MARK KNOFLER-NEKA NEKO KAZE DA NIJE CAR
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: MARK KNOFLER-NEKA NEKO KAZE DA NIJE CAR

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano MARK KNOFLER-NEKA NEKO KAZE DA NIJE CAR

Dr. za gitaru, izvukao je swing iz jazza i popularisao ga. Magija je u njegovim prstima i njegovom glasu. Najveci kompozitor posle Betovena.

Domaćin Dont_Break_The_Oath (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Podrazumevano Re: MARK KNOFLER-NEKA NEKO KAZE DA NIJE CAR

hmm,,,,,i sam sam gitarista i kompozitor,ali se nikako ne bi slozio da je Mark Knopfler nesto zaista posebno.
    On je vise tehnicar nego kompozitor,sa jako sirokim spektrom ali da neko kaze da je on posle Beethovena najveci kompozitor,,,,,,pa sad,,,,malo teze.
    Preslusaj ti J.S. Bacha ili Franz Liszta pa onda reci nesto.
    A ja mogu da sviram bilo koje klasicno delo na gitari,,,,tako da mogu i ja da kazem za sebe da sam inzvanredan kompozitor....ali ima i vecih....i vecih od Beethovena,Bacha,Liszta,Knopflera....
    Lokk dine øya å tænk, sommeren fall så fort, det virka så laingt oinna, eller va det i går, da tida itt betydd nokka.
    Og da du møtt din vinter, dansandes me hænnes døtra, te du trøitt og kaild vi e mytti smartar einn modi, du vente te imorra me å ring.

Početnik
    Učlanjen
    07.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Nije car,rekao sam

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio DAXTARA
    Dr. za gitaru, izvukao je swing iz jazza i popularisao ga. Magija je u njegovim prstima i njegovom glasu. Najveci kompozitor posle Betovena.

Svasta se da cuti na ovom forumu......

Ističe se Arnold_Layne (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Citat Original postavio Dont_Break_The_Oath
    ....ali ima i vecih....i vecih od Beethovena,Bacha,Liszta,Knopflera....
    mmda, Senker je bolji od svih njih zajedno

(znam da sledi odgovor: "Sta je klinac, ja sviram gitaru 21 godinu")
    Aristotel: "Drag mi je Platon, al' mi je Draza Mihajlovic"
    -----------------------------------------------------------------------------------
    "Nijedna maca koja voli ribu nije takva da je ne mozemo nesto nauciti. Nijedna maca bez repa nece se igrati sa gorilom. Mace s brcima uvek vole ribu. Nijedna maca koju mozemo nesto nauciti nema zelene oci. Nijedna maca nema rep ako ima brkove. Prema tome, nijedna maca sa zelenim ocima nece se igrati sa gorilom."

Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Citat Original postavio Arnold_Layne
    mmda, Senker je bolji od svih njih zajedno

(znam da sledi odgovor: "Sta je klinac, ja sviram gitaru 21 godinu")
    ej,molim te,stvarno zestoko preterujes.Nisam spomenuo niti Rudolfa niti Michael Schenkera,samo sam ostavio prazno polje,,znaci ne zna se ko je najbolji kompozitor.
    Lokk dine øya å tænk, sommeren fall så fort, det virka så laingt oinna, eller va det i går, da tida itt betydd nokka.
    Og da du møtt din vinter, dansandes me hænnes døtra, te du trøitt og kaild vi e mytti smartar einn modi, du vente te imorra me å ring.

Zainteresovan član Kurt Cobain (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2003.
    Reputaciona moć
    56

ooooooooo bozhe, opet pochinje svadja , brutalna svadja!!
    chovek je samo postavio temu , chovek koji voli knopflera, ok , on tvrdi da je car, ti oath (ooo najvecji gitaristo i kompozitoru sveta) tvrdish da nije, ok ... i dobro je shto iznosite mishljenja koja su razlichita. ali brate, dosta vishe onoga tipa : " A ja mogu da sviram bilo koje klasicno delo na gitari,,,,tako da mogu i ja da kazem za sebe da sam inzvanredan kompozitor....ali ima i vecih"
    brate, totalni si narcis. oladi malo. svi vecj znamo da si naj, i ne morash to da nam ponavljash. c.c.c
    inache, ne razumem zashto u svakoj temi pomenesh barem 100 puta kakav si gitarista. jer obichno , pas koji laje ne ujeda...

dakle , vretimo se knopfleru. on je i za mene genije. ne sada najvecji na svetu, ali jednostavno genije. oooodlichan gitarista, i super kompozitor. meni se lichno svidja...
    Sitting on an angry chair, angry walls that steal the air,stomach hurts and i don't care; little boy made a mistake, pink clouds now turned to gray, all that i want is to play, get on your knees, it's time to pray!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Momci,mozda sam preterao sa poredjenjem ali sam uspeo da vas zaintrigiram.Knofler je genije, ima moc da pruzi magiju kroz muziku sto je cilj kompozitora.MAGIJA!ATMOSFERA!!

Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

ok,ok,slazem se da njegov "saputavi" glas jeste nesto sto pravi atmosferu,gde bukvalno docarava pesme,pogotovo "Telegraph Road",koja je sjajna i na albumskoj verziji i live.
    Mada ima jedan projekat sa strane sto je Mark radio sa drugim muzicarima,,,ne mogu da se setim imena,,,samo se secam da je to bilo 1990. gde je vise poznatih muzicara udruzilo snage.
    Ako se neko seti imena tog banda neka mi kaze.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Bravo care, bas sam mislio na 'Telegrapf road',kazi sta je stvar. Radio je vise projekata. SVi solo projekti su mu na nivou. Taj bend se zvao NothingHillsBIlls.

Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

YES!!!!!!!!!!!!!!!!! To je to!!!!!! Predivan projekat,15 godina jurim da to pronadjem.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Ne prepisuj mi misli. To je izdato osamdesetih. imao sam sanse za malo da ga pronadjem na nekom radiju ali...pronacicu ga... nisam probao na netu.. imas sajt o knofleru na krstarici, tekstovi pesama i tako to ali nije nesto sredjen....nema biografija

Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

to je izdato 1990. Secam se toga.A onda kao sok se pojavio najbolji album Dire Straits "On Every Street".Pravi onaj melanholicni zvuk,kao da im nije stalo do zivota.Mislim da je to maksimum sto su uspeli da urade.

Početnik
    Učlanjen
    29.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Daxtara, slazem se sa tobom. Covek je genije. Fantasticne stvari je uradio sa Straitsima, a solo albumi su mu fenomenalni, preporucujem ih svakome ko voli dobru muziku - dajte coveku sansu, nece vas izneveriti!
    Sto se tice The Notting Hillbilies-a, ako nekome treba, nek me kontaktira na amorakmoon@yahoo.com, mozemo da se dogovorimo...

Slične teme

1. NEKA MI NEKO BRZO KAZE kako da zovem inostranstvo
    Autor blacky333 u forumu Arhiva
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 04.08.2006., 02:52
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.02.2004., 09:18
  3. neka mi neko kaze sta je sada ultramoderno?
    Autor Moderna u forumu Žene
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 28.10.2003., 10:41

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •