Trampe Preševo za sever Kosova, pa Albanija anektira Kosovo

.........

  • .........

  • .........


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

COBAK

Domaćin
Banovan
Poruka
3.896
Michael Martens: U Prištini će se uskoro postaviti neka sasvim druga pitanja. Po prvi put postoji jedna velika politička stranka koja otvoreno poziva na pripajanje Kosova Albaniji.

Boris Tadić: Albanski političari su vrlo efikasni u sprovođenju svojih ciljeva i to ne potcenjujem. Međunarodna zajednica neće ni da čuje za to, ali ko ume da čita istoriju, uvideće dugoročni politički plan Albanaca za stvaranje Velike Albanije. Kao jednostrana inicijativa, taj plan je vrlo opasan, ali mi možemo živeti s tim, ako dođemo do sporazumnih rešenja. Sporazum gde sve strane dobijaju nešto, koji stvara održiva rešenja, mir i stabilnost, može biti izuzetno dragocen za sve strane. Ja nisam za izbegavanje rešenja, već za dijalog i pregovore. Ako smo pragmatični, možemo rešiti probleme. Ne kažem ja da je Velika Albanija najbolje rešenje. Ne kažem ni da smatram da je Velika Srbija dobro rešenje. Baš kao što sam i protiv podele Bosne. Ja sam protiv politika kojima se stvaraju velike države. Ali dajte da pokušamo da nađemo ostvariva rešenja za probleme.

03. jun 2011.

http://www.faz.net/aktuell/politik/...wir-haben-nichts-zu-verbergen-1652763-p9.html

TransConflict: Švedski sto za Kosovo

Džerard Galuči
Šef pregovaračkog tima Beograda, takođe, je bio prvi koji je u pregovore uveo mogućnost razmatranja podele Kosova. Taj naboj je potom iskoristio zamenik premijera Ivica Dačić koji je - u interesu članstva Srbije u EU - javno predložio rešavanje kosovskog pitanja odvajanjem (ili podelom) Kosova.
Nedugo posle toga, Dačić je predložio i mogućnost da se kosovsko pitanje tretira kao pitanje razgraničenja sa Albanijom, čime je eksplicitno prihvatio ideju albanskih nacionalista - kao što je kosovski pokret Samoopredeljenje - o stvaranju Velike Albanije. Po tom scenariju, Tirana i Beograd bi se složili oko podele Kosova duž etničkih linija, pri čemu bi veći deo Kosova bio pripojen Albaniji.
Prema Dačićevim rečima, podela, nakon koje bi usledio miran suživot je jedino realno rešenje. Bivši jugoslovenski predsednik Ćosić je otišao još dalje predlažući razmenu teritorija, koja bi obuhvatila i Preševsku dolinu. (Početkom 2010. godine, kružio je izveštaj da je Beograd napravio takvu ponudu Amerikancima - Preševo za sever Kosova - koji su Amerikanci odbili da prenesu Prištini.)
Albanci i njihovi saveznici iz zemalja Kvinte odbacili su ideju o podeli, jer veruju da je pitanje nezavisnosti Kosova i njegovog teritorijalnog integriteta rešeno. Mnogi stručnjaci o pitanjima Balkana i dalje se snažno protive ideji podele Kosova duž etničkih linija, iz straha da bi se podele mogle proširiti i na ostatak regiona.
08. jun 2011.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/711/Merila+vremena/905088/Švedski+sto+za+Kosovo+.html

Bivši ambasador VB: Ili podela Kosova ili zamena teritorija! Trećeg nema!
Bivši ambasador smatra da bi bilo logično dopustiti, posle teritorijalnih korekcija sa Srbijom, Kosovu da se ujedini s Albanijom i da ne izgleda razumno dozvoliti samoopredeljenje Kosovu, a ne i srpskom i hrvatskom delu Bosne i Hercegovine.



Članstvo Srbije i drugih zemalja Balkana u EU je neophodno kako bi ceo region ušao u obrazac dobrog vladanja i dobrosusedstva, baš kao što se to desilo na samom početku ovog projekta s Francuskom i Nemačkoj, koje su u prethodnih 75 godina vodile tri pogubna rata – rekao je Roberts.

01. decembar .2013.

http://www.telegraf.rs/vesti/politi...dela-kosova-ili-zamena-teritorija-treceg-nema

Predsednik Socijaldemokratske stranke (SDS) Boris Tadić i premijer Albanije Edi Rama saglasili su se danas u Beogradu da Srbija i Albanija moraju početi samostalno i bez pomoći Evropske unije da rešavaju otvorena bilateralna pitanja.

10. novembar 2014.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/509960/Tadic-i-Rama-Samostalno-resavati-otvorena-pitanja

Premijer Albanije Edi Rama, drugog dana posete Srbiji, dočekan je u Preševu uz aplauz i ovacije 1.500 građana. Njega u Preševu čeka bilbord sa natpisom "Dobro došao, premijeru".

11. novembar 2014.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/510071/Rama-u-Presevu-Bujanovcu-i-Medvedji
 
Poslednja izmena:
Presedan u istoriji, Srbija razmenjuje teritoriju sama sa sobom

Mada ja bi pristao na ovo - dobijemo sever Kosova i Republiku Srpsku, onda ostatak Kosova priznaj kao nezavisnu drzavu, do nekih buducih lepsih vremena dok ga Srbi ne povrate, a istorija nas je naucila da ce se to DESITI

Тако "мњеај" САМО ОНО ШТО ЈЕ ТВОЈЕ... како те није срамота !!!
 
Presedan u istoriji, Srbija razmenjuje teritoriju sama sa sobom

Mada ja bi pristao na ovo - dobijemo sever Kosova i Republiku Srpsku, onda ostatak Kosova priznaj kao nezavisnu drzavu, do nekih buducih lepsih vremena dok ga Srbi ne povrate, a istorija nas je naucila da ce se to DESITI

Ako jednom priznas okupaciju svoje teritorije, nemozes je nikada vise vratiti.
Vazno je ne odricati se i ne priznavati svoju okupiranu teritoriju.
 
Presedan u istoriji, Srbija razmenjuje teritoriju sama sa sobom

Mada ja bi pristao na ovo - dobijemo sever Kosova i Republiku Srpsku, onda ostatak Kosova priznaj kao nezavisnu drzavu, do nekih buducih lepsih vremena dok ga Srbi ne povrate, a istorija nas je naucila da ce se to DESITI

Mislim da je pominjanje Republike Srpske tu samo da bi se prica oko Kosova bolje primila - da ne izgleda, sto rekoste, kao da razmenjujemo teritoriju sami sa sobom.

Koliko ja kapiram, ovo su zakuvali Englezi.

Oni imaju dugu istoriju podrivanja EU, zarad jacanja uloge UN.

Resnje mozda i ne bi bilo tako lose da nema te price - Srbi i Albanci to sami resavaju.

Ako cemo tako, sta su onda radili sve ovo vreme i zasto su sve podredili ulasku u EU.

Prvo Tadic, jer njegovi su poceli tu pricu, a onda i Vucic.
 
Presedan u istoriji, Srbija razmenjuje teritoriju sama sa sobom

Mada ja bi pristao na ovo - dobijemo sever Kosova i Republiku Srpsku, onda ostatak Kosova priznaj kao nezavisnu drzavu, do nekih buducih lepsih vremena dok ga Srbi ne povrate, a istorija nas je naucila da ce se to DESITI

Mo'š svoju dedovinu tako , srpsku zemlju samo okupacijom, a ni ona nije trajna kategorija no promenjiva.
 
После 600 година ... баш ме интересује какав би ти био ?

Da li su ikada za tih 600 godina ti albanski Srbi nekad pobunili?

Da li je bilo nekog ustanka?

Postoji li neki njihov apel za pomoc zabelezen u istoriji?

- - - - - - - - - -

Вратићемо све, геополитичка карта света је била каква је била, сада се враћа на своје.

Ma, razume se... kad bude kucnuo cas i tako to...

Nego da vidimo mi sta cemo dotad.
 
Ma, gde to pise?

Zato sto se Kipru tako moglo, a nama se ne moze.

Moglo se ili ne, ali zarad zajednice u kojoj bi bili gradjani drugog reda (imas primer H,BG, RO, PPL,CS, SL i drugih zemalja istocnog bloka, colanica EU), ne trebamo se odreci svoje okupirane teritorije.

Albanski Srbi se slabo oglasavaju po tom pitanju.

Jer ne smeju.

Realno, sila Boga ne moli...

Ovako gubimo sve.

Onako bismo bar nesto uspeli da povratimo.

Pitanje je samo da li je vredno toga, sta je na tim teritorijama, koliko ljudi, itd.

I onako gubimo mnogo vise.
Ako dodje do toga, da vratimo bar nesto (kako ti kazes), onda trebamo vratiti sve.

- - - - - - - - - -

Da li su ikada za tih 600 godina ti albanski Srbi nekad pobunili?

Da li je bilo nekog ustanka?

Postoji li neki njihov apel za pomoc zabelezen u istoriji?

Nisu smeli, jer prvo su ih Turci drzali pod okupacijom i proterivali, a zatim Albanci i fasisticka Italija i opet Siptari.
 
Moglo se ili ne, ali zarad zajednice u kojoj bi bili gradjani drugog reda (imas primer H,BG, RO, PPL,CS, SL i drugih zemalja istocnog bloka, colanica EU), ne trebamo se odreci svoje okupirane teritorije.

Mi smo previse ulozili u evropske integracije da bismo sad mogli tek tako da dignemo ruke od svega toga.

EU ide ka vecim integracijama, federalizaciji, podrzavljenju, ceo region je podredjen tom procesu i mi, prosto-naprosto nemamo izbora.

Ja bih voleo da imamo neku alternativu, pa da mozemo i na to da se oslonimo, za svaki slucaj, ali nemamo.


Cutanje je znak odobravanja.

I onako gubimo mnogo vise.
Ako dodje do toga, da vratimo bar nesto (kako ti kazes), onda trebamo vratiti sve.

A ako dodje do toga da izgubimo i Presevsku dolinu, pa da se posle kajemo sto nismo prihvatili nagodbu? :think:

Nisu smeli, jer prvo su ih Turci drzali pod okupacijom i proterivali, a zatim Albanci i fasisticka Italija i opet Siptari.

Sad ispade da su Srbe pod Turcima kljukali ratlukom i hladili lepezama, pa oni pobesneli da se dizu na ustanak.
 
Mi smo previse ulozili u evropske integracije da bismo sad mogli tek tako da dignemo ruke od svega toga.

EU ide ka vecim integracijama, federalizaciji, podrzavljenju, ceo region je podredjen tom procesu i mi, prosto-naprosto nemamo izbora.

Ja bih voleo da imamo neku alternativu, pa da mozemo i na to da se oslonimo, za svaki slucaj, ali nemamo.



Cutanje je znak odobravanja.



A ako dodje do toga da izgubimo i Presevsku dolinu, pa da se posle kajemo sto nismo prihvatili nagodbu? :think:



Sad ispade da su Srbe pod Turcima kljukali ratlukom i hladili lepezama, pa oni pobesneli da se dizu na ustanak.

Nikada ne postoji samo jedna mogucnost, uvek ih ima vise. To sto se samo jedna mogucnost potencira, ne znaci da ne postoje druge.
Ljudi ne cute, pokusaju ali nazalost uvek ih "ucutkaju".
SBBKBB :lol:
Do toga ne moze doci ako se pravovremeno preduzmu mere zastite suvereniteta i Ustava Republike Srbije, jer cessante causa cessat effectus.
Po cemu to ispade? :lol:
 
Nikada ne postoji samo jedna mogucnost, uvek ih ima vise. To sto se samo jedna mogucnost potencira, ne znaci da ne postoje druge.
Ljudi ne cute, pokusaju ali nazalost uvek ih "ucutkaju".
SBBKBB :lol:
Do toga ne moze doci ako se pravovremeno preduzmu mere zastite suvereniteta i Ustava Republike Srbije, jer cessante causa cessat effectus.
Po cemu to ispade? :lol:

Izvolite, skupite sve ustave, Helsinsku povelju, Rezoluciju 1244... sve to mislite da je relevantno, pa pravac - od vrata do vrata - zapadnoevropskih drzavnika da im objasnite sta sve garantuje teritorijalni integritet Srbije, posto su oni najverovatnije u zabludi i nisu to znali :ok:
 
Ako jednom priznas okupaciju svoje teritorije, nemozes je nikada vise vratiti.
Vazno je ne odricati se i ne priznavati svoju okupiranu teritoriju.

To je kao da si rekla da je vazno biti pogubljen u prostoru i vemenu.

- - - - - - - - - -

Вратићемо све, геополитичка карта света је била каква је била, сада се враћа на своје.

Srpske patriote...Cekajuci Putina..The Movie.

- - - - - - - - - -

Nikada ne postoji samo jedna mogucnost, uvek ih ima vise. To sto se samo jedna mogucnost potencira, ne znaci da ne postoje druge.
Ljudi ne cute, pokusaju ali nazalost uvek ih "ucutkaju".
SBBKBB :lol:
Do toga ne moze doci ako se pravovremeno preduzmu mere zastite suvereniteta i Ustava Republike Srbije, jer cessante causa cessat effectus.
Po cemu to ispade? :lol:


Mnogo nas je.be to sto mi na Kosovu nemamo ne samo suverenitet, nego ni legitimitet. I sto ta 'okupatorska vlast' sa Kosova ima veci legitimitet na Kosovu od nase vlasti. Boriti se i dalje za to, kada nemas ne samo suverenitet, nego i suverenitet i legitimitet, to znaci biti pogubljen i u prostoru, i u vremenu.
 
Mnogo nas je.be to sto mi na Kosovu nemamo ne samo suverenitet, nego ni legitimitet. I sto ta 'okupatorska vlast' sa Kosova ima veci legitimitet na Kosovu od nase vlasti. Boriti se i dalje za to, kada nemas ne samo suverenitet, nego i suverenitet i legitimitet, to znaci biti pogubljen i u prostoru, i u vremenu.

Ja prvi put vidim u kombinaciji ova dva termina: "suverenitet" i "legitimitet".

Znam da se obicno pominje "legalitet" i "legitimitet" ili "suverenitet" i "teritorijalna celovitost"...

Ovo su neke nove kombinacije... :think:

- - - - - - - - - -

Какво црно делење? Све је српско!!!

Nije "srpsko", nego je "SrBsko"!

I nije "Etheria", nego je "Eternia"! :rtfm:
 

Back
Top