MARK KNOFLER-NEKA NEKO KAZE DA NIJE CAR

hmm,,,,,i sam sam gitarista i kompozitor,ali se nikako ne bi slozio da je Mark Knopfler nesto zaista posebno.
On je vise tehnicar nego kompozitor,sa jako sirokim spektrom ali da neko kaze da je on posle Beethovena najveci kompozitor,,,,,,pa sad,,,,malo teze.
Preslusaj ti J.S. Bacha ili Franz Liszta pa onda reci nesto.
A ja mogu da sviram bilo koje klasicno delo na gitari,,,,tako da mogu i ja da kazem za sebe da sam inzvanredan kompozitor....ali ima i vecih....i vecih od Beethovena,Bacha,Liszta,Knopflera....
 
ooooooooo bozhe, opet pochinje svadja , brutalna svadja!!
chovek je samo postavio temu , chovek koji voli knopflera, ok , on tvrdi da je car, ti oath (ooo najvecji gitaristo i kompozitoru sveta) tvrdish da nije, ok ... i dobro je shto iznosite mishljenja koja su razlichita. ali brate, dosta vishe onoga tipa : " A ja mogu da sviram bilo koje klasicno delo na gitari,,,,tako da mogu i ja da kazem za sebe da sam inzvanredan kompozitor....ali ima i vecih"
brate, totalni si narcis. oladi malo. svi vecj znamo da si naj, i ne morash to da nam ponavljash. c.c.c
inache, ne razumem zashto u svakoj temi pomenesh barem 100 puta kakav si gitarista. jer obichno , pas koji laje ne ujeda...


dakle , vretimo se knopfleru. on je i za mene genije. ne sada najvecji na svetu, ali jednostavno genije. oooodlichan gitarista, i super kompozitor. meni se lichno svidja...
 
ok,ok,slazem se da njegov "saputavi" glas jeste nesto sto pravi atmosferu,gde bukvalno docarava pesme,pogotovo "Telegraph Road",koja je sjajna i na albumskoj verziji i live.
Mada ima jedan projekat sa strane sto je Mark radio sa drugim muzicarima,,,ne mogu da se setim imena,,,samo se secam da je to bilo 1990. gde je vise poznatih muzicara udruzilo snage.
Ako se neko seti imena tog banda neka mi kaze.
 

Back
Top