Kupovina gramofona

Možda i nađeš negde profi gramofon.Nekoliko stvari su bitne , 1. težina, što teži to bolji , (postoje i gramofoni od preko 10, 50 i vise kilograma) , zatim ručka ( o tome nađi nešto na netu) , i veoma bitno - očuvanost igle i tip zvučnice , odnosno da li je MM ili MC . S tim da su bolje tipa MC ( pokretni kalem) ali je tu potrebno i dobro pretpojačalo .A da ne dužim nećeš pogrešiti ni sa gramofonom iz kataloga od stotinjak eura.
 
Ovo što ti je rekla stark...a ja bih dodao... da obratiš pažnju na glavu i izmenjivost igle...tj. da se prvo raspitaš da li možeš lako pronalaziti igle za taj tip glave... ili ćeš morati da zbog igle menjaš celu glavu... ali to je manje važno..

Najvažnije je da uzmeš gramofon koji ima stroboskop...uređaj za fino podešavanje brzine jer u našim uslovima promenljivog napona gramofon bez stroboskopa može učiniti neprijatnim slušanje muzike.

Treće...koji će ti đavo gramofon... vinil je umro, malo se povampirio ali sledeća smrt vinila će biti nepovratna...ja bih pare uložio dobre zvučnike i dobro pojačalo...poz...
 
Treće...koji će ti đavo gramofon... vinil je umro, malo se povampirio ali sledeća smrt vinila će biti nepovratna...ja bih pare uložio dobre zvučnike i dobro pojačalo...poz...

upravo to ...
meni zao da ga odstranim ali ne pamtim kad sam ga posl put pustila da se vrti .

- - - - - - - - - -

Volim vinil i volim retro doba. Pravi zvuk gramofona nista ne moze zameniti.
A i ovaj gramofon ide na poklon za rodjendan mog najboljeg druga. :) A on jako voli gramofone.


onda odesh u antikvarnicu i pazarish neshto vako ..

Pogledajte prilog 342202
 
Volim vinil i volim retro doba. Pravi zvuk gramofona nista ne moze zameniti.

tacno...

ako imas sredstava kupi mu bilo koji stari polovni thorens, jedino sto ce morati da promeni je gumica-kais... ako naletis na garrarda 401 ili cudom 301 odmah pazari u bilo kakvom stanju da su, sa ili bez rucke... sve se da namestiti kasnije... ali ako kupujes za skromnija sredstva i ako vec mozes da biras vrstu pogon,a uvek se odluci za tzv belt drive a ne direct drive..stroboskop je totalno nebitan.
 
Oboyavam gramofone! Kao mlada sam redovno slusala kod bake u selu i usput jela puter i med. Sada kaada kod druga slusam gramofon setim se tih dana, a sve to pitam jer ne znam koju masinu ya pranje vesa da kupim... Sta vi mislite?
 
tacno...

ako imas sredstava kupi mu bilo koji stari polovni thorens, jedino sto ce morati da promeni je gumica-kais... ako naletis na garrarda 401 ili cudom 301 odmah pazari u bilo kakvom stanju da su, sa ili bez rucke... sve se da namestiti kasnije... ali ako kupujes za skromnija sredstva i ako vec mozes da biras vrstu pogon,a uvek se odluci za tzv belt drive a ne direct drive..stroboskop je totalno nebitan.


Možeš li sada sve to da objasniš kao apsolutnom početniku :) Ja za gramofon, znam šta je i kako izgleda, i kakav je zvuk, ali ništa ništa više. :)

- - - - - - - - - -

Kupujem ga na rate. Ili odloženo. Zato ne može po antikvarnicama i buvljacima. A, i budžet mi je oko 200-250 jura.
 

Back
Top