Zaštita potrošača

А зашто је потребан вакултет да би се бавио пиљарницом?
Баба продавала и без те школе.
Па од скупљене паре послала пород на школовање
Да тако школовани раде исти посо само за другог...

Школа даје знање али не даје памет...

Pametan ne misli da je menadžer isto što i piljar. Ali fali i znanja i pameti. z:D
 
Ma причајте ви сви шта год хоћете и колико год хоћете али цене треба да буду високе!
Јесте да се сви крсте и чуде да са таквим ценама немамо добар стандард, ал то су странци.
Шта мене боле брига што је код њих повољније са њиховом платом и више слободних дана!?

Ево да вам ЈА испричам контра случај.
Има онај ланац продавница ТSV
Од асортимана који имају он је од малих произвођача али са знатно нижим ценама.

Ок има она фора 2 литре Пепсија, Фанте или 7up за 60 динара али ту и јесте зачкољица.

Узмимо за пример штрудлице са смоквом.
Оне Меделине у Максију су 130 динџи и има 12 комада у кутији.
У tsv од другог произвођача штрудлице којих има 8 у паковању коштају 50
Значи за 100 динара добијете 16 штрудлица плус вам остане 30 динара.

И сад у чему је фора?
На име "уштеде" у односу на Макси и остале лопине, ви овде спичкате много више пара јер сте "добри дупло више"

Уосталом пена за бријање 130 динара, то ни код шанера нема.
А ушао сам само због филтер туба за дуван где класично паковање кошта 70 динара уместо 100.
 
Jel ima neko iskustva sa Idea Super Karticom?

Imali su period Super Smaranja da je uvale kupcima pa kao dok ne stigne prava ti koristis papirnu.
Ja popunim podatke za koje sam smatrao da su u skladu sa pristojnošću
a broj članova porodice, primanja, obrazovanje i dužina polnog organa nek ostane u 4 zida.

I naravno da sam dobio da izbijem oči - zaokružio sam da sam nezaposlen.

Posle dve godine kupim ovaj tablet jer se situacija promenila, kupujem gde je cena bolja a za željeni proizvod, nema favorita.
Rekoh ajd da malo poskidam ovih aplikacija za android, te katalozi te Lidl, te Maxi te Idea...
I kad sam startovao Idea-inu aplikaciju na početku možeš da biraš ili da imaš karticubili da nemaš.
Stigla posle nedelju dana sa sve privescima a ja obriso aplikaciju jer ne mogu da je koristim bez kartice.

Otkud ja znam koliko godina se čeka, na tarabi piše oko 20 dana...

E sad mene pa zanima, ok ono na 90 dinara poklone ti nazad 1, nego obračunski period.
Za partnere i prag poena sam razumeo ali ne nadjoh šta je sa regularnim Idea poenima?
Jel se i oni resetuju ili se skupljaju bez obzira?
Ili da ne kupujem ništa kod njih do 1. februara kada im počinje period?
 
Napisao si ovo dole, šta jedemo, živi otrov. Ili ja nisam video navodnike?

Njegov zemo pljuje tzv. "Srbijanske" proizvode.
To ti je ona stara fora Yugo ne valja ništa a Bosanski Bond bolji od originala iz Mer'ke
Fidel Kastro živeo za Drinu Sarajsku...
Kompleksi sirotinje bez gaća...
Najlepše Želje su ukusnije od Milkine mase sa različitim dodacima
Uvek dobijem kožnu alergiju od Milke sa jagodom
To se kod Soko Štarka ne dešava...
 
E rešena misterija...
Džaba mnogima onaj fakultet kad ne umeju da napišu šta su hteli da hoće oko pravila
I onda mi lepo Desa sa delikatesa objasni: lepoto tetkina, crveno su ti akcijske cene imao nemao karticu,
a plave cene su samo za vlasnike kartice.

E ovo prvo nije loše a drugo je još veći popust pa se ako ništa drugo umesto skupljanja bodova na tri meseca,
može fino uštedeti sa tim cenovnicima u plavoj boji.
 
....ja isto, ni na jednoj, nedavno sam bacila Lili lojaliti karticu koji ce mi moj ionako sve kupujem samo kad je na akciji, a za to se ne dobijaju ti poeni potrebni za nesto drugo nekad...samo mi cepaju novcanike te kojekave gluposti....
 
ja nikad nisam skupila dovoljno poena na toj super kartici.
Samo treba da vidiš od kad do kad važi obračunski period za prenos.
Osnovna kartica zahteva, po prostoj matematici, da im za tri meseca ostaviš 18.000 din.
Ima ona fora preko Sberbanke, gde je potrebno daleko manje, al nisam ovca za šišanje.
Ako hoće preko Poštanske Štedionice onda pozdravljam, uslovi Sberbanke su...

Ipak, nabaviti tu i tamo po "plavoj ceni" je dovoljna ušteda makar ne skupili poene za prenos.
A i znače oni kupončići koji se dobijaju.
Poklon kupon od 25% za neakcijski proizvod može jednokratno da se iskoristi.
Kupiš grčko maslinovo ulje i kažeš da ti uvaže 25% popusta.
Ako ne voliš zejtin onda kupi one Krašove bajadere...

- - - - - - - - - -


Neverovatno je koliko seljaci vole Nutelu.
Nažalost akcija EU važi i za odeću, obuću, aparate...

- - - - - - - - - -

Sa druge strane isti kvalitet znači i - istu cenu.
Kod nas cenu diktira uvoznički lobi.
Ponašaju se kao da smo zatvorena zemlja.
Stranci se hvataju za glavu jer kod njih i 5 centi razlike znači odustajanje od kupovine.

- - - - - - - - - -

Logična reakcija ako si pošteno zaradio.

- - - - - - - - - -

....ja isto, ni na jednoj, nedavno sam bacila Lili lojaliti karticu koji ce mi moj ionako sve kupujem samo kad je na akciji, a za to se ne dobijaju ti poeni potrebni za nesto drugo nekad...samo mi cepaju novcanike te kojekave gluposti....

Lilly izbegavam zbog većinskog vlasništva Jevreja koji nad zaposlenim Srbima primenjunu nacističke metode.


Ili opet neki Aškenaz...

- - - - - - - - - -

Ja imam brdo takvih kartica i svaki put ih iskoristim.

Bravo!
Ti si dobar potrošač!
Mora da ti gajba puna robe pred istekom roka :D
 
Jeste, ističe rok onim pantalonam i onim patikama. I majica samo što se nije pokvarila, mada ima dobar konzervans. z:D
Nego, kako ti znaš da se stranci hvataju za glavu, pam ti si od stranaca video samo one izbosne kod nas?
 

Baba na tezgi koja nije malo ćušnula kantar je teška budala.
Kafe kuvarica koja nije odnela kilo kafe iz firme da joj se nadje je teška budala.
Čistačica iz studenjaka koja nije iznela pakete sanitarija da joj se nadje je teška budala.
Kuvarica iz urgentnog koja nije odnela 10Kg kačkavalja je teška budala...
Onda pandur koji nije, pa inspektor koji nije, pa načelnik koji nije, pa direktor koji nije...
Tako malo po malo dodjemo do ministra koji nije i premijerke koja takodje nije
Da bi na kraju došli do Predsednika koji nije pa je teška budala...

Sve u svemu - komunjare krive :mrgreen:

- - - - - - - - - -

O poštenju samo oni koji nemaju prilike da se oprobaju :super:
Kako reče da si došao u Beograd?
Nije ti Tita dao ćaći stana preko JNA nego kvadrat tvoje vukojebine koštao tri put više nego kvadrat NBGD? :D

Pričaj mi bajku, hoću da spavam :D
 
Tako je Meniđeru, upravo je to iznošenje iz "zajedničkih preduzeća" nešto što je nastalo i primilo se u komunizmu, u onoj jadnoj SFRJ. Danas to rade njihova deca, ali malo teže u privatnim firmama.
Nije meni tvoj Toti ništa dao, ja svoje zaradio, ali hvala što se zanimaš. Znaš ono, završiš školu, budeš u nečemu dobar... ma znam da ne znaš, ni prvo ni drugo, nego ja to onako, malo te zezam. :lol:
 
Tako je Meniđeru, upravo je to iznošenje iz "zajedničkih preduzeća" nešto što je nastalo i primilo se u komunizmu, u onoj jadnoj SFRJ. Danas to rade njihova deca, ali malo teže u privatnim firmama.
Nije meni tvoj Toti ništa dao, ja svoje zaradio, ali hvala što se zanimaš. Znaš ono, završiš školu, budeš u nečemu dobar... ma znam da ne znaš, ni prvo ni drugo, nego ja to onako, malo te zezam. :lol:

Ako je iznošenje nastalo kod Tite kako čkolovan tvrdiš, aj ti meni onda objasni
otkud ista fora na Zapadu?

Sve akcijske ponude i poklone proizvodjača namenjene krajnjim kupcima razdele zaposleni u marketu?

Pa ni McDonalds osoblje u Amerike nije bilo mutavo da pokupi sa menidjerima sve iole vrednije.

Nije valjda Tito i tamo kriv?
Aj ti si završio čkolu pa da vidimo kakve fajde od iste za odgovora ima?
 
Ako je iznošenje nastalo kod Tite kako čkolovan tvrdiš, aj ti meni onda objasni
otkud ista fora na Zapadu?

Sve akcijske ponude i poklone proizvodjača namenjene krajnjim kupcima razdele zaposleni u marketu?

Pa ni McDonalds osoblje u Amerike nije bilo mutavo da pokupi sa menidjerima sve iole vrednije.

Nije valjda Tito i tamo kriv?
Aj ti si završio čkolu pa da vidimo kakve fajde od iste za odgovora ima?

Kad si ti bijo u zapadu, a? Ne računa se ono kad si kroz prozor jednom vido zapadnu kapiju u Beogradu.

- - - - - - - - - -

Znaš Rifke, ti si čkolovan pa ćeš lakše shvatiš, u Amerike ima dosta budžetskih i državnih firmi.
Samo Tito fali... Tamo kad je pauza onda možeš igraš pipirevku

Meni Amerike plaćaju svaki čas, te pauze ne plaćaju.
 

Back
Top