Kako da podesim...

Verovatno treba "ftp.dot.tk"
Ili pinguj pa unesi IP sa mastavkom ":21"

A za username ako je anonimous, tvoja mail adresa

Ako nije anonimous, moras uneti username i password, tu nema boga

U slucaju da to sve vec imas, a ne moze da zavrsi konektovanje, probaj da cekiras/odcekiras "passive mode"...
 
codemaker:
Verovatno treba "ftp.dot.tk"
Ili pinguj pa unesi IP sa mastavkom ":21"

A za username ako je anonimous, tvoja mail adresa

Ako nije anonimous, moras uneti username i password, tu nema boga

U slucaju da to sve vec imas, a ne moze da zavrsi konektovanje, probaj da cekiras/odcekiras "passive mode"...
Probao sam.Mozes li na nekom primeru da mi objasnis?
 
Sta si probao? Navedi tacno sta si sve uradio?
Ako nista nije pomoglo, verovatno i nemas dozvolu za konekciju, pa prema tome nema ni mogucnosti. Mnogo servera ne dozvoljava FTP pristup uopste ili ljudima kojima nije data dozvola. Ja imam dva servera, oba imaju aktivan FTP server ali pristupiti im ne moze niko kome nisam dao dozvolu.

Jesi li ti dobio access ID od njih (username i password) ili opis nacina kako da se konektujes? Ili tek samo zelis da se konektujes. U ovom drugom slucaju, ne mozes nikako, ma sta uradio.
Ja sam mislio da ti imas pravo pristupa, pa ti treba samo da podesis TotalCommander, ovako, cini mi se da bi da se prikljicis "na divljaka" a to vec ne moze.

Ili je nesto drugo u pitanju, sto nisam razumeo?
 
codemaker:
Sta si probao? Navedi tacno sta si sve uradio?
Ako nista nije pomoglo, verovatno i nemas dozvolu za konekciju, pa prema tome nema ni mogucnosti. Mnogo servera ne dozvoljava FTP pristup uopste ili ljudima kojima nije data dozvola. Ja imam dva servera, oba imaju aktivan FTP server ali pristupiti im ne moze niko kome nisam dao dozvolu.

Jesi li ti dobio access ID od njih (username i password) ili opis nacina kako da se konektujes? Ili tek samo zelis da se konektujes. U ovom drugom slucaju, ne mozes nikako, ma sta uradio.
Ja sam mislio da ti imas pravo pristupa, pa ti treba samo da podesis TotalCommander, ovako, cini mi se da bi da se prikljicis "na divljaka" a to vec ne moze.

Ili je nesto drugo u pitanju, sto nisam razumeo?
Registrovao sam se na sajtu .Domain mi je www.merakclub.tk .Ali ne znam da sve podesim u Total commanderu.:-x
 
Voleo bih da mogu da ti pomognem...
Nikada nisam imao neki web hosting pa ne znam, ali verovatno kad se registrujes, dobijes i uputstvo kako da uploadujes tvoje strane. Sad, neki puta se to mora obaviti direktno sa njihovog sajta, dakle ne pomocu FTP direktno.
Neki puta ti daju FTP nalog kojim mozes da azuriras svoje strane.
Ne znam sta su tebi tamo napisalo, kako da uploadujes ono sto napravis, verovatno negde pise.
 
Stani malo... Ja koliko znam .tk je samo redirekcija i nema veze sa hostovanjem sajta sto znaci da nema nista od FTP konekcije ka tom sajtu. Ono sto mozes da uradis je da nabavis neki hosting (free recimo) i da taj .tk domen preusmeris na adresu koju ces dobiti registracijom hostinga. Tek tad mozes da se konektujes na FTP i to samo pod uslovom da ga taj hosting koji si izabrao podrzava.
 

Back
Top