Hoćemo Trg Dinastije KARAĐORĐEVIĆ u Beogradu...

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
37.778
Ovu temu sam nabacio bivšoj braći Hrvatima, ali uz sitne ispravke mislim da vredi i za Srbe, pa kaže:

Hoćemo Trg Dinastije KARAĐORĐEVIĆ u Zagrebu

Cilj ovoga posta je ispravka nekih povijesnih propusta. Naime, mnogi Hrvati opravdavaju JeBoTita kao čovjeka značajnog za povijest hrvatskog naroda i države...a u stvari:

1) Stvorio je SFRJ: a u Općoj enciklopediji lijepo piše: 'Najveći dio današnjeg teritorija SFRJ nastao je nakon WW1 okupljanjem.....'

2) Karađorđevići su dozvolili razvoj poljoprivrede, manufakture, obrta, privatnog vlasništva I Hrvatima, a tile je sve to pogazio, nacionalizirao, uništio samostalne poljoprivrednike, obrte i bla, bla...tako da ni 50 god. nakon njegove smrti nećemo moći ispraviti sve nepravde...

3) Karađorđevići su dozvoljavali verske slobode jer su bili vernici i poštivali su Boga..A tile je odmah pobio i pozatvarao nešto svećenika, ako ništa drugo, za primer drugima....

4) Obzana od 29.12.1920 kojom je zabranjena komunjarska propaganda i rad takvih partija se može smatrati vrlo mudrom i dalekovidnom odlukom tadašnje vlade i Kralja.

5) Zatim, mislim da bi i na taj način trebalo odati i počast kralju Aleksandru koji je mučki ubijen u Marselju, ili se smatra da je osveta prihvatljiv motiv i da je to bilo u redu....

6) Karađorđevići su pobili mnogo manje Hrvata od tiletovog režima ...

7) itd...

Prema tome, mislim da je ta Dinastija imala više pozitivnih aktivnosti za hrvatski narod..
 
Zg2004:
moja preporuka:

smanjit droge i biti ce bolje...vise u piranhu na jarunu i opet ce biti bolje...

a za daljnje pretrage...obratit se nekoj od nadleznih ustanova za takve probleme dakle: ustanova za mentalno oboljele Vrapce...ili mozda potrazit pomoc dobrog psihijatra...

A, cuo sam da u gore pomenutoj bolnici imaju vec kategorisano odvojena odeljenja za : glavasevce, djapicevce i tomsonovce.

Kazu da su od navedena tri odseka, ovi treci najzayebaniji
3.gif
, jer su dobro oslikani u hrvatskom filmu novijeg datuma o ljubavi dve lezbejke.
 
fosilvaso:
Ovu temu sam nabacio bivšoj braći Hrvatima, ali uz sitne ispravke mislim da vredi i za Srbe, pa kaže:

Hoćemo Trg Dinastije KARAĐORĐEVIĆ u Zagrebu

Cilj ovoga posta je ispravka nekih povijesnih propusta. Naime, mnogi Hrvati opravdavaju JeBoTita kao čovjeka značajnog za povijest hrvatskog naroda i države...a u stvari:

1) Stvorio je SFRJ: a u Općoj enciklopediji lijepo piše: 'Najveći dio današnjeg teritorija SFRJ nastao je nakon WW1 okupljanjem.....'

2) Karađorđevići su dozvolili razvoj poljoprivrede, manufakture, obrta, privatnog vlasništva I Hrvatima, a tile je sve to pogazio, nacionalizirao, uništio samostalne poljoprivrednike, obrte i bla, bla...tako da ni 50 god. nakon njegove smrti nećemo moći ispraviti sve nepravde...

3) Karađorđevići su dozvoljavali verske slobode jer su bili vernici i poštivali su Boga..A tile je odmah pobio i pozatvarao nešto svećenika, ako ništa drugo, za primer drugima....

4) Obzana od 29.12.1920 kojom je zabranjena komunjarska propaganda i rad takvih partija se može smatrati vrlo mudrom i dalekovidnom odlukom tadašnje vlade i Kralja.

5) Zatim, mislim da bi i na taj način trebalo odati i počast kralju Aleksandru koji je mučki ubijen u Marselju, ili se smatra da je osveta prihvatljiv motiv i da je to bilo u redu....

6) Karađorđevići su pobili mnogo manje Hrvata od tiletovog režima ...

7) itd...

Prema tome, mislim da je ta Dinastija imala više pozitivnih aktivnosti za hrvatski narod..

Smanji dozivljaj!Seti se sestojanuarske monarho fasisticke diktature onog dripca Aleksandra!
 
zox:
Smanji dozivljaj!Seti se sestojanuarske monarho fasisticke diktature onog dripca Aleksandra!
zox, prije nego shto si seo ispred komputer,kakvu drogu si upotrebljava?...jer nesto nije uredu sa tobom!
Iz tvoju poruku monarho fasisticke diktature, ima razlog da se sumlja! ili si maloletan,malouma, drogiran ili totalan idiot, jer monarhija je monarhija--a fasizam je suprotan monarhiji,-pogotovo ako si mislio na S.H.S. Monarhiju, i Germano-Ustashki fasizam!!!...
 
Zg2004:
mozda nikad neznas...cuo sam da sad i za buhu otvaraju odjeljenje, mislim buhu iz nekakve vlade u progonstvu...pustaju njegove govore da nasmije ludake u vrapcu jel kazu da su jadnici u depri dok ne cuju buhu kak prica
Nisam bash u sushtinu, tapika dinastije, ali vi "shaka" od hrvata, kitite se shahovnicm--nadam se da ce vam jednog dana biti grobar, jer ste sa njom doveli hrvatski narod do totalno Bankrotiranje...
 
commodore:
ej, Vaso, pa topik ti se zove "...spomenik u BEOGRADU"... a sto pises o Zagrebu, onda?
... El to ne vidis razliku... ili... objasni... ne kapiram...

pročitaj ponovo prvu rečenicu teme.....Osim toga, za mnoge sa obe strane Dunava i nema razlike: tema im je jednako 'provokativna', stim da su je na Iskon.hr VIP forumu izbrisali......znači, Krstarica je mnogo demokratskiji forum....
 
Zg2004:
moja preporuka:

smanjit droge i biti ce bolje...vise u piranhu na jarunu i opet ce biti bolje...

a za daljnje pretrage...obratit se nekoj od nadleznih ustanova za takve probleme dakle: ustanova za mentalno oboljele Vrapce...ili mozda potrazit pomoc dobrog psihijatra...

Kada već izazivaš vraga: Svi psihići u RH su PREZAUZETI jer se bave braniteljima koji imaju samoubilačke ideje, valjda zato što su sretni sa onim za šta su se borili, pardon, IZBORILI....
 
vzeoy7y9:
zox, prije nego shto si seo ispred komputer,kakvu drogu si upotrebljava?...jer nesto nije uredu sa tobom!
Iz tvoju poruku monarho fasisticke diktature, ima razlog da se sumlja! ili si maloletan,malouma, drogiran ili totalan idiot, jer monarhija je monarhija--a fasizam je suprotan monarhiji,-pogotovo ako si mislio na S.H.S. Monarhiju, i Germano-Ustashki fasizam!!!...

Nisam ni maloletan ni malouman!U kraljevini JESTE zavedena monarho fasisticka diktatura!Zakon o zastiti drzave koji je tada donesen je po svom karakteru fasisticki i njime je uvedena klasicna diktatura i suspendovana vlada i parlament!Uzmi pa procitaj taj zakon pa se onda javi!
 
vzeoy7y9:
zox, prije nego shto si seo ispred komputer,kakvu drogu si upotrebljava?...jer nesto nije uredu sa tobom!
Iz tvoju poruku monarho fasisticke diktature, ima razlog da se sumlja! ili si maloletan,malouma, drogiran ili totalan idiot, jer monarhija je monarhija--a fasizam je suprotan monarhiji,-pogotovo ako si mislio na S.H.S. Monarhiju, i Germano-Ustashki fasizam!!!...

взеоу7у9, не узбуђујте се, комуњаре то 'вата повремено када им неко да дезинформацију и сипа им у главу: "е, сад ће избори"... онда они мало галаме...
али то прође... они су данас као дечије богиње... веома су заразни јер је народ незадовољан - али чим падне "температура" - НАРОД ПРЕЛЕЖИ ЊИХОВЕ "ГЕНИЈАЛНЕ ИДЕЈЕ".
 
zox:
Slazem se sa tobom!Goli otok jeste tvorevina revizioniste Broza na koji su isli mahom pravi komunisti!Patent Karadjordjevih je Glavnjaca dge su mahom isli tadasnji studenti i progresivi radnici i omladina i krvnicki muceni!

Nije u redu kršiti ljudska prava, ali, kako se uglavnom vraćamo na ono ekonomsko uređenje Monarhije, Karađorđevići su imali ispravniji stav i pravo za svoje ponašanje!!?? Osim toga, bili su informisani, čuli su kako to rade 'proleteri' u SSSR-u, imali su moralno pravo sprečiti slična stradanja naroda u Kraljevini.....
 
Zg2004:
moja preporuka:

smanjit droge i biti ce bolje...vise u piranhu na jarunu i opet ce biti bolje...

a za daljnje pretrage...obratit se nekoj od nadleznih ustanova za takve probleme dakle: ustanova za mentalno oboljele Vrapce...ili mozda potrazit pomoc dobrog psihijatra...

А ко тебе лечи Фрањо?????????
Ајде сети се која ти је слава била док си Србин био??
 
zox:
Nisam ni maloletan ni malouman!U kraljevini JESTE zavedena monarho fasisticka diktatura!Zakon o zastiti drzave koji je tada donesen je po svom karakteru fasisticki i njime je uvedena klasicna diktatura i suspendovana vlada i parlament!Uzmi pa procitaj taj zakon pa se onda javi!

Jel' gora diktatura kada se zabrane SVE stranke kao što je Kralj uradio, ili kada se zabrane sve stranke OSIM jedne kao što je tile uradio? :D
 
Иако сам антимонархиста, допада ми се идеја да династија Карађорђевића добије своје тргове, улице, музеје, маузолеје... јер је то наша историја! Кинези негују сећање на своје династије иако је већ дуго у комунизму! Замислите да су Римљани рушили све што је припадало бившим властодршцима? Ништа од Рима остало не би!
 
Од свих Карађорђевих потомака једино имам велико поштовање према краљу Петру I, он је био најпаметнији од свих њих и волео би да се например Славија зове трг Краља Петра I, и да на том месту подигну једну огромну статуету његовог лика! Колики је човек био видело се 1915, када се заједно са војском повлачио кроз Албанију онако стар, а има само ону једну стрму улицу у БГ, мали споменик код храма и једну основну школу! Александар је био много глуп и саможив што је пре свега уопште правио Југославијуи измишљену нацију, а не Србију! Волео је више власт нег' леба да једе! Није заслужио онолики булевар!
kralj%20petar%20I%20400.JPG
 

Back
Top