Kakvi bakrači, kakve agresije, kakvi agresori!!??....

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.015
Oprostite što Vas gnjavim, ali mislim da niže navedeno može uticati na neke buduće pregovore i dogovore.

Slučajnim pregledom Programa Hrvatske Demokratske Zajednice, točka 1.Osnovna Načela, odlomak 2. Citat:

'HDZ je povela hrvatski narod u borbu za slobodu i stvaranje suverene i međunarodno priznate države.......'

Ukratko, ja tu ne vidim nikakve osnove za lupetanja o agresiji, a Vi..
 
LJudi, da ne povjerujete... Imam jako veliku averziju prema rijeci AGRESIJA... Ovdasnji mediji mislim da BiH stalno trube o tome kako je izvrsena agresija na jednu suverenu i medjunarodno priznatu zemlju "Republiku Bosnu i Hercegovinu" Nebuloza.. Tako kada je rijec i o Hrvatskoj kao i o BiH besmisleno je diskutovati o tome da li je to bila agresija ili ne..

Postavljam sebi pa i ostalima pitanje??? Da li je jedan srbin u Hrvatskoj ili srbin u BiH mogao da izvrsi agresiju na samog sebe i da li je mogao da napadne samog sebe???

O tome donesite sud sami..

Sto se tice pojma agresija, ne mogu da shvatim i prihvatim nikako drugacije nego da je to samo vid opste kampanje protiv srpskog naroda i srbije da se okrivi srbija za kojesta..

Kampanja traje vec godinama ali jos niko od medjunarodnih faktora koji su navodno eminentni da daju sud o karakterima rata na prostorima bivse YU da li je to bio i kakv rat.. Naravno Hrvatska, mada u manjem obimu i ne toliko kao Bosnjacka populacija i mediji kao i politicari posebno naprasno traze da se karakter rata prizna i dokaze kao agresija..

Dakle kako je milion i nesto srba i BiH moglo da izvrsi agresiju na same sebe ili pak koliko je srba bilo u Hrvatskoj da izvrse agresiju na same sebe...

Pomen gradjanskog rata, medjunacionalnog sukoba ili cak vjerskog rata je neprihvatljiv, sem pojma agresija i to je jedino sto se prihvata kao mjerodavno i normalno.. Dakle po tim stvarima je Srbija zapocela RAT sa svim republikama bivse YU koje su ratovale..

Tako da ispada da je slovenija pobijedila Srbiju za nekih 12 dana rata i postala samostalna... Tako je i Hrvatska pobijedila agresora i postala suverena Hrvatska drzava ociscena od srba, i na kraju je bosna sa bosnjacima, hrvatima i srbima postala samostalna drzava odbranivsi se od Srbije i JNA..

Agresija je besmislena stvar i pominjati a ne sire diskutovati o tome..

Ako se prica o nekim drugim definicijama rata i moze se razgovarati a o agresiji nikako...

Na kraju krajeva srbi u bosni (ispade tako) su ratovali sa srbijom da bi dobili 49% koliko sada Republika Srpska zauzima u BiH da bi je imali... Nebuloze...
 
Па наравно да је реч АГРЕСИЈА чиста небулоза која никакве везе са истином нема... међутим, не води се пропаганда само у БиХ него и овде у сред Србије... сада већ има на стотине "говорника" који су углавном ДС припадници или њихова омладина коју инструирају на разним курсевима, парадама, кружоцима... где имају своје "тренере", тако да ако само промениш неколико речи ОВДЕ ИМАШ ИСТУ СИТУАЦИЈУ КАО ПОСЛЕ 1945. КАДА ЈЕ ОТПОЧЕЛА ДИКТАТУРА "ПРОЛЕТАРИЈАТА"...
 
fosilvaso:
Oprostite što Vas gnjavim, ali mislim da niže navedeno može uticati na neke buduće pregovore i dogovore.

Slučajnim pregledom Programa Hrvatske Demokratske Zajednice, točka 1.Osnovna Načela, odlomak 2. Citat:

'HDZ je povela hrvatski narod u borbu za slobodu i stvaranje suverene i međunarodno priznate države.......'

Ukratko, ja tu ne vidim nikakve osnove za lupetanja o agresiji, a Vi..
Браво четниче стари Динарски и са Задарског залеђа
 
fosilvaso:
Oprostite što Vas gnjavim, ali mislim da niže navedeno može uticati na neke buduće pregovore i dogovore.

Slučajnim pregledom Programa Hrvatske Demokratske Zajednice, točka 1.Osnovna Načela, odlomak 2. Citat:

'HDZ je povela hrvatski narod u borbu za slobodu i stvaranje suverene i međunarodno priznate države.......'

Ukratko, ja tu ne vidim nikakve osnove za lupetanja o agresiji, a Vi..

Већ кад си у канцеларији дедер види да ли има ишта о томе како су повели хрватски народ у агресију на БиХ а све у циљу стварања још веће и још суверенеије државе признате на свемирском нивоу. Или су то ипак прескочили?
 
PAC-PAC:
Већ кад си у канцеларији дедер види да ли има ишта о томе како су повели хрватски народ у агресију на БиХ а све у циљу стварања још веће и још суверенеије државе признате на свемирском нивоу. Или су то ипак прескочили?

Ma ne, to je bila zaštita interesa i opstojnosti Hrvata u rasejanju!!???? Nećeš valjda tvrditi da su imali osvajačke namere? Znaš, i ovako ima mnogo Hercegovaca po Hrvatskoj, zamisli da su poterani i svi ostali iz Bosne u matičnu državu!!??...
 
pa ja mislim da nije bilo gradanskog rata vec oruzana AGRESIJA srbije na hrvatsku + pobuba TERORISTICKE GAMADI seselja, martica i ostalih ludaka...sto je u krajnjem cilju lagano i dokazat i oko toga se uopce ne brinemo..al rekao sam ti fosilvaso nisi mi odgovorio...ti si hrvat srpskog porjekla...pa kak ti mozes tak pricat protiv svoje domovine...ak ti se ne svida tu idi di god hoces pa pricaj sta oces....al pazi cak ni ja ko hrvat pravi rodjeni iz ZG nejdem po stranicama HDZ cak ni slucajno...meni se cini da si ti neki provokator frende
 
Zg2004:
pa ja mislim da nije bilo gradanskog rata vec oruzana AGRESIJA srbije na hrvatsku + pobuba TERORISTICKE GAMADI seselja, martica i ostalih ludaka...sto je u krajnjem cilju lagano i dokazat i oko toga se uopce ne brinemo..al rekao sam ti fosilvaso nisi mi odgovorio...ti si hrvat srpskog porjekla...pa kak ti mozes tak pricat protiv svoje domovine...ak ti se ne svida tu idi di god hoces pa pricaj sta oces....al pazi cak ni ja ko hrvat pravi rodjeni iz ZG nejdem po stranicama HDZ cak ni slucajno...meni se cini da si ti neki provokator frende

А, видиш, ја мислим да си Ти провокатор и то усташки... боље се питај шта ћеш Ти на овом форуму са идејом "ЗЕМУН ЈЕ ХРВАТСКИ ГРАД" ??? :evil:

... и запамти, овог пута вам неће проћи "писање историје у Ватикану"... од тога се опростите...
 
AAAAAAAAAAAAAAAA.... Brenzajte (kocite) malo...

Nema potrebe za svadjom.. Zar nam nije dosta toga.. Ovde smo da kazemo svoje misljenje ali to nase misljenje ne bi trebalo da odrazava mrznju i bijes..Zar nije dosta..

Moze bar mislim da se dogovorimo o svemu kao civilizovani ljudi, pa zar ne zelimo(te) u EVROPU (europu).. Stoga nogu na zemlju i polako..

A posto je ovdje rijec o pojmu agresija mislim da su i hrvati u Bosni isto kao i srbi izvrsili agresiju sami na sebe... Tako bar komentarisu bosanski mediji onda kada im to odgovara...(Naravno umalo da zaboravim i srbi u hrvatskoj su izvrsili agresiju na sami sebe) Cudan neki Samoubilacki narod....

Mora da su sljegli sa Karpata...

Poz.
 
Zg2004:
pa ja mislim da nije bilo gradanskog rata vec oruzana AGRESIJA srbije na hrvatsku + pobuba TERORISTICKE GAMADI seselja, martica i ostalih ludaka...sto je u krajnjem cilju lagano i dokazat i oko toga se uopce ne brinemo..al rekao sam ti fosilvaso nisi mi odgovorio...ti si hrvat srpskog porjekla...pa kak ti mozes tak pricat protiv svoje domovine...ak ti se ne svida tu idi di god hoces pa pricaj sta oces....al pazi cak ni ja ko hrvat pravi rodjeni iz ZG nejdem po stranicama HDZ cak ni slucajno...meni se cini da si ti neki provokator frende

Odgovorio sam ti na jednoj temi, počinje sa Baš si gnjavator.......
Zatim, citat: ak ti se ne svida tu idi di god hoces pa pricaj sta oces.... , jel' to vredi i za Hrvate koji nisu zadovoljni sa 'svojom' domovinom, ili njima opraštaš!!??
Provokator ili ne, ponekad nije bitan motiv, bitno je ostvariti cilj......a to je demokratizacija ove balkanske kaljuže.....

PS: I ti prelaziš među Glavaševe 'odmetnike' !!??
 
Svima je jasno da je teorija da je bilo agresije ili terorizma obicna nebuloza.

Toga je cak svestan i zg2004, ali on vise iz ponosa nego koristeci razuma ne sme da prizna koliko je ta teza deplasirana u danasnjoj svetskoj borbi protiv terorizma. Oni su verovatno mislili da bi bolje Zapadu uleteli ispod repa i to iskoristili u svoju korist, i to tako formulisali ni manje ni vise 10 godina nakon svega.... ma mislim, no comment... On misli da mi ne gledamo nekad HRT, pa da ne da se jos kako prepoznaje u govorima zamaskiranih zlotvora od politicara kao sto su Racan, Sanader i Mesic. Zasto kazem zamaskiranih ? Zato sto se ispod maske tih ljudi kriju iste zle namere koje su i ranije brizljivo odgajane u Hrvatskoj jos dugo u nazad, a sada su navukli maske "gradjanski moderne demokratske politike". Tako po Hrvatskoj se mogu naci jos milioni istih takvih glasnogovrnika koji ponavljaju reci odozgo kao papagaji i pozivaju se nekakvu "pravnu drzavu", "njihov Ustav", "nepovredivost zakona", ne videci da samim time tapkaju u mestu i sustinski samo vestacki odrzavaju trijumfalisticku atmosferu od 1995.

Bitna razlike u svemu tome (time naravno nista nije zavrseno), jer u Hrvatskoj nije doslo do diskontinuiteta sa komunistickom vlascu koja je postojala pre i sa mnostvom politicara koji su de facto bili clanovi SK nisu ni u sopstvenim glavama raskrstili sa odredjenim postulatima komunisticke ideologije. U Srbiji naravno da stvar nije nista bolja, ali Srbija i njen narod svojom voljom dokazao zelju za zaokretom posle godina agonije zadavsi odlucan udarac rezimu SM, dok je hrvatski krivousti otac nacije kako u zivotu tako i politicki otisao na onaj svet da niko nije ni podigao glas protiv njega. Sve je to svojski razumljivo, a u medjuvremenu je i Hrvatskoj evropski vetar duvao u ledja od 90-tih do danas.
To nije vise stvar ni dokazivanja ni ponosa i to se jasno ocrtava danasnjoj RH, jer vreme cini svoje i EU ne zeli da ima fasiste u svojim redovima ma koliko su se Hrvati nadali da ce se kao do tada provuci u Evropu kao njeni "miljenici na Balkanu". Bytw, Del Ponte ovih dana nesto spominje i Vatikan....hmm ma verovatno ju je "srpski i jugoslavenski" lobi potplatio da radi hrvatskoj drzavi o glavi :roll:

Znaci, da bi Hrvatska dokazala agresiju tadasnje SRJ u pravnom smislu, njoj bi bili neophodni dokumenti u kojima se eksplicitno izdaju naredjenja iz Beograd za RSK o upravljanju jedinicama i angazovanju u borbama. U tome bi recimo trebalo da stoji sa sve verodostojnim pecatom da je N. N. lice iz tadasnjeg vrha SRJ izdavalo direktne naredbe za tamosnje akcije na polju. Vidimo kako to dobro ide od ruke Haskom tribunalu na sudjenju SM (iako ce on sigurno biti osudjen na osnovu svojih govora i iskaza pojedinih svedoka) Svakom zdravorazumskom bicu je jasno, da takvi dokumenti, ukoliko uopste postoje se ne nalaze u rukama hrvatske strane :) . Da bi se stvar jos vise zakomplikovala (a o toj stvari se gospodin Zg2004 na izvrsan nacin pravi blesav voli da precuti ono sto mu ne odgovara ;) ) HV i HVO u je bila sve vreme umesana u ratu u BiH tezeci da "zastiti drage im Hercegovce" u okrsaju s muslimanskim snagama, tolko dugo da su se cak 4 splitske brigade boravile od pocetka rata na teritoriji BiH na liniji Tomislavgrad-Mostar-Vitez-Siroki Brijeg kako bi cuvali "osovinu srca hrvatske prapostojbine", kako to vole da nazivaju hercegovacke ustase. O tome koliki je uticaj RH u tom delu BiH dovoljno je samo prosetati Hercegovinom i videti u svakom mestu nasljenim Hrvatima, zastave RH :confused: :razz: . Uostalom gospoda purgeri u RH su poznati, inace, po tome sto "ne poznaju" javno mnjenje i stavove u sirom zemlji, dok u Splitu i Zadru ce vam ljudi cesto reci da se hercegovacki Hrvati uzimaju za izvorne "bunjevske Hrvate" i u najmanju ruku jednake njima samima. Vrhunac cinizma je taj sto se pri koalicionim operacijama HV i ABiH, bukvalno sve trupe HV-a posle pada Grahova i Drvara, nalazile na teritoriji zapadne i jugozapadne BiH. :mrgreen:

Zakljucak: O kakvoj pravednosti i odbrambenoj prirodi "domovinskog rata" moze da se govori ??? Svaki posteni Srbin i Balkanac ce reci da se radi o cistom odnosu snaga, i nece na mätterinchovski nacin da te palamudi o nekakvim apstraktnim zakonima, suverenosti i nepovredivosti granice, pravnom razgranicavanju itd... kad znamo svi na sta se svodi.


Napokon, posto vam je svima uslo u zargon iz zez. izraz "beogradski pasaluk" (koji ste ustvari pokupili od naseg za*ebavanja), povedite racuna da bas takvu sudbinu vremenom na zadesi vas Stadtstaat, koji bi zaista to mogao postati kad "ergela drzavnih tajnika" smestenih u vasem gradu ne satruli zajedno sa svojom propagandom à la HRT, koja vise kod prosecnog gradjanina ne bude uradjala plodom. Ruku na srce ako posten covek pogleda aviona pogleda vidi se razlika izmedju Dalmacije, Zagreba sa Zagorjem i Slavonije, koji su i istorijski od vajkada poimani kao tri razlicita toponima, a nikad kompaktno. Kulturne razlike medju samim Hrvatima od Dubrovnika do Vinkovaca su frapantne da ne ulazimo u dublju analizu. Do blistave realizacije je doslo kad su se neciji tisucljetni snovi realizovali, a neciji hiljadugodisnji propali, medjutim vreme je ciklicno i nezaustavljivo, a tocak srece se okrece.... :8
 
ma gle zarahrustra pricas totalne gluposti...

Srbija je izvela AGRESIJU na RH, srbi u RH su izveli TERORISTICKU pobunu dirigiranu iz BEOGRADA...i koliko god vas muljli propagandom dole to ti je ZIVA ISTINA..a sad ti mozes mislit sta hoces..ipak je vasa TV prikazivala hrvate u koloni sta bjezi iz VUKOVARA kao srbe civile koje tjeraju ustase..pa tak je prikazala i tadasnju curicu koja je sad napisla knjigu o progonu iz vukovara...mogu ti rec da se zaprepastila kad se vidla na srpskoj tv kao " ugrozeni srbin koji bezi pred ustasama "...
 
Zg2004:
ma gle zarahrustra pricas totalne gluposti...

Srbija je izvela AGRESIJU na RH, srbi u RH su izveli TERORISTICKU pobunu dirigiranu iz BEOGRADA...i koliko god vas muljli propagandom dole to ti je ZIVA ISTINA..a sad ti mozes mislit sta hoces..ipak je vasa TV prikazivala hrvate u koloni sta bjezi iz VUKOVARA kao srbe civile koje tjeraju ustase..pa tak je prikazala i tadasnju curicu koja je sad napisla knjigu o progonu iz vukovara...mogu ti rec da se zaprepastila kad se vidla na srpskoj tv kao " ugrozeni srbin koji bezi pred ustasama "...

хрватска је извршила Агресију на Републику Српску Крајину, и Републику Српску.
Крајина је пала али Република Српска се одбранила.
Захвалите Клинтону и Милошевићу што данас држите под окупацијом РСК, али нећете још дуго.
 
Prema ustavu iz 1974. svaki narod ima pravo na samoodredjenje i da odluci da li ce i dalje biti u federaciji!Hrvatska je iskoristila to svoje pravo i otcepila se a Srbija JESTE onda izvrsila AGRESIJU!Ali isto tako je i Hrvatska sa svoje strane izvrsila agresiju na BiHShvatite da izmedju 1941 i 1990 je bio dug period odvijanja raznih procesa i na unutrasnjem i na medjunarodnom planu i da su doneti mnogi pravni akti i standardi i da se to ne moze izbrisati,iako bi neki hteli da su u predratnoj sovinistickoj kraljevini i mere sve tadasnjim arsinima,ali to je nenaucno i pogresno!
 
zato sto je taj ustav iz 74 pravno i medunarodno priznat dokument koji daje hrvatskoj pravo da bude suverena drzava u AVNOJ-skim granica...i niko joj to ne moze oduzeti...a srbi kao manjina se tu ne spominju niti imaju ikakva prava odcjepiti se od hrvatske...ja se slazem s zoxom srbija jest izvrsila agresiju na hrvatsku isto kao sto je hrvatska sudjelovala s srbijom u djeljenju bosne i to je zia istina...mene npr. zivo boli jedna stvar za hercegovce i bosnu...niti mislim da hrvatska ima sta njima slat pomoc...al i to se polako mjenja...

a srbi u hrv su priznata manjina isto kao madari, talijani i drugi fosilvaso...i trebaju upravo imati takva prava kao nacionalna manjina...ja cijenim svakog HRVATA SRPSKOG PODRJETLA kao i svakog gradnina HRVATSKE al brate ne cijenim nikoga ko zivi u hrvatskoj dakle mojoj zemlji a zeli vratiti nekakve kokarde, terorizam i sl...takavom bi ja oduzeo drzavljanstvo pa brate idi tam di zelis...mozes pljuvat po politici, po vladi, po nacionalistima...ali ne diraj HRVATSKU...to je osnovno pravilo demokracije...seri po svemu ali je zemlja svetinja...ko ne voli HRVATSKU slobodno uzmi drzavljanstvo koje zelis...a ti fosilvaso ako ti ne pase u ZG frende veliki je ovaj bijeli svijet...pa idi tam di ti pase...sam ostavi prvo hrvatsku putovnicu
 

Back
Top