problem prilikom podizanja sistema!

Hvala svima na odgovorima. Nisam bas siguran da je baterija. Da malo opsirnije objasnim problem: na tom kompjuteru morao sam da instaliram skener velikog formata ( large format scan.) konkretno FSS CONTEX 8300, koji je skener starije generacije i radi na SCSI prikljucku, tako da je bilo potrebno instalirati SCSI karticu kao Host Adapter. Instaliranje je jednostavno kartica se ubaci u PCI slot i komp. je automatski prepoznaje. Po instaliranju kartice skener se prikaci na nju i sledi uobicajena instalacija. Posle ove instalacije pocela je da se pojavljuje navedena poruka tokom POST-a. Ima li neko neku drugu ideju osim da je u pitanju baterija?
 
CMOS CHECKSUM ERROR - DEFAULTS LOADED
YOUR COMPUTER CASE HAS BEEN OPPENING!

PRES F1 TO CONTINUE DEL TO ENTER SET UP

ne bi trebalo da je baterija. po poruci bih rekao da se bios resetovao (moze da bude i baterija). trebalo bi da udjes u bios i pregledas sta se promenilo (ako si ista menjao ili podesavao ranije). da li ti kompujter pokazuje drugo vreme i datum (stariji neki), ako da onda prepravi. imao sam slican problem sa intelovom konfiguracijom, kada je baterija bila u pitanju. ali ne verujem da je i tebi. probaj da ovako uradis. sacuvaj te promene u biosu i resetuj, ako nije baterija onda vise nece ni da bude ove poruke.
Lkrk
 
bveljkovic:
prilikom podizanja sistema dobijam poruku:

CMOS CHECKSUM ERROR - DEFAULTS LOADED
YOUR COMPUTER CASE HAS BEEN OPPENING!

PRES F1 TO CONTINUE DEL TO ENTER SET UP

Sta ovo znaci?

Pa ja bih rekao, prema ovome, da je bios popizdeo. I onda je ucitao one default, sigurne vrednosti. Najbolje bi bilo da ti lepo (ako znas sta radis) odes na DEL pa da ponovo podesis BIOS.
 
bveljkovic:
prilikom podizanja sistema dobijam poruku:

CMOS CHECKSUM ERROR - DEFAULTS LOADED
YOUR COMPUTER CASE HAS BEEN OPPENING!

PRES F1 TO CONTINUE DEL TO ENTER SET UP

Sta ovo znaci?

To zanci da ti se resetovao bios!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Baterija kad oslabi onda se menja sat (dole na dnu ekrana) i ne verujem da baterija pravi ovaj problem!!
Pozdrav!
 

Back
Top