njen kvalitet počinju da opadaju. Kao posledica toga javljaju se bore, fleke, pege, koža deluje usahlo.

Hijaluronski fileri mogu u potpunosti ulepšati lice žene srednjih godina bez odlaska „pod nož“. Reč je o potpuno bezbednoj proceduri, čiji su efekti vidljivi odmah. Sa njom je najbolje početi čim se pojave prve, najfinije bore, jer se tada lako koriguju, a koža nam je zahvalna. Filer joj daje zdrav, zaravnjen i jedar izgled.

Njegovo veličanstvo – botoks

Hijaluronom se popunjavaju nazolabijalne bore, koriguju usne, ulepšava nos i ublažavaju izraziti podočnjaci. A šta nam je činiti kada imamo izražene mimične bore – “smejalice”, “mrštalice”?
Tada na scenu stupa botulinum toksin, popularno – botoks. On deluje na dinamičke bore, tj. bore koje nastaju različitim ekspresijama lica (kada se smejemo, mrštimo ili čudimo). Ovaj tretman najbolji je izbor kada postoji asimetrija kapaka ili obrva, za uklanjanje brazdi i bora na čelu, u uglovima i oko očiju, između obrva, na nosu i oko nosa. Injektovanjem botulin toksina parališe se dejstvo pojedinih mišića i sprečava se nastanak novih bora i produbljivanje već nastalih. Kako lice ne bi delovalo smrznuto i plastično, neophodno je da se pravilno aplicira adekvatna doza, za šta je presudno iskustvo lekara.Znači botoks i samo botoks

Znači botoks i samo botoks
 
Ne znam koje su nove, a koje stare dlake jer su se izjednacile po duzini, a i vidite po slikama da sam napred skoro skroz bio celav, a napred se najbolje vidi i da sam tu imao stare, mozda bih primerio nesto, a sto je vise pozadi, teze se uoci... Sisam se kratko, tako da su sve dlake jednake... Znaci, nove dlake rastu istom brzinom kao i stare... Javljaju se samo nove dlake koje tek nicu, ali te nove se primete kada se bas zagleda... Nove dlake i ako otpadnu, opet nicu jer je to prirodni ciklus, koliko san ja upucen, ali za sada nisam primetio da se gube trajno... Transplataciju sam radio u Doctor Hair Clinic u Segedinu...
 
Evo šta kažu naši o konkurenciji iz Turske (i Madjarske)

"
Turska kao loš primer u transplantaciji kose
25/04/19
Ovo se može odnositi na putovanje pacijenata iz manje razvijenih zemalja u razvijene radi dobijanja medicinske pomoći koja nije dostupna u njihovoj zemlji. Takođe, može se odnositi i putovanje pacijenata iz razvijenih država u nerazvijene gde je cena medicinskih usluga neuporedivo niža.

Nakon procedure, ljudi često ostanu u inostranstvu kako bi svoje putovanje iskoristili u cilju razgledanja znamenitosti ili produžili na more.
Pitanje je kako odabrati pravu medicinsku ustanovu i uslugu obzirom da se većina služi marketinškim trikovima?
Jakim marketingom naglašava se VIP prevoz od aerodroma, hoteli sa 5 zvezdica uračunati u cenu, prevodilac kao i mnoge druge pogodnosti. Međutim najvažnija stvar se ne spominje a to je ime doktora koji obavlja delatnost i njegove reference.
Najčešće se za jeftin servis dobija i jeftina usluga. Proceduru obavlja medicinska sestra ili tehničar, psiholog ili neko drugo nekvalifikovano osoblje a da pacijent ne zna apsolutno ništa o tome.
Jedna od zemalja koja ima najrazvijeniji medicinski turizam jeste Turska, kao i Mađarska.
Često koriste online marketing koristeći fotografije sa tuđih web sajtova, prepravljaju ih, i prezentuju kao njihov rad. To je jedan od načina da privuku pacijente, drugi način je niska cena na uštrb kvaliteta i nekvalifikovanog osoblja.
U prilogu ćemo postaviti fotografije do kojih smo došli sa stranice jedne od klinika u Turskoj, koja je praktično ukrala sliku našeg rada, prepravila je i upotrebila na youtube kanalu kao sliku koja će privući potencijalne pacijente.
Toliko o jeftinoj i (NE)kvalitetnoj usluzi u popularnoj medicinskoj destinaciji -Turskoj. Ako dobijete primamljivu ponudu, treba dobro razmisliti šta se krije iza toga. Zašto Mercedes košta mogo a opel (iako nemačko vozilo) mnogo manje, jednostavan odgovor će te naći sami.
KVALITET, TRADICIJA, MEĐUNARODNA PRIZNANJA, INOVACIJE, REZULTATI, SAVREMENA TEHNOLOGIJA, UTISCI PACIJENATA"
 
Poslednja izmena od moderatora:
I mene interesuje ova tema. Voleo bih da nam se još neko obrati a ko je bio na transplantaciju, bilo kod nas bilo preko, mada bi za klinike kod nas bilo super da se neko javi. Koliko vidim na net-u, ima njih koji to kvalitetno rade, vidi se da znanja ima, ali opet treba nam iskustvo onih koji su to uradili. Tako bi saznali i o kvalitetu, i o samom tretmanu i ceni rada.
Apsolutno, ko ima novaca, ne treba ni sekundu da okleva...za 15-tak godina će to biti kao da idete kod zubara...tako će se i tretirati...
 
zaprati jutjubera mattdominance, lik se detaljno bavi tom problematikom i ne folira, biće ti mnogo toga jasnije

i ja sam presadio, ali sam još u ranoj fazi, tek za 6-12 meseci mogu dati neku procenu i sud
ali neverovatno deluje da iz zalizaka koji su mi bili goli, zapekli i osunčani, sad štrče dlačice. ne mogu da se načudim. ali šteta, sada polako ulazim u fazu kada te presađene dlake opadaju sve više i onda se čeka nekoliko meseci da se vidi hoće li krenuti da rastu ponovo...

sad krećem da štedim za uši, da do kraja leta i to odradim
 
Hvala Kralju mekflaj, odličan jutjuber!
U kojoj si ti radio klinici, ovde ili Mađarska/Turska...? Za godinu dana, tj za nardnih 6 meseci dobijaš kosu ;)
Ako si pratio mattdominance šta je preporučio kao ok oko onoga što se može koristiti za koliko toliku preventivu, tj hranjenje kose i td...Koristim Minox 5%, ali samo, to, minoxidil gel...a vidim preporučuju i Biotin i td...naravno to je samo dok se ne nakupe pare za operaciju.
 
radio sam u mađarskoj, pijem samo vitamine i cink, perem kosu šamponom za bebe jednom dnevno.
met je presadio 3750 graftova u turskoj i dobio fantastičnu gustinu, još od prvog dana se kod njega vidi da mu je presađena zona čak i gušća od ostatka kose. problem je što on ćelavi i dalje u pozadini, i trebaće mu još graftova, a pitanje je koliko mu je zalihe ostalo.
ja sam za približno isto područje presadio svega oko 1500 graftova, tako da je jasno da neću imati neku veliku gustinu, ali će i meni ionako trebati još jedna procedura jer se i kod mene opadanje nastavlja, pa planiram da tada dodatno ugustim prednju zonu. no, da vidimo prvo da li će uopšte išta da se primi od već presađenog.

turci baš mogu gusto da urade odmah, jer bukvalno opelješe donatorsku regiju, dok se po evropi rade skromnije a češće interevencije.
 
Jel si naše izbegavao zbog cene? Kakva su iskustva u Mađarskoj, opiši mi malo, Dođeš u zakazan termion ujutru, odrade i u kola pa nazad jel? Na kom jeziku se komunicira, ima li našeg osoblja i td?
Vidim kao i što kažeš na najnovijem video kod Gorane Kuke na JuTjubu, da čoveku nije želela da odradi celu donor regiju maksimalno, već mu je uradila manje i nadogradila napred -po njenom savetu. OK, nije čovek pogrešio što se složio s lakarom, sem što mi želimo sve izjedna i kraj...ja imam 37 godina i meni se napravio krug, a ka čelu se otanjilo, ali nije problem ništa sem kruga na temenu. E sad i na tom krugu imam dlaka, ali retko. Verujem da neće više toliko da mi opada kosa i da u ovim godinama mogu da se podvrgnem lagano operacijama a da ne strepim da se nastavi drastično gubitak "prirodne" kose. Meni u suštini i ne opada sada da ja primećujem, ali se verovatno tanji vlas i pada neprimetno, ali verovatno usporenije.
Nzm ni sam, ali verovatno bih i ja trebalo prvo da odradim napred ( ne mnogo možda oko 500 graftova) i kad to završim ondq oko 1500 do 2000 krug i od kruga ka čelu da se malo popuni da se dobije na gustini.

Zašto ne koristiš Minoxidil gel 5 %, nije skup, 399 dinara izađe ceo mesec. Ja ga stavim samo pred spavanje i radi posao, iako kažu da mora dva puta dnevno. Ima efekta i sa jedan put dnevno, ali moraš biti uporan i redovan, dakle svaki dan bez prestanka tj svako veče pred spavanje na primer.
Koji dečji šampon za bebe je najbolji?
 
usluga je na nivou, ima i našeg osoblja, dobro je i ako znaš engleski. da, hteo sam da radim u srbiji, ali su naši skuplji.

prvo ti okvirno nacrtaju prednju liniju kose i gde još treba da se sadi, od toga zavisi koliko će graftova trebati.
obično liniju crtaju za prst više nego gde je bila u doba mladosti. i sam si primetio da muškarcima sa godinama čelo postaje sve više. pogledaj recimo sinišu mihajlovića danas, koliko se njemu povukla kosa.
ako se složite oko pozicije linije, onda ti obriju glavu, zatim uzmu graftove, pa pauza, pa sadnja. i možeš ići. dobiješ antibiotike da piješ protiv infekcije i protiv bolova, kao i da prskaš i održavaš vlažnim presađeno mesto i to je to.

taj krug se zove verteks, meni se on tek pravi, kosa mi je tu tanka i proređena.

ne znam koji si ti norvud na onoj skali, možeš postaviti sliku pa ćemo proceniti.
zanimljiva mi je alopecija rasim ljajića, koji ima veliki verteks a napred zavidnu gustinu.

gledao sam jednog drugog jutjubera koji je u turskoj radio napred + verteks, i kaže kako su mu lekari rekli da je uspešnost kod verteksa manja jer je to mesto manje prokrvljeno, ali se kod njega i tu solidno primilo...

gde kupuješ minoxidil, da li treba na recept? gel je možda ok rešenje, dok tabelete utiču na pritisak valjda... i primetio si usporenje opadanja? kosa je postala jača? koliko ga dugo koristiš?
 
Jeste Verteks, tako je.
Za Ljajica primetio sam da on vešto prebacuje ono sa strane napred i to mu dobro izađe, samo baci pogled malo bolje, posebno kad dune vetar :), a nekako mu takva glava i sve mu ispadne ok. Kod mene napred gotovo se ne primećuje ali naravno ja znam da to uopšte nije kao što je nekad bilo, negde je na samo 50%, nekada sam mogao kosu na stranu, sada uglavnom šišam na trojku, a kada bi išlo više kose, izgledalo bi ređe, tj više bi se primećivalo.

Minoxidil kupujem u Benu apotekama, piše Livsane Minoxidil 5%, koštao je 414 din a sada spustili na 399 (To Livsan, je brend te apoteke, imaju više proizvoda pod tim nazivom, dakle oni prave u svojoj laboratoriji ovaj gel a ima ga i u spreju, ali je gel bolji, probao sam i jedno i durgo. Apotekar mi je rekao koji pravi da se u spreju minoxidil 5% nikada ceo ne može rastvoriti, dakle nemaš 5%, dok u gelu ima. Uz to gel je i jeftiniji...). NE TREBA recept za Benu apoteke. Tubica traje ceo mesec, kao što sam pisao. Pomaže uglavnom na prednjem delu iznad čela. Tu su se sada dlake udebljale i počele neke da rastu koje nikad nisu, ali tu treba biti mnogo uporan. Dve godine sam koristio, ali pravio grešku, stavljao 9 meseci pa prekidao 3, navodno plašeći se rezistencije (da mi koža glave više ne reaguje na lek od prezasićenja) ali sam pogrešio. Rekla mi je Kuka preko meila da nastavim neprekidno, i evo posle godinu dana bolji rezultati. U pravu je. Nema neke nove kose napred, ali je ova što je bila ojačana, onda važno - nema opadanja (sem malo s proleća i u jesen, ali to je ono normalno opadanje ko kod svakog zdravog čoveka...) i ipak ima nekih sitnih dlačica. Pa videćemo, ako ih hranim sa ovim Minox-om kako treba, da li će do kraja godine da i one ojačaju a tako dobijem na gustini.

Minox što mi je i Kuka rekla na meilu, teško pokriva Verteks i na žalost i to je tačno. Iskustvo mi govori da u donjem delu Verteksa nekako i radi posao, ali na gornjem, na temenu, baš nekako slabo. Najgore je što prstom opipate da ima dlaka, ima dlake ali toliko tanke da se ona ne vidi golim okom a na pipanju je ima. Mnogo su svetle, slabe. Slaba cirkulacija, kao što si napisao.
Men i bi bilo mnogo da napred presadim za prst napred ka sredini čela, msm da bi mi odgovaralo ovo sada, samo da se povuče linija (mislim da Kuka radi tu dobro sa "prirodnom nepravilnom linijom" da ne bude ko na lenjiru - kako je kod tebe to urađeno ?
).
Verujem da presađivanjem ako je to urađeno OK ima i na Verteksu da se primi gotovo 90% ako ne i više...jer taj folikul više nije napadnut DHT-om i slobodan je da primi krv i td. Jedino za Verteks verovatno ode mnogo graftova, oko 2000, mada ne bi voleo toliko, ali šta da se radi.
 
Kuka je lepo odradila tog lika, shodno skromnoj davajućoj regiji, ali želim video za 12m, ovako nemamo predstavu.
ali treba biti svestan da sa ovim mini interevencijama od 1-2k graftova nema neke gustine. to je koliko da se kosa razvuče kad se pusti malo duže, ništa od one pompadur frizure npr...

ovo je inače najbolji rezultat koji sam video na netu, ali ogromnih 4,3k graftova u dve procedure, i neverovatno realističan izgled, rađeno je u španiji. ko zna koliko košta...
 
Poslednja izmena:
Zašto je ovom linku kod Kuke slaba donor regija, meni deluje da je sasvim ok, kose ima ko svaki normalan čovek...? Kuka nije htela da ga "pocepa" skroz kao što je kod ovog u Španiji, gde je rasturena donor regija skroz koliko se moglo...
 
Pozdrav.
Usadjena kosa ne opada, raste istom brzinom kao i stara...
Uzivo je bolje nego na slici, ali za sada je to jos uvek retko...
Kazu sa klinike da ce bili bolje jer su konacni rezultati posle godinu dana, ali da ne mogu da ocekujem Bog zna kakvu gustinu jer mi je zaista dosta kose hvalilo, cega sam i ja naravno svesan... Treba biti realan...
 
6 meseci nakon transplatacije...
 

Prilozi

  • 20190527_092309.jpg
    20190527_092309.jpg
    50,8 KB · Pregleda: 472
gde si srks, legendo... zabrinuh se što te nema...

super što se kosa primila...
izgleda prirodno, odgovarajući smer dlakama su dali i uklopilo se u tvoju postojeću kosu skroz normalno.
koliko vidim najkvalitetnije graftove su spucali u predelu zalizaka i tu imaš najbolju pokrivenost.
znam da je uživo bolje. i ja kad se slikam deluje ređe, dok u ogledalu kao ima većih pomaka.

drugom operacijom dobili bismo bolju gustinu, ali treba uživati i u ovom rezultatu.
 

Back
Top