Plesne skole (again) :)

little smile

Primećen član
Poruka
517
Ok, toliko je pricano o plesnim skolama i sl., a ja bih volela da na ovom mestu, na ovoj temi, svako ko je posecivao neku od (u Beogradu) prenese svoja iskustva, koliko dugo je bio/bila tamo, koji plesovi se uce, koliko intezivno, kakve su cene, da li je neophodno da dodjes sa partnerom/partnerkom i tome slicno, kakvi su instruktori i sve sto vam padne na pamet.
Dakle, iskreno, precizno, jasno, sa osmehom na licu :lol:
Kreni... :wink:
 
nisam povela partnera, odnos polova je priblizno isti, i nikad mi se nije desilo da ostanem bez partnera. i da napomenem, tamo ima ljudi svih uzrasta, i nemate svog stalnog partnera, vec se menjate.... cena je 1300 mesecno, a treninzi su ponedeljkom i sredom od 20:00... isla sam u jos par skola, al o njima necu javno, jer nije bas pozitivno misljenje :)
 
pa ruski dom...shta vishe reci ;)
mislim da je dobro tamo zapocheti, ako nishta... najbolje otidite na 1. cas kad bude pa sami zakljuchite. neko se tamo super prilagodi a neko ne.

nigde nije POTREBNO doci s p+p ali it je kao lakse mada..ma sve zavisi kako se snadjes

sta je meni tamo super: nacin rada, pogotovo za devojke. mada to treba videti. svaki pokret ti se objasni, sve je logichno i lako i nekako super se osecas. ne ispravljaju te ovako, dosta toga dodje samo po sebi!

sta mi nije super: shto menjanje partnera nije bas opusteno, ja sam oko toga imala probolema ali ja sam mrgud i nisam uspela da opstanem i da se iyborim
frajeri nisu neki ; )) mnogi ispiz.de na instruktore.

ako planirate neku karijeru - nema takve grupe. mozhe samo da se igra u nedogled ima najvisi kurs i to je to.

skuplje je malo ali vredi

ja sam isla dugo godina tamo sad ne idem da bih se sredila.ne znam malo mi to dodje i kao psihoterapija hahaha. nisam vodila nikad partnera, glupo je unapred vezivati se, mozete da s eposvadjate itd. mozda je kul naci nekoliko muskih drugara pa ih pozvati da dodju, sto vise muskaraca na casu nama lakshe. i biti obazriv prema njima njima je obichno tezhe.

mada ko oce da nauci da igra - treba da igra, tj da ide na plesne zhurke i tako.

eto nije precizno

kazu da je RD dobar za standard, a oni sui bili prvaci. ali stvarno od ovih ostalih niko ne zna da igra tango.. tj tu podijum uvek opusti : )) ja ne kazem da znam ali..hm
nemam pojma :(
 
Trazeci malo na netu, dosla sam do podataka o sledecim plesnim skolama:

1. Plesni klub Mladost ul. Zdravka Čelara 14, 100-ak metara od Hale Pionir; www.vzs.edu.yu/ples; instruktor: Dule - tel: (63)7178-286, (11)3292-516 lok.124 (radnim danima); e-mail: dusanramljak@latinet.info.

2. Škola plesa ul. A. Rudara 22, svečana sala, kod starog Merkatora; UTO i ČET od 19h; instruktor: Ivica; Tel: (64)2308-666, (11)3195-017, (11)600-558.

3. Najlepša plesna škola ul. Prote Mateje 36, iznad Slavije, dvorana mesne zajednice; instruktor: Joca; Tel: (63)220-330, (11) 3342-987, UTO - NED; youdancebg@yahoo.com; utorkom kurs Salse koji drže članovi benda Voz Latina (Plesni klub YOU DANCE).
A podaci dobijeni nakon poziva skole: utorkom i cetvrtkom od 19h, subotom i nedeljom od 19h; 8 termina 1200 dinara

4. Škola Tanga JKC Kralja Petra 73, Jevrejska opština, instruktor: Miša Plavšić, poznati beogradski milongero.

5. Koloseum Dancenter Zahumska 23a, (64)1294-355, (64)1305-414; www.koloseumdance.co.yu; info@koloseumdance.co.yu; poseban kurs kubanske salse!

6. Plesna škola Vračar Sportski centar "Vračar".

7. Milongero u klubu Mašinskog fakulteta; časove vodi Dragan Pejić; ekskluzivno: tango argentino i trbušni ples; (64)15-777-42, (63)372-171, (11)3970-283 (lok. 109); ples@net.yu.

8. Dom vazduhoplovstva Zemun, (11)695-342, (64)1534-081.

9. Plesna škola Aurora u Šumicama Ustanička 189.

10. Ruski dom Narodnog fronta 33; jedna od najboljih plesnih škola; (11)3547-977.
Jos neki podaci: Upis u oktobru, dva puta nedeljno, 1800 dinara, pon. i sreda od 20 do 21 ili subota i nedelja od 19 do 20.

11. Army Dance - plesna škola PET i SUB, Čika Ljubina 18, klub Filozof, Beograd, tel. 695-342.
Jos neki podaci: nedelja, pon., uto., sreda od 20h, 1200 dinara

12. Capoeira (kapuera) Akademija Angola Đorđa Nešića 2; Info: (63)388-089; www.angolacenter.org.yu.

13. Alma Caribena Narodni univ. "Braća Stamenković" (ispod Hale Pionir), Mitropolita Petra 8; Kubanski plesovi - instruktor iz Kube; (početna grupa) PET od 19:30 i NED 19:00; (napredna grupa) SRE od 19 i NED od 18h; tel.: (64)1391-951 i (64)22-70-465. Prijem novih non-stop.

14. SNOWHITE, Vasina 15/III, tel. 063/338-973, 011/3282-203;
Jos neki podaci: skola argentinskog tanga 1800 dinara (vikendom), a skola latino plesova 1600 dinara (18:30 do 19:30 vikendom)

15. Beo dance plesni studio ul. Gospodar Jovanova 22, tel. 3283-946, www.beodance.co.yu, beodance@eunet.yu; dva puta nedeljno (Na osnovnom kursu, koji se održava po internacionalnom programu, se pored 10 takmičarskih plesova (cha-cha-cha, samba, rumba, paso doble, jive, engleski i bečki valcer, tango, slowfox i quickstep) mogu naučiti i merenge, bachata, argentinski tango, twist, swing, disko, sirtaki…Na kraju svakog tromesečnog kursa (osnovnog, srednjeg i višeg) polaznicima je omogućeno i polaganje za bronzanu, srebrnu ili zlatnu kategoriju i dobijanje diplome), a osim osnovnog programa, u Beo Dance-u postoji i tečaj, sve popularnije, salse, koja se održava jedanput nedeljno.
Upis u školu plesa je u septembru, oktobru, februaru i martu. Cena osnovnog kursa je 1200 dinara za 8 termina, a tečaja salse 700 dinara za 4 termina. Svakog poslednjeng vikenda u mesecu u svečanoj dvorani Studentskog kultunog centra, Beo Dance u saradnji sa Plesnim savezom Beograda organizuje plesne večeri.

Plesne večeri (valjda su validni podaci)
- Cafe La Revolucion; kod Knez Mihajlova; od 22h; sredom i nedeljom.
- Klub Duško Radović; DJ Branko Salsa; Petkom.
- Plesne večeri kod Joce, Prote Mateje; petkom; cena 50 din.
- Plesne večeri u Domu vojske; svake prve subote u mesecu.
- Milonga na reci - Tango; restoran na vodi ADA; četvrtak; 20h; Dunavski kej - iza hotela Jugoslavija. Nastupa ansambl Beltango.


Ako neko ima jos neke podatke vezane za navedene skole (za neke skole nisam sigurna da li su validni podaci) neka napise, sigurno ce biti od koristi :wink:
 
Vec dva meseca idem u Viva danse,u Dadovu.Svi kazu da je propao ali ja vam kazem da nije.Devojke koje nam drze casove su mlade,i komunikativne.Za vreme treninga,traze da se potrudimo,mislim ipak je sve to zbog nas.Ja stvarno planiram da se oprobam u profesionalnom igranju,tako da i treba da se trudim.Koreografije su nam zahtevne,ali ako ih odigras kako treba izgledaju bas lepo.Isla sam i u druge plesne skole,ali iskreno sve su ocajne,mislim da sam konacno nasla dobru i korisnu. ;) ;) ;) :grin: :grin: :-D
 
pa malo mi glupo s devojkom :I mada neshto sam gledala muske korake...
mada...daj shta dash??? ; ))))

a ti bi s devojkom a

ma okstadaradim :)

ako naletite na nekog ocajnog ko bi hteo vi mu recite taj bi mozda i sa mnom igrao : )))) ili na jedno petoricu ocajnih

pozdr
 
?:
pa malo mi glupo s devojkom :I mada neshto sam gledala muske korake...
mada...daj shta dash??? ; ))))

a ti bi s devojkom a

ma okstadaradim :)

ako naletite na nekog ocajnog ko bi hteo vi mu recite taj bi mozda i sa mnom igrao : )))) ili na jedno petoricu ocajnih

pozdr

Pa ja mogu samo da ti kazem da imam iskustva u igranju ili bolje receno izigravanju partnera-silom prilika. Ucili smo da plesemo u srednjoj, ali naravno momke ni 1 iz fizickog nije mogao da natera da pokusaju, tako da mozes ti da budes zensko, a ja cu biti musko ;-)
 
Ranije je bilo razgovora o tome, ali me interesuju plesne veceri u Beogradu, posto se nesto i izmenilo. Koliko su mene obavestili sredom i nedeljom je salsa u La Revolucion, petkom u Radovicu, subotom u Beodance. So Sabi je cetvrtkom u Resavi, Son Kuba Son ne gostuje vise u Balkanu. Da li je cetvrtkom dance vece u Radovicu? Znate li sta se desava i gde (zbivanja ovog tipa, ples i tome sl.)?
 

Back
Top