Zaštita potrošača

Која црна "заштита" потрошача - све то треба говњивим моткама разјурити а не да још висе на буџету.

Ево, на пример, одвија се организовано тровање народа МЕСОМ ВРЛО СУМЊИВОГ КВАЛИТЕТА И ПОРЕКЛА - и нико-ништа.... овде на Булевару, на 100 метара од Скупштине има Ц-маркет у власништву Делез а купили су га од Мишковића... НЕ МОГУ НИКАКО ДА ПРИБАВЕ КВАЛИТЕТНО МЕСО... ОНО НИЈЕ БАЈАТО - АЛИ ЈЕДНОСТАВНО ТО НИЈЕ ТО МЕСО ЗА КОЈЕ ПИШЕ ДА ЈЕСТЕ...... да ли су свиње и кокошке храњене неким адитивима и отровима, не знам... али једноставно ТО МЕСО ЈЕ НЕУПОТРЕБЉИВО...... ЧАК НИ НАШ КУЋНИ МАЧАК НИЈЕ ХТЕО ДА ГА ЈЕДЕ...... ужас...
 
Која црна "заштита" потрошача - све то треба говњивим моткама разјурити а не да још висе на буџету.

Ево, на пример, одвија се организовано тровање народа МЕСОМ ВРЛО СУМЊИВОГ КВАЛИТЕТА И ПОРЕКЛА - и нико-ништа.... овде на Булевару, на 100 метара од Скупштине има Ц-маркет у власништву Делез а купили су га од Мишковића... НЕ МОГУ НИКАКО ДА ПРИБАВЕ КВАЛИТЕТНО МЕСО... ОНО НИЈЕ БАЈАТО - АЛИ ЈЕДНОСТАВНО ТО НИЈЕ ТО МЕСО ЗА КОЈЕ ПИШЕ ДА ЈЕСТЕ...... да ли су свиње и кокошке храњене неким адитивима и отровима, не знам... али једноставно ТО МЕСО ЈЕ НЕУПОТРЕБЉИВО...... ЧАК НИ НАШ КУЋНИ МАЧАК НИЈЕ ХТЕО ДА ГА ЈЕДЕ...... ужас...

Коштунице, ти ли си?
 
Akcije

1622681_796095173764986_5612104578780107830_n.jpg


10646985_762017510506086_2072507243549874764_n.jpg


10609600_755445921163245_2122354649226835087_n.jpg
 
Zastita potrosaca u Srbiji NE POSTOJI!
Nažalost, upravo tako!
Da počnemo onim što ide pre novca i plaćanja: deklaracije na mnogim proizvodima su lažne i za to niko ne odgovara.
A tek lažna sniženja ili "sniženja" koja je postavila Vecki? Doskora sam imao zapisano kojoj su to čokoladi (preko 300 din.) snizili cenu za 8 (OSAM!!!) para i to proglasili "akcijom"!
O čemu dalje pričati?
 
Poslednja izmena:
Tema mozda na prvu loptu nema veze sa politikom, ali u ovoj zemlji je sve povezano sa politikom :)

Zastita potrosaca je nesto sto je sve aktuelnije, drzava sve vise obraca paznju oko toga, skoro je menjan i zakon.

Ovde mozete da pricate o svojim iskustvima, traziti savete, pomagati nekome ko prolazi kroz nesto kroz sta ste vec prosli.

sve u svemu.. ne moramo uvek da pljuckamo jedni po drugima , nekad je lepo i pomoci i razmeniti iskustvo :)



sam zakon mozete preuzeti sa ovog linka

http://www.zastitapotrosaca.gov.rs/CMS/zakonodavstvo/ZZP/Zakon-o-zaštiti-potrošača.pdf

Kao potrosac nikad nisam imala problem da ostvarim svoje pravo,bilo na povracaj novca bilo na zamenu artikla.
Moj posao je takav da moram da poznajem zakon do poslednjeg slova i znam sta prodavac sme a sta ne.
Medjutim,kada se pojavi neko ko nije bas dobro upucen u materiju,prodavci mogu da ga muljaju kako im padne napamet. Nazalost.
Narocito se to odnosi na velike sisteme...kod njih,za razliku od malih uvoznika ili trgovaca,kontrola ne moze nista.
Naravno da to ima veze sa politikom...:aha:
 
Poslednja izmena:
promene u zastiti potrosaca sam primetio do sada u jednoj stvari.
ako cena koja je otkucana na kasi ne odgovara onoj koja je na rafu (veca je) kad se prijavi dobija se povracaj novca dok je pre bilo u fazonu uzmi tako ili ostavi proizvod.
sad vracaju razliku cak i u situacijama ako je recimo akcija prosla a zaboravili su da sklone akcijsku cenu sa rafa.

naravno obavezno proveriti racun :)
 
Анкета Националне организације потрошача Србије показала да велики број грађана и даље не зна која права им доноси нови закон. - НОПС неће слати опомене трговцима, него ће убудуће са примедбама ићи право на суд

http://www.politika.rs/rubrike/potrosac/Novi-zakon-a-stare-navike-potrosaca.sr.html
 
Tema mozda na prvu loptu nema veze sa politikom, ali u ovoj zemlji je sve povezano sa politikom :)

Zastita potrosaca je nesto sto je sve aktuelnije, drzava sve vise obraca paznju oko toga, skoro je menjan i zakon.

Ovde mozete da pricate o svojim iskustvima, traziti savete, pomagati nekome ko prolazi kroz nesto kroz sta ste vec prosli.

sve u svemu.. ne moramo uvek da pljuckamo jedni po drugima , nekad je lepo i pomoci i razmeniti iskustvo :)



sam zakon mozete preuzeti sa ovog linka

http://www.zastitapotrosaca.gov.rs/CMS/zakonodavstvo/ZZP/Zakon-o-zaštiti-potrošača.pdf

Пре свега ДРЖАВА НИЈЕ НИШТА УЧИНИЛА НА ЗАШТИТИ ПОТРОШАЧА - НА ПРОТИВ........ по свој прилици увознички лоби као облик СЕРИЈСКИХ УБИЦА ЈЕ У ДИЛУ СА ВЛАСТИМА јер како би се иначе могло догађати оо што се догађа на тржишту...... примера је бесконачно...... до повраћања..... и није ми за мене - НЕГО НАМ ПОТРОВАШЕ И ДЕЦУ...... ОЛОШ КОМУНИСТИЧКИ ПРЕСВУЧЕНИ....... и не знам како то заутавити спречити .... којим путем, којим законом, којом службом КАДА СУ СВИ У ТОЈ ИГРИ И НИКОГА НИЈЕ БРИГА ЗА ПОСЛЕДИЦЕ........

- - - - - - - - - -

Анкета Националне организације потрошача Србије показала да велики број грађана и даље не зна која права им доноси нови закон. - НОПС неће слати опомене трговцима, него ће убудуће са примедбама ићи право на суд

http://www.politika.rs/rubrike/potrosac/Novi-zakon-a-stare-navike-potrosaca.sr.html

Ма шта ми наприча - а судски процес у СРбији НЕ МОЖЕ ДА ТРАЈЕ МАЊЕ ОД 20-30 ГОДИНА........ ма хајде не буди неозбиљан...:hahaha:
 
promene u zastiti potrosaca sam primetio do sada u jednoj stvari.
ako cena koja je otkucana na kasi ne odgovara onoj koja je na rafu (veca je) kad se prijavi dobija se povracaj novca dok je pre bilo u fazonu uzmi tako ili ostavi proizvod.
sad vracaju razliku cak i u situacijama ako je recimo akcija prosla a zaboravili su da sklone akcijsku cenu sa rafa.

naravno obavezno proveriti racun :)

Da li si ti lično doživeo da ti vrate novac ?
ja mislim ako ne reaguješ odmah na kasi,onog momenta kad je cena ukucana
i kad se izdra račun--prošo voz.
 
Pogledajte kakve prevare rade mobilni operateri VIP u prvom redu varaju ljude sa ugovorima koji su potpuno nezakoniti i manipulisu sa njihovim podacima angazuju neke agencije za uterivanje dugova dakle cista mafijaska taktika.
 

SAMO U SRBIJI Danas možete da jedete med koji je proizveden 2015. godine!

S.Ž. | 09. 12. 2014. - 20:33h

10845922_818296074878229_7335234605472041379_n.jpg



Prirodni vrcani bagremov med s rokom trajanja od januara 2015. godine, kada je navodno proizveden, pa do januara 2018. pojavio se u Novom Sadu.
Iz kompanije "Medomiks" za "Blic" kažu da to ipak nije med iz budućnosti i da je u pitanju štamparska greška.

- Umesto da stoji rok upotrebe od novembra 2014. do novembra 2016, napisani su datumi iz budućnosti. Došlo je do greške u štampariji iz Subotice, a svaku isporuku je potom pratio dopis u kom smo objašnjavali šta se zapravo desilo - kaže Aleksandar Bakočević iz kompanije čiji je med napravio pravu pometnju na društvenim mrežama.

On dalje objašnjava da med nema rok trajanja, ali da je uređeno zakonom da traje dve godine.
http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Z...-da-jedete-med-koji-je-proizveden-2015-godine
 
Pojavom C marketa pod Radulovicem zavrsilo se poglavlje zastite potrosaca i kontrola kvaliteta
kasnije je Miskovic doveo do stanja da inspekcija ni jedna nikako nije smela da udje u njegove objekte
GARANTUJEM da bi 99% prehrambenih prodavnica bilo zatvoreno da vrate propise koji su bili do devedesetih
sada nas truju po zakonu..polako i sigurno
 
Држава не води довољно рачуна, велетрговци, монополисти и рачуни између њих, коштају нас и квалитета.

Али, то конкретно нема никакве везе са Радуловићем, и он је само био трговац.
 
Pred kraj prosle godine u Venecueli su doneli Zakon o zastiti potrosaca...

Ni jedna trgovacka kuca ne moze da prodaje proizvode na kojima uzima vecu marzu od 30%....

Medjutim, vec za mesec-dva dana neki proizvodi su poceli da nestaju sa rafova....

Vlada salje inspekcije i kaznjava, a prodavci nece da prodaju odredjene robe na kojima zaradjuju manje nego sto smatraju da treba.

Sada su velike nestasice, preprodavci uzivaju.

A potrosac je u goroj situaciji nego ikada: em robe nema, em placaju prekupcima mnogo skuplje nego sto bi bilo normalno.

Ne treba ograničavati trgovinske marže, ali treba porazbijati kartele - ovde u Srbiji mnoga tržišta su potpuno ili skoro potpuno kartelizovana, veliki trgovci se jednostavno dogovore međusobno kolika će biti cena robe koju distribuiraju potrošačima. A u normalnom svetu takve rabote se smatraju teškim krivičnim delom. Dakle, najbolju zaštitu potrošača moguće je ostvariti kroz zaštitu konkurencije.
 
Kome potrošači treba da se žale ako im nestanu stvari iz prostora predviđenog za odlaganje stvari.
Vrlo je kotrediktorno: trgovci insistiraju da se stvari ostave tamo, a tamo ujedno piše da za ostavljene stvari ne odgovaraju.

U Subotici, koji uopšte nije mali grad, samo sam naletela na jedan (možda dva) supermarket u kome potrošači mogu da ostave svoje stvrai u ormarić i da zaključaju.
 
...šta ima da se žalimo....razvlače nas na sve strane i sad treba kao da se žalimo , nekom , jerbo smo nezadovoljni kao potrošači - a prezadovoljni smo kao radnici , penzioneri - građani ...pazi majkumu...šiljimo stvar na komarca , a magarci nas zajašili pa nema kud !

masina-za-cedjenje-2-1.gif
 
...šta ima da se žalimo....razvlače nas na sve strane i sad treba kao da se žalimo , nekom , jerbo smo nezadovoljni kao potrošači - a prezadovoljni smo kao radnici , penzioneri - građani ...pazi majkumu...šiljimo stvar na komarca , a magarci nas zajašili pa nema kud !

masina-za-cedjenje-2-1.gif

Da su na vlasti sjajni nisu , ali ni mi nismo bolji. Ako popravimo nas valjda ćemo znati izabrati bolje. Ko sprečava jednog trgovca da zadovolji minimum kulture i nenametljive ljubaznosti ? Juče udjemo u jedan lokal u TC Ušće, nigde istaknute cene, nigde deklaracije robe , uzmem jedan upakovan proizvod da pročitam odakle je roba , od čega napravljena i zaleti se kreten od prodavca i počne da viče kako su uzorci izloženi ( da ali za testiranje a nigde nema deklaracije ) i ispadne kao da smo ušli da nešto uništimo , a ne da kupimo. I kako takvom kretenu ne poslati tržišnu da ga dobrano kazni ? I šta reći takvom primitivcu ? Čime je on zaslužio i platu od bednih 30.000 rsd - ničim. A za takvu nekulturu nisu krivi ni Tadić ni Vučić ni masa drugih karikatura, krivi smo mi koji takvima dozvolimo da nešto postanu , pa i najobičniji prodavači. Hoću reći u većini slučajeva vezano za ovu temu smo krivi mi koji prihvatamo odredjeni sistem bez pobune ili adekvatne mere da zaštitimo i sebe i druge .
 
Sta bi sa "onim rezultatima ispitivanja za limun uvezen iz TurCke" , a koji se ceke "kao kod Godoa" ?!
Imali ga makar do onog "pocetka svetla iz naseg tunela" i do "pocetka pregovora za otpocinjanje pregovora o najavljivanju pregovarackog procesa ..." ?!
 
Ima jedna prosta stvar koju bih ja recimo volela da znam kada kupujem primerice smrznutu ribu a to je kada je riba ulovljena a kada zamrznuta. Mnogo tražim.
Još bi nešto volela da znam a to je poreklo svinjskog buta od kojega su mi narezali par šnicli kao i datum klanja svinjčeta.
Sva hrana bi morala biti testirana na GMO i na deklaraciji bi to trebalo biti napisano.

Još nešto, ako mislite da je datum proizvodnje važno utisnuti na sir a nije na frižider ili TV, grdno se varate, dalje, ko garantuje da je u bočicama šampona primerice
ili tečnih deterdženata, ispravan sadržaj ako zatvarači na njima nisu stavljeni tako da se jedan omekšivač ne može otvoriti pa pomirisati pa ponovo zatvoriti, a da se ne vidi da je isti otvaran već,
Previše je proizvoda kod kojih može da se uveze samo ambalaža a u nju sipa ko zna šta jer nemaju sigurnosni zatvarač koji bi garantovao originalnost.

I još nešto. Ostala sam šokirana kada sam na deklaraciji pročitala da slovenačka Argeta pašteta zapravo nije proizvedena u Sloveniji već je uvozimo iz BiH :pljus:
 
Poslednja izmena:
Kome potrošači treba da se žale ako im nestanu stvari iz prostora predviđenog za odlaganje stvari.
Vrlo je kotrediktorno: trgovci insistiraju da se stvari ostave tamo, a tamo ujedno piše da za ostavljene stvari ne odgovaraju.

U Subotici, koji uopšte nije mali grad, samo sam naletela na jedan (možda dva) supermarket u kome potrošači mogu da ostave svoje stvrai u ormarić i da zaključaju.

Ako ti neko ne može garantovati za sigurnost stvari u prostoru koji je sam odredio za odlaganje onda te stvari nosiš ili vozaš sa sobom.
 

Back
Top