Kafić

sibirska

Ističe se
Poruka
2.268
Kh, kh, kh...
Hoću da otvorim kafić. Već sam u privatnom poslu, ali mi je vođenje lokala tog tipa, totalna nepoznanica, pa me zanima (ako je neko od vas ili vama bliskim ljudima u toj priči) kako to sve funkcioniše. Nego konkretno:
-kolike su mesečne obaveze-orjentaciono
-koliki su pazari (od-do)
-kolike su plate konobarima, kolike šankerima
-kolike su mesečne obaveze prema dobavljačima
-najbolji dobavljači (najpovoljniji)
-rentiranje
Tačnije, zanima me sve. Hvala unapred.

Ako se setim još nekog pitanja, postaviću ga naknadno.
 
Kod nas kafic mora uspeti zato sto ih malo ima, i nista se ne razmisljaj ako ga mozes otvoriti. Jedino se konobara cuvaj, jer su velika banda, a s jedne strane su i u pravu.
Znam konobara koji radi za 12000 din. na ultra prometnom mestu. Gazda koji da tako malu platu za takav promet je djubre i treba ga potkradati Cesto gazde govore evo ti mala plata zato sto imas baksis. Sta on ima s konobarovim baksisom? Idiotarija!
Kafici imaju najvecu zaradu od kafe i upravo zbog lose kafe propadaju, ili gazda kupuje los espreso ili konobar mesa sa obicnom kafom da bi zaradio i kad musterija popije takvu kafu je logicno da vise nikada nece doci u takav glodarski objekat. A takvih kafica je 98 % kod nas.
 
Samo budi 24 sata dnevno u njemu i ne sekiraj se.Radio sam to i nikad vise u zivotu.To je muka gora od ne znam cega.Problemi sa radnicima, pa sa gostima pa murija pa 1000 zajebancija pa dolaze da prete
BOZE SACUVAJ
 
Jel vec imas lokal gde to planiras da otvoris?
Tu imas nekoliko stvari koje uticu na posao:

1. lokacija (vazno je da to bude mesto gde su ljudi navikli da izlaze)
2. enterijer (originalnost)
3. osoblje (da ne budu mrzovoljni i drcni)
4. usluge (da kafa bude kafa a ne neki buckuris)

Posto vidim da si informaticar, nije lose da imas i jednu-dve masine na netu, ako ti nije previse komplikovano. Ne klasican net kafe, nego kao dodatna usluga, mozda i bez naplate, da ljudi provere postu ili pogledaju vesti dok piju kafu.
 

Back
Top