Matični Srbi, pokrijte se ušima...

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.038
Izjava u ime prekodrinsko/dunavskih Srba:
- Institucije SCG uz prešutnu saglasnost većine Srba je olako pristala na nove/stare AVNOJ-ske granice i tako prepustile deo srpskog naroda velovnim dušmanima......E, a danas sebi uzimaju za pravo da sude u Beogradu Srbima koji su se uglavnom branili, valjda su trebali sediti u kućama i čekati da ih razni Merćepovci, Glavaševci, Đapićevci i slični skupljaju i koriste kao đubrivo za slavonske oranice....

- Mnogi matični Srbi smatraju Srbe iz rasejanja kukavicama koje su pobegle pred naletom hrvatskih bojovnika. Međutim, trebali bi nam odati priznanje jer, ako niste čuli, u RH je bilo skoro 500000 branitelja, to znači barem po dvojica na svakog stanovnika RSK....
Zatim, pogledajte malo dužinu granica RSK prema RH i BiH, i ako još dodate koliko je vojnika imala RSK, zaključak je jednostavan: RSK se nije mogla odbraniti.....
 
fosilvaso:
Izjava u ime prekodrinsko/dunavskih Srba:
- Institucije SCG uz prešutnu saglasnost većine Srba je olako pristala na nove/stare AVNOJ-ske granice i tako prepustile deo srpskog naroda velovnim dušmanima...
Није брате Србине све баш тако једноставно, не греши душу.
Било је ту пуно ствари, пуно играча - то знаш и сам. Не заборави да су дупли стандарди тад успостављени и још увек се примењују без обзира и на "победу демократских снага у Србији".
Ја сам против тога да се много пише о историји на овом подфоруму, али не би било лоше да видиш са колико муке је било која српска замисао пролазила још од Првог српског устанка па наовамо. Никад се наши планови за нас нису поклапали са интересима великих сила, тако и овај пут. Они су против јаке државе на овим просторима, а једини који имају снаге да направе такву државу су Срби, зато су на нас и ударили и удараће и даље - кад може без оружја, онда без оружја, кад мора оружјем онда оружјем. Ако смо свесни тога, већ смо на пола пута до решења, које би за нас било најбоље.
 
I ako su Jevejski lideri,dali to u Israel ili u SAD, znali da su Hrvati, za vreme drugi svetski rat sa pomoc Hitlera, Jevreje u (Jasenovacki logor) zive nabijali na kolac,opet su im pomogli.Zasto?
U nadu zivim, da ce se uskoro sazna! ,zasto su im pomodli da foshistika Oluja uspe izgon Srba iz vecitih domova, i da se Jugoelavuja unisti.
 
Чича Глиша:
Није брате Србине све баш тако једноставно, не греши душу.
Било је ту пуно ствари, пуно играча - то знаш и сам. Не заборави да су дупли стандарди тад успостављени и још увек се примењују без обзира и на "победу демократских снага у Србији".
Ја сам против тога да се много пише о историји на овом подфоруму, али не би било лоше да видиш са колико муке је било која српска замисао пролазила још од Првог српског устанка па наовамо. Никад се наши планови за нас нису поклапали са интересима великих сила, тако и овај пут. Они су против јаке државе на овим просторима, а једини који имају снаге да направе такву државу су Срби, зато су на нас и ударили и удараће и даље - кад може без оружја, онда без оружја, кад мора оружјем онда оружјем. Ако смо свесни тога, већ смо на пола пута до решења, које би за нас било најбоље.
"Никад се наши планови за нас нису поклапали са интересима великих сила, тако и овај пут."

to je sasvim normalno,gdje cete vi praviti jaku drzavu na tudjim teritorijama,imate danas srbiju i pravite od srbije jaku drzavu.
 
Svako poredjenje cetnika i ustasa je vise nego bedno..

Једна жеља преовлађиваше све друге: да ми је цијело прикупљено Српство загрлити, да ми је све његове непријатеље спржити! (Краљ Никола 1860-1918 )
 
Чича Глиша:
Није брате Србине све баш тако једноставно, не греши душу.
Било је ту пуно ствари, пуно играча - то знаш и сам. Не заборави да су дупли стандарди тад успостављени и још увек се примењују без обзира и на "победу демократских снага у Србији".
Ја сам против тога да се много пише о историји на овом подфоруму, али не би било лоше да видиш са колико муке је било која српска замисао пролазила још од Првог српског устанка па наовамо. Никад се наши планови за нас нису поклапали са интересима великих сила, тако и овај пут. Они су против јаке државе на овим просторима, а једини који имају снаге да направе такву државу су Срби, зато су на нас и ударили и удараће и даље - кад може без оружја, онда без оружја, кад мора оружјем онда оружјем. Ако смо свесни тога, већ смо на пола пута до решења, које би за нас било најбоље.

Dobro je imati na pameti takve crtice iz istorije, nešto kao as u rukavu za buduće pregovore.....U smislu, koliko puta smo pristali na sporazum, a ono uvek nož u leđa.....

Btw: Svest se može proširiti i zahvaljujući ovakvim, za neke 'provokativnim' postovima, zar ne!!??
 
vuk_:
Svako poredjenje cetnika i ustasa je vise nego bedno..

Једна жеља преовлађиваше све друге: да ми је цијело прикупљено Српство загрлити, да ми је све његове непријатеље спржити! (Краљ Никола 1860-1918 )

tako je! Četnici su se borili za postojeću Monarhiju, a Ustaše su se borile za nešto čega nikada pre nije bilo....
Poređenje: I Srbi RSK su se borili za nešto čega pre nije bilo, tj. srpske države na tom teritoriju, po toj logici obe borbe trebaju biti izjednačene, pravno gledano.....
 
AntunTun:
sve to stoji....al stoji i da mene bole anus da idem u rat zbog bilo chega....a pogotovo zbog nekih srba iza neke granice....dakle ne bi ratovao da su svi ti srbi preko te granice gole plavushe sa bajnim grudima....shta tju kad sam izdajica...

Eto, vidiš, takvi su krivi jer Crni Sloba nije mogao ispuniti svoje obećanje: Svi Srbi u jednoj državi.....a bio je na najboljem putu za obnovu granica Monarhije, posle je trebalo samo proglasiti je i gotovo......
 
e gle jucer sam gledao od onog TERORISTA arkana govor u tkz.RSK...vidi se da je taj visoke škole zavrsio, sam neznam koje vjerovatno niškorisni tehnicar ili tako nesto...ne znam da znate za seriju Mucke s Delboyom...e frende ni kad gledam tu seriju ne nasmijem se toliko kolko sam se nasmijao kad sam gledao tu budalu...

sam da ponovim kljucne rjeci govora...ako se to moze uopce nazvat govor...pa evo:
svi srbi ce u ujedinit se u jednu drzavu...united states of serbia...i borit cemo se do berlina ako treba i oslobodit cemo njemacki narod jer se mi ne borimo u ovom ratu protiv hrvata nego protiv 3 raicha...i opet cemo do berlina...e taj dio i onaj s united states of serbia mi je najaci...al bilo je tu jos par bisera...mene je vise taj skup podsjetio na skup par nepismenih pijanih budala...ziva komedija
 
Ej, Zagi, jel prodajete jos one konzerve cistog hrvatskog zraka sto ste nekad pravili? Bio sam kod vas skoro ali je nisam nasao... Treba mi jedna... Da je pokazem unucima jedan dan za 50 godina, kad, u ime "mira i tolerancije", krenu da lazu njihovu generaciju da ste i vi ljudi...
 

Back
Top