Kad smo bili mali, malecki, onda je sve bilo lepo...
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 52

Tema: Kad smo bili mali, malecki, onda je sve bilo lepo...

Ističe se guitarrr_babe (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano Kad smo bili mali, malecki, onda je sve bilo lepo...

... i sta ste slusali? Dobro, Branko Kockica, Kolibri i to, to su nam mame&tate valjda svima pustale! Nego, sta ste od muzike za odrasle slusali?

Evo, ja cu prva - prvo secanje kad sam imala oko 6 godina, mozda 7 - imala sam neke kasete Mocarta, i njih sam (ne foliram se) vrtela do besvesti. I bila sam dete sunda i slusala ono sto je bilo po TV-u (Madonna, recimo, i uvek sam se pitala sto se onako krevelji, secam se neke dve Latino ciganke i neka pesma, skoro sam je negde cula i vristala sam od srece "un solo bambino, no quenta" itd.) I znala sam sve pesme Hari Mata Harija, ali ako slusam kasetu. A to je sve bilo zbog pesme "Kad dodje oktobar" jer sam rodjena u oktobru. UH, napisah!

. . .
    Guest

Podrazumevano

Ja sam imao drugaciju proslost.
    Roditelji me nisu terali da slusam te pesmice za maludecu nego su me pustili da slusam sta hocu. A posto imam stariu sestru, i to puno, onda sam slusao sta i ona a ovako sam voleo sam da slusam Garavi Sokak. I posle kad sma malo odrastao, 6-7 razred, onda sma krenuo da slusam ono sto sam ja hteo, a ne moja sestra i tad sam krenuo sa rokom da bih ubrzo presao na punk i metal. A jos secam se d akad sam bio mali da sam stalno voleo da gledam Clash i "Should I Sty Or Should I Go"
    Bilo je to lepo vreme bilo me je bas briga za sve. . .

Aktivan član
    Učlanjen
    25.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

Corbu Ne,ozbiljno,moju su je obozavali,pa eto ali,na zalost,to je bilo i jedino od rocka sto sam slusala,tako da mi je trebalo 10-ak godina da se "vratim korenima i otkrijem gde pripadam"

Zainteresovan član die_happy (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

pa sa 10-tak godina nisi ni mogla da prosiris neke "svoje vidike"...Ja sam tada najvise slusala EKV, Corbu, Smak (jer su to moji matorci tada gotivili)...nekih drugih grupa se ni ne secam...

Obećava
    Učlanjen
    19.09.2003.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Obicno ljudi pocnu od bore i tako tih domacih bendova. Jedini domaci bend koji sam ja slusao kao mali (4-7) Bjelo dugme .............. no svako pocne od necega. A pred toga stare tjalrtove ploce tipa Abba (Sgt. papers lounley harts klub beand - ime ploce, jos je se secam a nisam ni znao engleski zdnji put cuo naziv), i neke dedine Jazz ploce. E to je mjuza valjda ga zbog toga volim (mislim na Jazz). Secam se pesme "Doctor kiss kiss". Znaci pustim pesmu vrtim se u krug i tripujem (e moram da nadjem tu plocu).

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.09.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

viktoriju, ruzh i vampire pa sam posle slusala miru skoric,,,i onda presla na kvantitet

free
    Guest

Podrazumevano

...GALIJA,VAYA KONDIOS(I NEIZBEZNO IGRANJE, ZAJEDNO SA MAMOM, U DNEVNOJ SOBI-NEJ NA NA NA),INDIJANSKA MUZIKA-KOJA ME I DALJE TAKO SMIRUJE-(KONDOROV LET),I NARAVNO -BAJAGA(ZA NJEGA JE TREBALO DA SE UDAM KAD PORASTEM...)...

Eyesburn girl
    Guest

Podrazumevano Re: Kad smo bili mali, malecki, onda je sve bilo lepo...

Citat Original postavio guitarrr_babe
    ... i sta ste slusali? Dobro, Branko Kockica, Kolibri i to, to su nam mame&tate valjda svima pustale! Nego, sta ste od muzike za odrasle slusali?

Evo, ja cu prva - prvo secanje kad sam imala oko 6 godina, mozda 7 - imala sam neke kasete Mocarta, i njih sam (ne foliram se) vrtela do besvesti. I bila sam dete sunda i slusala ono sto je bilo po TV-u (Madonna, recimo, i uvek sam se pitala sto se onako krevelji, secam se neke dve Latino ciganke i neka pesma, skoro sam je negde cula i vristala sam od srece "un solo bambino, no quenta" itd.) I znala sam sve pesme Hari Mata Harija, ali ako slusam kasetu. A to je sve bilo zbog pesme "Kad dodje oktobar" jer sam rodjena u oktobru. UH, napisah!
    Ej, pa srecan ti rodjendan, ako nisam zakasnila...
    Koliko godina si napunila?

Buduća legenda Keeper (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    342

Podrazumevano

ja sam slusao majkla dzeksona, vampire i djoleta balasevica. hehehheh

Domaćin mortishaaa (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    101

Podrazumevano

a ja.. se iskreno ne secam..

Obećava sluzimo narodu (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Da, zaista sjajno pitanje... Iskreno kad god su me to pitali mislio sam da nisam slusao nista!?! Muziku kao da nisam poznavao- oko mene se nalazila samo sabanerija ili neka fensi muzika u cemu se uopste nisam nalazio... I tako bi ja pricao da se ponekad ne zamislim dobro. I onda shvatim, kad pokusam da se setim kad sam prvi put cuo koju pesmu, da ja muziku slusam od uvek. Poceo sam sa Corbom i pre svega Bjelim dugmetom( sve zahvaljujuci ujaku koji je stanovao kod nas), a to su i bili nezaboravni Rokeri s Moravu ako znate sta je to...
    Inace moje aktivno slusanje muzike je pocelo posle izlaska Terminatora 2( 6. ili 7. osnovne) kad sam spoznao Gunse i AC-DC.

Domaćin mortishaaa (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    101

Podrazumevano

Citat Original postavio sluzimo narodu
    Rokeri s Moravu

Obećava
    Učlanjen
    06.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

kad sam bio mali, u kuci sam od muzike imao samo klasiku.. sve poznatije opere na plocama, najvaznija dela klasike, itd.. od tad je proslo 20 godina, sa 6 god sam otkrio bitlse, malo kasnije rej carlsa. sa 7 su me upisali u muzicku skolu. onda je usledio pubertet i neka muzika u kojoj i dan danas manje-vise plivam. totalno sam zavistan od muzike. dnevno provedem jedno 4 sata (najmaje) slusajuci muziku, tako da sam cuo boga oca... uvek, sta god slusao, vratim se na klasiku jer jedino je ona dovoljno slojevita i duboka da me drzi duze vreme i da mi ne bude dosadna posle 50 slusanja.

u stvari, sad sam se setio... imao sam i kasetu dragana lakovica i plocu hora kolibri. al to je bilo bas davno.

Roots,rock,reggae
    Guest

Podrazumevano

da,secam se da sam do iznemoglosti slusala zdravka colica kao klinka i jos nesto ,valjda mandu i one njegove ludacke emisije i neke njegove pesme,pa onda je bio valjda malo i bajaga neke pesmice za decu i tako te fore........aaaaaaaaaa bilo je lepo

Aktivan član
    Učlanjen
    25.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

Citat Original postavio Courtney
    Corbu Ne,ozbiljno,moju su je obozavali,pa eto ali,na zalost,to je bilo i jedino od rocka sto sam slusala,tako da mi je trebalo 10-ak godina da se "vratim korenima i otkrijem gde pripadam"
    Ovo je bio lepsi deo. E,sad,imala sam jednu komsinicu koja je slusala iskljucivo one najgore narodnjake,tako da su meni u to vreme omiljenia pevaci bili: Dragana Mirkovic i Pavaroti!

Buduća legenda Keeper (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    342

Podrazumevano

Ovo je bio lepsi deo. E,sad,imala sam jednu komsinicu koja je slusala iskljucivo one najgore narodnjake,tako da su meni u to vreme omiljenia pevaci bili: Dragana Mirkovic i Pavaroti!
    :shock:
    mladost = ludost

Aktivan član rudy_kv (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

I ja sam poceo kao Baby, samo sto sam umesto Mocarta slusao Cajkovskog, a onda sam od sestre dobio na poklon kasetu "Poslednje igre leptira" i ostao u tim vodama do 7. razreda kada sam otkrio "Deep purple" i "Led Zeppelin". Posle toga je sve islo po redu do metala i panka. Narodnjake sam poceo da podnosim tek kada sam se vratio iz Beograda u Kraljevo i poceo da radim ( radi mira na poslu moram da slusam narodnjake bar pola sata dnevno ).
    P.S. Baby srecan ti rodjendan!

Učlanjen
    25.06.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Thank you!!!

Obećava
    Učlanjen
    19.09.2003.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Citat Original postavio guitarrr_babe

Thank you!!!
    Sto ne kazes da ti je rodjendan. Srecan.... daj drugo uvo....Rodjendan

Elita wild_child (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1041

Podrazumevano

Eh ja sam do neke 11-e godine bila najveci fan Beatlesa....znala sam sve pesme napamet(njima zahvaljujem sto mi je danas engleski ko maternji)
    Inace volela sam i Rock'n'roll za decu-Vlada i Gile ...kako je to bilo slatko

Učlanjen
    25.06.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Hehe, vaskrsla tema posle gotovo godinu dana, all thanks to wild_child!!! Bravo w_c, you rock!

Elita wild_child (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1041

Podrazumevano

ops: ops: ops: ops: ops: ops:
    Thaaank youuuuuuu

Obećava
    Učlanjen
    31.07.2004.
    Pol
    ženski
    Na svetu postoji jedno carstvo.......................................
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Ja se secam da sam dobila iz inostranstva tada aktuelnu kasetu Madone i da sam je non-stop slushala...volela sam i Brajana Adamsa,Bijelo Dugme.....secam se da sam nisam volela Dejana Cukica i da sam se uvek pitala ko je onaj visoki bradati covek u spotu Milice :? Nisam imala pojma da cu jednog dana obozavati njegovu muziku.....

Aktivan član
    Učlanjen
    25.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

secam se kad su mi kupili rock n roll za decu od vlade i gileta slusala sam to po ceo dan,a pre toga sa, imala obicaj da pustim palmu i slusam miru skoric...a da volela sam i bjelo dugme posebno onu pesmu meni se ne spava jer u tekstu kaze dodji mi dovece ne budi govece i to mi je bilo nenormalno smesnoa najvise sam slusala corbu

Iskusan bleach (avatar)
    Učlanjen
    11.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

kao mala volela sam da ceprkam po tatinim plocama.. (((: inace, on je stalno pustao klasiku, koju sam slusala/slusam svakodnevno (8
    medjutim, imao je i ploce "iz mladosti"...
    pa sam ja tako obozavala dve-tri koje sam neprestano pustala i to bi bilo sve od muzike sto sam ja mogla da cujem... elem, te ploce su YU Zlato od Yu Grupe (naravno, sa pesmom Crni Leptir koju sam znala da vrtim po 20ak puta u krug... sa sve svojom ludom igrom i skakanjem), zatim Poslednja Igra Leptira (((: koju sam mnogo volela, a bio mi je i zanimljiv omot ploce... (: ... Grudi Moje Balkanske, na Tasu... (8 eh... Peta ((((: i imala sam i dve ploce hitova Bitlsa gde sam u pocetku volela samo one vesele pesmice tipa Yellow Submarine (:
    a onda nisam mogla da prestanem da slusam Yesterday, a naravno... na kraju sam bila opcinjena Let It Be i obozavala sam da ponavaljam to 'let it be' po 13 puta zajedno sa njim u pesmi... (8
    ja se bas raspisah sada, kao da imam neku burnu muzicku istoriju, a jako je daleko od toga... roll

Slične teme

1. I shta je onda bilo?
    Autor MyrddinWyllt u forumu Religija
    Odgovora: 465
    Poslednja poruka: 15.11.2008., 08:48
  2. bilo bi lepo izvinuti se ...jos jednom
    Autor adem_ks u forumu Politika
    Odgovora: 95
    Poslednja poruka: 06.03.2008., 03:32
  3. Bilo bi lepo da neko zna...
    Autor Motorola u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 2