Chmichak?

Ovo sam ja cula:

Ciglu (malu) uzmes i zagrejes na plotni. Uvijes je posle u platnenu maramicu i grejes oko.

Nije provereno licno ali cula sam da je delovalo.

POZDRAV!!! I SVE NAJBOLJE
 
Ja chuh za kuvano jaje... Al' ne mogu se setim dal' treba da se oljushti il' ne treba... U svakom sluchaju treba da bude toplo, k'o i cigla ;) A sad dal' deluje il' ne, mislim dal' prodje brze il' sporije od i zbog toga.... pfff... otud znam. Prodje pa prodje. A i davno to beshe... mislim chmichak. Ko li ce se setiti.
U svakom sluchaju, imash valjda u blizini neku apoteku, pa skokni si do nje. Dace ti neku mas' il' vec neku magiju.
 
Hvala!
P.S. Postovani DR.-nije to neki "strasan" oblik chmichka-cini mi se da su ranije pomagale neke kapi : Deksametazol neomicin (speling mi verovatno nije OK. ali razumeces) i/ili Embecin mast. Ima li to neke veze sa zivotom? Sto se tice "narodnih" stvari-da li steti oblog od tople kamilice?
 
To koliko je "strasan" oblik camicka to nek prosudi oftalmolog.
Kamilica ne steti ali nece ni resiti problem, ma u sustini u oko ne treba gurati nista, pogotovo sto sve to nije sterilno i mozes napraviti jos veci problem.
 
Pa?Niko nije rekao da operativno lecenje resava problem camicka do kraja zivota.
Oko je vrlo osetljivo i svaka promena na istom treba biti tretirana iskljucivo kod oftalmologa.O tome ja govorim.
 
NE STAVLJATI HIDROKORTIZON U OCI NA SVOJU RUKU!!!!! To sto je mozda pomoglo Dragani ne znaci da je to adekvatna terapija i za tebe i tvoje oko! Obrati se oftalmologu da pogleda sta ti se desava (uopste ne mora biti cmicak), u medjuvremenu dok ne odes kod ocnog lekara oblozi od tople kamilice, nista vise!

Ljudi moji, radi se o ocima, samo dva imate, hocete li da ostanete bez njih?! Sta je sa vama, boze blagi! Ti bi gurao u oko nesto samo zato sto si cuo da je nekom drugom pomoglo?
 

Back
Top