Simon Vizental

drinjaca:
УДБА, ОЗНА је углавном терорисала родољубиве Србе, тако да не може бити говора да "Srbi su imali svog "Vizentala" u okviru Udbe ".


Jesu, to niko ne spori, da ne nabrajam likove koji su bili glavni u tome. Ali da je jedan deo radio na likvidaciji sljama tipa Branko Jelic, to je cinjenica.
 
crow:
pa ja se slazem sa Kurosavom, donekle... da ne postoji istina, vec razlichiti uglovi pogleda na istu...

ja se uvex trudim da budem 100% objektivan... al...

a tema jeste dobra. retko svracam na filozofiju, sve neki retorichari... a ja iz srpskog imo 2 il 3
;)
ne ide...

ja volim da sushtinu kazem u 1 rechenici...
OBJEKTIVNO NEOBJEKTIVAN SA PRIMESAMA SUBJEKTIVNOSTI
 
Simon Vizental je bio zastitnik jevreja u Drugom svetskom ratu, a kasnije je proganjao naciste koji za svoja zlodela nisu platili ni u ratu ni decenijama kasnije. Jel neko gledao seriju "Iz Shperove beleznice"?
 
ancika:
Simon Vizental je bio zastitnik jevreja u Drugom svetskom ratu, a kasnije je proganjao naciste koji za svoja zlodela nisu platili ni u ratu ni decenijama kasnije. Jel neko gledao seriju "Iz Shperove beleznice"?

mislim da jesam... ona pricha da je hitler ranije zamenjen dvojnikom... zar ne?
al dobro je uradjeno ako je to
 
crow:
mislim da jesam... ona pricha da je hitler ranije zamenjen dvojnikom... zar ne?
al dobro je uradjeno ako je to
Da, to. Ujedno i prica o nacistima koji su posetili Hitlera tri dana pre njegovog navodnog samoubistva. Vizental je verovao da su neki od njih kasnije izvrsili plasticne operacije lica i pretvorli se u druge ljude. Ne znam zasto je ta serija prekinuta na RTS-U posle prve epizode...
 

Back
Top