PALMA: Spreman sam da budem ministar! - Kurir

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/palma-spreman-sam-da-budem-ministar-clanak-1601026 @DolphinBrowser

PALMA: Spreman sam da budem ministar!

POLITIKA09:27, 29.10.2014.Autor: Tanjug,Foto: Dragan Kadić



9
Pošalji e-mail 
Odštampaj tekst 
A
Studentima koje je poveo u austrijsku prestonicu poručio da ne teže da odmah voze mercedese nego da završe fakultete, da rade u svojoj struci i da se dokažu

BEČ - Delegacija od 500 studenata raznih fakulteta iz Jagodine i Srbije i još oko stotinu privrednika, političara, zaposlenih u vrtićima, školama, praćena novinarima iz gotovo svih velikih srpskih redakcija, od juče se nalazi u trodnevnoj poseti Beču.

Studenti su juče posetili Univerzitet u Beču, jedan od najstarijih u Evropi, na kome studira 90.000 studenata, a mnogi i iz Srbije, a privrednici imali sastanak sa biznismenima iz Srbije, koji su u ovoj zemlji razvili posao i stekli veliki poslovni ugled, izjavio je sinoć na večeri u Beču prdsednik Skupštine grada Jagodine Dragan Marković - Palma.

Obraćajući se studentima Marković je poručio da moraju biti ambiciozni u životu i da ne "teže da odmah voze mercedese. Završite fakultete, tražite da radite ono što je vaša struka, dokažite se. Poštujte druge, poštovaće i oni vas".
"Odbio sam da budem ministar u prošlim Vladama, mogao sam da budem pre nekoliko godina, ali sam osećao da nisam još spreman. Sada sam sporeman da preuzmem tu funkciju, u nekom narednom periodu, da preuzmem veliku odgovornost, da pomognem mladim ljudima", rekao je Marković.

Sastanak sa privrednicima iz Srbije u Austriji, koji u ovoj zemlji imaju firme od 2008. godine do 2013. bio je veoma koristan sa aspekta dovođenja investitora iz Austrije u Srbiju, ocenio je Marković i napomenuo da je dogovoren sastanaka za oko mesec dana sa biznismenima iz Austrije.

Na predlog Markovića, firme "Jela" i "Kambera" iz Jagodine stipendiraće po jednog od najboljih studenata iz Jagodine u četiri godine osnovnih studija. Marković je najavio da će politička delegacija danas imati susret sa parlamentarcima Austrije u parlamentu u Beču.

Reč je o poslanicima i vođama poslaničkih stranaka Austrije "koje nikada neće priznati nezavisnost Kosova", objasnio je Marković. On je za večeras, na svečanu večeru, najavio dolazak ministra spoljnih poslova Ivice Dačića i folk pevačice Svetalane Cece Ražnatović.

.............

Odmah mu dati ministarstvo za porodicu ili nesto slicno. Stvarno je vreme.
 

Back
Top