Verujte srecan sam

Celtic Queen

Ističe se
Poruka
2.675
Postoji ta neka pojava,posebno na forumima chatovima itd,da osobe imaju neodoljivu potrebu da uvere druge kako su srecni,da imaju savrsenu vezu,mozda vec posle 5 dana,kako imaju dobar posao,prijatelje,besprekoran odnos sa roditeljima itd.I o rade vrlo nametljivo,upadljivo.Cemu to,zar smo zaista srecni samo ako drugi u to veruju ili ..?
 
Postoji ta neka pojava,posebno na forumima chatovima itd,da osobe imaju neodoljivu potrebu da uvere druge kako su srecni,da imaju savrsenu vezu,mozda vec posle 5 dana,kako imaju dobar posao,prijatelje,besprekoran odnos sa roditeljima itd.I o rade vrlo nametljivo,upadljivo.Cemu to,zar smo zaista srecni samo ako drugi u to veruju ili ..?

gde se ti susreces sa ljudima koji imaju potrebe da dokazuju da su srecni?
citam ovu krstaricu svi se zale na nemastinu. dje ti zivis?
 
Ako si dobro primjetila i ako se neko tako izražava, možemo pomenuti terminologiju patološkog lažova ali to nije baš precizno,
po mom mišljenju ljudi se brane na taj način i pomalo uvjeravaju pored drugih i sebe da su srećni,
mislim tako jer znamo da postoji moć sugestije, moć afirmacija i ponavljanja istih,
tako da ja lično ne kritikujem mnogo takvo ponašanje.
 
Nesrecom se ne ponosi. Sigurno nece neko da prica i kuka kako mu je porodica raspadnuta, kako je otac pijanac koji tuce majku svako vece.
Bolje da prica o sreci, pa cak i smara druge, a mozda je i to neki mehanizam odbrane "vidis, sve je super, srecni smo, sve super divno" a ispod te fasade nije tako.

Jednostavno, niko ne zeli da pokaze koliko je nesrecan, jer nesreca je kao bolest, odbija, pa onda lepo masku na lice i uzivaj.
E sad, oni koji su srecni i time smaraju, ne znam, mozda misle da nisu pa im treba potvrda, ili nije sreca ako drugi ne kaze "e blago tebi".
 
Nije baš niko da neće da priča o nesrećama itd. ali uglavnom se prećutkuje s te strane si u pravu,
neko se boji od odbijanja, a i ne možeš svakome da daješ ključeve od sopstvene duše i biti otvoren sa svima jer neki ljudi
su jednostavno zli pa mogu da dodaju ulje na vatru, dok su neki spremni da ti pomognu.
 
Postoji ta neka pojava,posebno na forumima chatovima itd,da osobe imaju neodoljivu potrebu da uvere druge kako su srecni,da imaju savrsenu vezu,mozda vec posle 5 dana,kako imaju dobar posao,prijatelje,besprekoran odnos sa roditeljima itd.I o rade vrlo nametljivo,upadljivo.Cemu to,zar smo zaista srecni samo ako drugi u to veruju ili ..?

najteze je slagati sebe
 
Postoji ta neka pojava,posebno na forumima chatovima itd,da osobe imaju neodoljivu potrebu da uvere druge kako su srecni,da imaju savrsenu vezu,mozda vec posle 5 dana,kako imaju dobar posao,prijatelje,besprekoran odnos sa roditeljima itd.I o rade vrlo nametljivo,upadljivo.Cemu to,zar smo zaista srecni samo ako drugi u to veruju ili ..?
nisu srecni nego imaju mogucnost da se iza ekrana samoubede da su bitniji,misleci da ih je neko primetio ako im se obratio,popularno attention whores
 
Nesrecom se ne ponosi. Sigurno nece neko da prica i kuka kako mu je porodica raspadnuta, kako je otac pijanac koji tuce majku svako vece.
Bolje da prica o sreci, pa cak i smara druge, a mozda je i to neki mehanizam odbrane "vidis, sve je super, srecni smo, sve super divno" a ispod te fasade nije tako.

Jednostavno, niko ne zeli da pokaze koliko je nesrecan, jer nesreca je kao bolest, odbija, pa onda lepo masku na lice i uzivaj.
E sad, oni koji su srecni i time smaraju, ne znam, mozda misle da nisu pa im treba potvrda, ili nije sreca ako drugi ne kaze "e blago tebi".

Bas….i ako se onda jos doda da je "znanstveno dokazano", koliko god to sada glupo zvucilo, da cak i lazni osmijeh nasem nasem mozgu salje signal za srecu:mrgreen:….uglavnom tako nekako:whistling:

S druge strane je meni car interneta bas ta, da mozes biti bas takav kakv jesi, bez srama pitas sto te zanima, da imas tu neku slobodu i da te bas briga sto drugi o tebi misle. Ne znam ja ne vidim smisla u glumatanju, niti uzivo a niti na netu ali ako netko vec osjeca potrebu za time, onda bolje uzivo utrositi vrijeme na to jer na netu stvarno nikog nije briga :lol:
 
Postoji ta neka pojava,posebno na forumima chatovima itd,da osobe imaju neodoljivu potrebu da uvere druge kako su srecni,da imaju savrsenu vezu,mozda vec posle 5 dana,kako imaju dobar posao,prijatelje,besprekoran odnos sa roditeljima itd.I o rade vrlo nametljivo,upadljivo.Cemu to,zar smo zaista srecni samo ako drugi u to veruju ili ..?

Mozda tako osobe pre pokusavaju da ubede sebe.....
A mozda su i zaista srecne..... i imaju taj trenutak : Imam najbolje roditelje na svetu... ili extra posao.

Na forumu, barem ovom, se dosta pise o trenutnim osecanjima ~~~~
 
Mozda tako osobe pre pokusavaju da ubede sebe.....
A mozda su i zaista srecne..... i imaju taj trenutak : Imam najbolje roditelje na svetu... ili extra posao.

Na forumu, barem ovom, se dosta pise o trenutnim osecanjima ~~~~

mislim da je bas to,uveriti sebe na taj nacin.
naravno ima i onih kojima je dovoljno da drugi misle kako im je super.tipa,ne konektuje se vikendom na fb ili forum da bi izgledalo da ne cami kod kuce itd..
 
Postoji ta neka pojava,posebno na forumima chatovima itd,da osobe imaju neodoljivu potrebu da uvere druge kako su srecni,da imaju savrsenu vezu,mozda vec posle 5 dana,kako imaju dobar posao,prijatelje,besprekoran odnos sa roditeljima itd.I o rade vrlo nametljivo,upadljivo.Cemu to,zar smo zaista srecni samo ako drugi u to veruju ili ..?

ne znam, ali mene sve te ubedjivacke fore deluju jadno i tuzno:
"sretan sam"
"mnogo sam dobra riba/frajer"
"imam savrsen zivot"
"uzasno sam pametan"
itd
itd
mislim, mozda sam ja samo ljubomorna, pa odbijam da poverujem u to, ali meni to ipak vise lici na ono cuveno Ruska Jakic ubedjivanje svakoga jutra kad se pogleda u ogledalo "dobro jutro lepotice"
i tako stalno, dok se jednog jutra ogledalo nije samorazbilo iz protesta
 
Bas….i ako se onda jos doda da je "znanstveno dokazano", koliko god to sada glupo zvucilo, da cak i lazni osmijeh nasem nasem mozgu salje signal za srecu:mrgreen:….uglavnom tako nekako:whistling:

S druge strane je meni car interneta bas ta, da mozes biti bas takav kakv jesi, bez srama pitas sto te zanima, da imas tu neku slobodu i da te bas briga sto drugi o tebi misle. Ne znam ja ne vidim smisla u glumatanju, niti uzivo a niti na netu ali ako netko vec osjeca potrebu za time, onda bolje uzivo utrositi vrijeme na to jer na netu stvarno nikog nije briga :lol:

Slazem se, nekada je dovoljno nasmejati se, ubediti sebe da je ok, a i ljudi pozitivnije reaguju na nasmejeno i prijateljsko lice.
Jeste da ne resava problem potpuno, ali eto funckionise kao privremeno resenje.
 
Postoji ta neka pojava,posebno na forumima chatovima itd,da osobe imaju neodoljivu potrebu da uvere druge kako su srecni,da imaju savrsenu vezu,mozda vec posle 5 dana,kako imaju dobar posao,prijatelje,besprekoran odnos sa roditeljima itd.I o rade vrlo nametljivo,upadljivo.Cemu to,zar smo zaista srecni samo ako drugi u to veruju ili ..?

pa volimo da zavaramo ljude, a najviše sebe
...
ali nekako sve ispliva, pa onda džabe sve to što gradimo, da ne kažem od čega pravimo pitu
..
jednostavno shvatanje o sopstvenoj vrednosti izvlačimo iz činjenice kako nas drugi doživljavaju, pa tako želimo da se dopadnemo drugima, da budemo bolji, uspešniji, srećniji od njih
..
a često želimo da budemo srećniji od onih koji su nesrećniji od nas, ali to bolje kriju od nas recimo
..
mali nesavršeni čovek, eto
 
Postoji ta neka pojava,posebno na forumima chatovima itd,da osobe imaju neodoljivu potrebu da uvere druge kako su srecni,da imaju savrsenu vezu,mozda vec posle 5 dana,kako imaju dobar posao,prijatelje,besprekoran odnos sa roditeljima itd.I o rade vrlo nametljivo,upadljivo.Cemu to,zar smo zaista srecni samo ako drugi u to veruju ili ..?

To kad se hvale na forumima, izgleda da se zanesu pa im reputacija ovde postane bitna kao u stvarnom životu.

Sećam se postova sa ovog foruma kao: "Pun sam toliko da mogu sve da vas kupim" ili "Veliki ekspert sam u svom poslu, otimaju se za mene firme iz raznih delova Evrope" a ispisao desetine hiljada postova za godinu.
ili neki lik koji je bio uvređen pa govori nekom forumašu koji ga poznaje: "Reci ovom što me vređa da imam gomilu vrhunskih riba"
Pa oni koji su se odselili iz Srbije, pljuju po njoj, pričaju kako im je tamo super i da ih uopšte ne zanima Srbija a ispisuju desetine hiljada postova na srpskom forumu.
 
Postoji ta neka pojava,posebno na forumima chatovima itd,da osobe imaju neodoljivu potrebu da uvere druge kako su srecni,da imaju savrsenu vezu,mozda vec posle 5 dana,kako imaju dobar posao,prijatelje,besprekoran odnos sa roditeljima itd.I o rade vrlo nametljivo,upadljivo.Cemu to,zar smo zaista srecni samo ako drugi u to veruju ili ..?

budale veruju u sve sto im se servira a i one pametnije nekad prevari pakovanje poklona
 
Postoji ta neka pojava,posebno na forumima chatovima itd,da osobe imaju neodoljivu potrebu da uvere druge kako su srecni,da imaju savrsenu vezu,mozda vec posle 5 dana,kako imaju dobar posao,prijatelje,besprekoran odnos sa roditeljima itd.I o rade vrlo nametljivo,upadljivo.Cemu to,zar smo zaista srecni samo ako drugi u to veruju ili ..?

plase se da ce ih drugi osuditi ako nisu takvi :aha:
 
Ljudi sve što rade, rade da bi ih drugi primetili.

Niko normalan ne kupuje BMW-a zato što je to jak auto i može da razvije veliku brzinu, i onda ga voza po gradu gde svakako mora voziti malom brzinom. Ne, on kupi to auto da bi ga drugi videli, da bi pomislili da ima pare, da je opasan, ili šta već. Tako je i sa drugim stvarima.

Isto tako pisci pišu knjige, naučnici stvaraju, ljudi prave decu - da bi ostali upamćeni. (skorom)Niko ne želi da poživi ne ostavivši nešto iza, pa makar to bio kredom nacrtani čovečuljak na fasadi.

Od svih tih ljudi mi najviše upadaju u oko osobe koje kažu da im nije bitno šta drugi misle, a onda, ne znam, pojačaju muziku dovoljno da drugi čuju šta oni slušaju, recimo. Ili obuku neko crnilo da pokažu kom ''klanu'' pripadaju. Samim tim žele da ih drugi primete.
 
Postoji ta neka pojava,posebno na forumima chatovima itd,da osobe imaju neodoljivu potrebu da uvere druge kako su srecni,da imaju savrsenu vezu,mozda vec posle 5 dana,kako imaju dobar posao,prijatelje,besprekoran odnos sa roditeljima itd.I o rade vrlo nametljivo,upadljivo.Cemu to,zar smo zaista srecni samo ako drugi u to veruju ili ..?


pa sta ima veze.
poznajem ljude koje je nakon tuge snasla napokon radost, momenat u kom su se osetili da su se povadili iz svoje zivotne krize i tome slicno. moraju to da kazu glasno, osecaju potrebu, to je ljudski neophodno. ne vidim u tome nikakvo hvalisanje. dapace. da je Bog dao pa da to svakodnevno slusam, mojoj sreci kraja ne bi bilo,
to izgovoreno od samih nas naglas, u vezi neceg naseg sto nam se desava ponovo radi nesto sa nama.
grubo je zalaziti kao traktorom u taj reon pogotovo ne nepozvan ;) :)
nas mentalitet zestoko osudjuje i cak podvodi pod hvalisanje, sto bi znacilo da smo svu ovu muku, bedu, siromastvo i patnju i PRIZELJKIVALI. secam se i boljih vremena kada nije bilo pozeljno "hvaliti" se kako ti je. eto, sad nam je doslo potaman, ni nemamo cime da se hvalimo. mozda nam kukanje vise imponuje.

u nasem narodu postoji izreka "ko se hvali sam se kvari" i ona je tacna ali ne na prvu loptu.
dobro je pohvaliti se , jednom reci, izraziti svoju srecu, radost i zadovoljstvo. duze stajanje u takvom stanju samo utabava mesto a zivot ode, propustamo nove sanse i lepote ostajuci na istom. propadamo i tako se "kvarimo" a od lovorika se ne zivi.

nasem podneblju treba gomila entuzjazma i novih radosti, tek kao balans na ovo blato koje smo sebi zabrckali.

zelim vam svima da budete jos srecniji no sto ste! :)
 
Ljudi sve što rade, rade da bi ih drugi primetili.

Niko normalan ne kupuje BMW-a zato što je to jak auto i može da razvije veliku brzinu, i onda ga voza po gradu gde svakako mora voziti malom brzinom. Ne, on kupi to auto da bi ga drugi videli, da bi pomislili da ima pare, da je opasan, ili šta već. Tako je i sa drugim stvarima.

Isto tako pisci pišu knjige, naučnici stvaraju, ljudi prave decu - da bi ostali upamćeni. (skorom)Niko ne želi da poživi ne ostavivši nešto iza, pa makar to bio kredom nacrtani čovečuljak na fasadi.

Od svih tih ljudi mi najviše upadaju u oko osobe koje kažu da im nije bitno šta drugi misle, a onda, ne znam, pojačaju muziku dovoljno da drugi čuju šta oni slušaju, recimo. Ili obuku neko crnilo da pokažu kom ''klanu'' pripadaju. Samim tim žele da ih drugi primete.

-------------------------------


a onda, moguce da je to samo trend na balkanu.
po drugim zemljama, ne mozes da se otmes prelepom utisku koji stices u razgovoru sa ljudima koji zaista nesto stvaraju. tu dinamicnu energiju nista na kugli zemaljskoj ne moze da nadvisi. jedam BMW je mizerija spram tog stanja duha. sto god materijalno da takav covek nabavi, sve je to USPUTNO, usputni produkt, nikakav cilj, jer cilj je milina koju je tesko recima predstaviti.
 
Ljudi sve što rade, rade da bi ih drugi primetili.

Niko normalan ne kupuje BMW-a zato što je to jak auto i može da razvije veliku brzinu, i onda ga voza po gradu gde svakako mora voziti malom brzinom. Ne, on kupi to auto da bi ga drugi videli, da bi pomislili da ima pare, da je opasan, ili šta već. Tako je i sa drugim stvarima.

Isto tako pisci pišu knjige, naučnici stvaraju, ljudi prave decu - da bi ostali upamćeni. (skorom)Niko ne želi da poživi ne ostavivši nešto iza, pa makar to bio kredom nacrtani čovečuljak na fasadi.

Od svih tih ljudi mi najviše upadaju u oko osobe koje kažu da im nije bitno šta drugi misle, a onda, ne znam, pojačaju muziku dovoljno da drugi čuju šta oni slušaju, recimo. Ili obuku neko crnilo da pokažu kom ''klanu'' pripadaju. Samim tim žele da ih drugi primete.


cojku je bitno da udovolji sebi.
pa ako mu je za ugodjaj potrebno da uzdisu zenke za besnim kolima to je to.

mada gresis za naucnike i (mozda) za vecinu pisaca. ali nisi ti kriv. ocenjujes ljude po tome sto kreces od sebe.
ima ljudi koji stvaraju iz entuzijazma,mogucnosti ili pak iz hira. nevazno za resto sveta.
 

Back
Top