Zaštita potrošača

To u Venecueli ????

Ne već u Srbiji. Dužni su da ti naplate po (obično nižoj) ceni koja je istaknuta. Ja sam jednom prilkom kupio proizvod na akciji, sa nižom cenom, a na kasi je izašla druga, veća cena. Kad sam insistirao da mi računaju istaknutu cenu, žena na kasi je ljubazno pozvala šeficu, ova je došla, videla da je njihova greška jer je akcija prošla, a oni nisu promenili istaknutu cenu i rekla da mi naplati manje. Da nisam insistirao, na kasi bi samo stornirali taj proizvod i nikom ništa. E, ja to nisam želeo, već sam tražio da mi naplate istaknutu cenu, što i jesu uradili.
 
U celom svetu zemljakinjo....U celom svetu....

Znas li ti da u svetu kada u nekoj radnji ispustis i razbijes flasu sa kompotom ili bilo cim - to ne platis jer se podrazumeva da si nehoticno ispustila?

A ovde poneki trgovci namerno stavljaju proizvode sanekim manjim oštećenjem napred,da bi se pre prodalo...:lol:

A da kupac slučajno ispusti, ne znam kako bi se proveo....
 
Rekla sam da ću vas obaveštavati o mom slučaju.

Upravo dobih od prodavca 2 različite poruke :

- Reklamacija se ne usvaja. Predlog : popravka urađaja, koja će se izvršiti u roku od 30 dana !
( Napomena : Uređaj je već bio u servisu i vraćen sa istim nedostacima, zato sam tražila povraćaj novca.)

druga poruka :

Uređaj se nalazi u poslovnici, molimo da ga preuzmete !!! :eek:

Obe poruke poslate u isto vreme. Obzirom da ništa nisam odgovorila, posle pola sata sa sakrivenog broja me zove prodavac da mi to isto kaže ! :evil:

Sada sam poslala mejl sa svim informacijama Centru za zaštitu potrošača. Oni primaju stranke samo četvrtkom, a telefonom daju savete od 9-11 i nemoguće ih je dobiti.

Ono što je strašno, to je da Tržišna inspekcija nema nikakva ovlašćenja u ovakvim slučajevima i samo vas upućuju na Centar !
Oni reaguju samo ako vam prodavac ne odgovori u zakonskom roku, tako što kažnjava prodavca jer nije ispoštovao zakonsku regulativu, a to da li je ispoštavao kupca ih ne zanima.
 
Оно што мене интересује јесте да ли у тим центрима за заштиту потрошача раде само волонтери?

Јер, ако је тако, мучно ћемо их налазити.

Тешко налазимо и оне на радним местима.
 
Оно што мене интересује јесте да ли у тим центрима за заштиту потрошача раде само волонтери?

Јер, ако је тако, мучно ћемо их налазити.

Тешко налазимо и оне на радним местима.


Oni primaju stranke četvrtkom od 09-14, ja sam bila tamo prošlog četvrtka kada su mi dali savet šta da radim.
Ne znam da li su volonteri, mada mi se čini da nisu.
Koliko sam videla, tamo su 3 ili 4 kancelarije u svakoj je bila stranka sa nekim iz Centra.
 
decije patike pukle posle tri meseca. nosili da reklamiramo, kazu od udaranja, i nece da zamene. pa za sta sluze sportske patike nego za sport, ukljucujuci udaranje


bas mi nedostaje ona trzisna inspekcija koja je resavala stvar. ovo kopiranje zapadnih manaira, u svemu i svagemu, nece izaci na dobro. haos u drzavi je sve veci, i odgovara samo prevaratntima i pokvarenim politicarima

normalna drzava prvo razvije privredu i sopstvenu nezavisnost, a onda raziva i unapredjuje ono sto joj je potrebno, ovde upravo naopako

ja bih sve politicare poslao na neodredjeno na rad na poljoprivredna dobra, kao pol pot, jer sta ce nam ako nam je svaki dan sve gore
 
Naknada za polomljenu ruku ili nogu 5.000 evra
Osiguravajuće kuće će ubuduće isplaćivati i 5.000 evra za polomljenu ruku ili nogu u saobraćajnoj nezgodi, što je deset puta više nego do sada.



523815_sudar050813ras-foto-rajko-ristic111_f.jpg


U slučaju povrede ili smrti, obavezno osiguranje vozila od juče pokriva štete do maksimalno milion evra, umesto ranijih 100.000 dolara (oko 79.000 evra). Kod materijalne štete na automobilima naknada je povećana sa 100.000 dolara na 200.000 evra. Nove naknade se odnose na jednu nesreću, bilo da su nezgodu izazvala dva vozila ili je u pitanju lančani sudar.

- Uredbom koju je usvojila Vlada Srbije praktično najviše dobijaju lica koja se povrede u saobraćajnoj nesreći. Do sada se recimo od osiguravajuće kuće vozača automobila koji je izazvao nesreću za polomljenu ruku dobijalo od 500 do 700 evra u proseku. Sada će biti i deset puta više, baš kao i u mnogim evropskim zemljama - navode u jednoj osiguravajućoj kući.



Milan Cerović, predsednik Udruženja korisnika osiguranja, kaže da visinu naknade u slučaju nematerijalne štete danas određuju sudovi. U slučaju štete na automobilu, naknada je jednaka stvarnoj šteti, recimo ceni popravke ili nabavke novog dela.


- Za 10 odsto invalidideta sudovi su do sada procenjivali naknadu na oko 400.000 dinara. Za totalni invaliditet naknada je bila oko četiri miliona dinara, a za invaliditet procenjen na 50 odsto oko dva miliona dinara. Imajući u vidu nedavno poskupljenje polise osiguranja, sada bi ove naknade trebalo da budu i do dva puta veće - kaže Cerović za “Blic”.


Prema podacima Udruženja osiguravača Srbije, u zemljama iz okruženja ovi iznosi su znatno veći nego u Srbiji. Bugarska ima limit od 2.545.000 evra, Slovenija 3.700.000 evra, Mađarska 5.285.000 evra. Hrvatska za nematerijalnu štetu ima limit od 481.000 evra, a Bosna i Hercegovina 511.000 evra. U Udruženju podsećaju da trenutno u EU nema iznosa nižih od 2,5 miliona evra.

Rok 14 dana
U AMS Osiguranju kažu da štetu nadoknađuje osiguranje kod koga vozač koji je izazvao nesreću ima polisu obaveznog osiguranja auto-odgovornosti.
- Rok za naknadu štete je 14 dana od dana prijema odštetnog zahteva - kaže za “Blic” Dejan Jevtić, direktor Sektora za upravljanje rizicima u AMS Osiguranju.
 
Naknada za polomljenu ruku ili nogu 5.000 evra
Osiguravajuće kuće će ubuduće isplaćivati i 5.000 evra za polomljenu ruku ili nogu u saobraćajnoj nezgodi, što je deset puta više nego do sada.



523815_sudar050813ras-foto-rajko-ristic111_f.jpg


U slučaju povrede ili smrti, obavezno osiguranje vozila od juče pokriva štete do maksimalno milion evra, umesto ranijih 100.000 dolara (oko 79.000 evra). Kod materijalne štete na automobilima naknada je povećana sa 100.000 dolara na 200.000 evra. Nove naknade se odnose na jednu nesreću, bilo da su nezgodu izazvala dva vozila ili je u pitanju lančani sudar.

- Uredbom koju je usvojila Vlada Srbije praktično najviše dobijaju lica koja se povrede u saobraćajnoj nesreći. Do sada se recimo od osiguravajuće kuće vozača automobila koji je izazvao nesreću za polomljenu ruku dobijalo od 500 do 700 evra u proseku. Sada će biti i deset puta više, baš kao i u mnogim evropskim zemljama - navode u jednoj osiguravajućoj kući.



Milan Cerović, predsednik Udruženja korisnika osiguranja, kaže da visinu naknade u slučaju nematerijalne štete danas određuju sudovi. U slučaju štete na automobilu, naknada je jednaka stvarnoj šteti, recimo ceni popravke ili nabavke novog dela.


- Za 10 odsto invalidideta sudovi su do sada procenjivali naknadu na oko 400.000 dinara. Za totalni invaliditet naknada je bila oko četiri miliona dinara, a za invaliditet procenjen na 50 odsto oko dva miliona dinara. Imajući u vidu nedavno poskupljenje polise osiguranja, sada bi ove naknade trebalo da budu i do dva puta veće - kaže Cerović za “Blic”.


Prema podacima Udruženja osiguravača Srbije, u zemljama iz okruženja ovi iznosi su znatno veći nego u Srbiji. Bugarska ima limit od 2.545.000 evra, Slovenija 3.700.000 evra, Mađarska 5.285.000 evra. Hrvatska za nematerijalnu štetu ima limit od 481.000 evra, a Bosna i Hercegovina 511.000 evra. U Udruženju podsećaju da trenutno u EU nema iznosa nižih od 2,5 miliona evra.


Кад то ступа на снагу, требају ми паре за зимовање :mrgreen:
 
Što se mog problema tiče, sve mi se čini mrka kapa.
Juče mi prodavac ponovo šalje SMS da me obavesti da je proizvod vraćen iz servisa, te da ga preuzmem.

Obavestim o tome mailom Centar i pitam da li imaju bilo kakvu informaciju i šta da radim.

Dobijem odgovor : "Još uvek nismo uspeli da stupimo u kontakt sa prodavcem, niko se ne javlja na telefon, čim budemo imali neku informaciju
obavestićemo Vas " :evil: :eek:

Kad kod okrenem taj telefon, neko se javi, a njima se ne javlja...

Biće ono : Tresla se gora, rodio se miš, a propos novok Zakona o zaštiti potrošača, a najavljivali su ga kao da je s neba sišao novi Mesija samo da
zaštiti nas potrošače ! :sad2:
 
Po zakonu su obavezni, dakle, moraju da izađu u susret potrošaču tj. kupcu jer je previđena kao krajnja mera pokretanje sudskog postupka koji mora da se završi u zakonom predviđenom roku i u korist kupca.
Neljubaznost prodavca je takođe predviđena Zakonom, pa treba prelistati šta se o tome tačno kaže...

Primer sa obućom i reklamacijama - po Zakonu više neće moći da stoji obrazloženje da kupac ne ume da hoda ili da je šutirao više nego što treba, iz razloga što u konk. slučaju sportska obuća mora da bude napravljena po pravilima standarda da ne može da se raspadne. Cilj zakona i jeste da kupce zaštiti od bofl robe na tržišu. U slučaju da kupac ima primedbe i raklamira. Prodavac mora u roku od 14 dana da, prvo pošalje robu na ispitivanje u ovlašćenu kontrolnu kuću koja daje mišljenje. I onda ide, prodavac mora da primi robu nazad, zameni ili vrati novac. Kako je ceo posao između kupca i prodavca, ako ne bude ovako, kupac može da pokrene sudski postupak za koji zakon kaže da je sada po ubrzanom postupku.
 
Poslednja izmena:
Prodavci će odugovlačiti i slati robu u servis non-stop, da bi nas naterali da odustanemo.

Ko će ići na sud ? Ja znam da neću, ionako mi se sve smučilo...

Sudski veštaci će onda morati da utvrđuju opravdanost...
a kad naši sudovi budu bilo šta uradili po hitnom postupku, eto ga smak sveta :rotf:
 
Prodavci će odugovlačiti i slati robu u servis non-stop, da bi nas naterali da odustanemo.

Ko će ići na sud ? Ja znam da neću, ionako mi se sve smučilo...

Sudski veštaci će onda morati da utvrđuju opravdanost...
a kad naši sudovi budu bilo šta uradili po hitnom postupku, eto ga smak sveta :rotf:
На суду ће постојати мишљење контролне куће о оправданости жалбе, већ ће то да буде одрађено пре суда, без судских вештака.
У том смислу је скраћен поступак.
 
Juče me pozvala gospođa iz Centra za zaštitu potrošača da me obavesti da je njihova politika da tri puta pokušaju da stupe u kontakt sa prodavcem,
a kako oni nisu uspeli nijednom od ta tri puta da uspostave kontakt sa njim, ( !!! :eek: ) moj "slučaj" ih više ne zanima, idu dalje...

Potrošači svih zemalja ujedinite se, kuke i motike pa po svoja prava :rotf:
 
Teoretski sve to lepo zvuci ... ali, eh uvek i toga ima. Nedavno sam slusao na radiju coveka iz organizacije za zastitu potrosaca. Recimo nekad je postojala obaveza da se moraju obezbediti rezervni delovi najmanje 7 godina od prestanka proizvodnje, pa je taj rok vremenom skracivan, a sad ga i nema. Tako sad imamo situaciju da cak i za neke aktuelne proizvode nema delova. To znaci da ste kod velikog broja tehnickih proizvoda u problemu, narocito kad istekne garancija.

Veliki broj tehnickih uredjaja se danas ne popravlja, jer popravka uglavnom kosta vise nego nov uredjaj. Garancija je bitna.
 
Naknada za polomljenu ruku ili nogu 5.000 evra
Osiguravajuće kuće će ubuduće isplaćivati i 5.000 evra za polomljenu ruku ili nogu u saobraćajnoj nezgodi, što je deset puta više nego do sada.



523815_sudar050813ras-foto-rajko-ristic111_f.jpg


U slučaju povrede ili smrti, obavezno osiguranje vozila od juče pokriva štete do maksimalno milion evra, umesto ranijih 100.000 dolara (oko 79.000 evra). Kod materijalne štete na automobilima naknada je povećana sa 100.000 dolara na 200.000 evra. Nove naknade se odnose na jednu nesreću, bilo da su nezgodu izazvala dva vozila ili je u pitanju lančani sudar.

- Uredbom koju je usvojila Vlada Srbije praktično najviše dobijaju lica koja se povrede u saobraćajnoj nesreći. Do sada se recimo od osiguravajuće kuće vozača automobila koji je izazvao nesreću za polomljenu ruku dobijalo od 500 do 700 evra u proseku. Sada će biti i deset puta više, baš kao i u mnogim evropskim zemljama - navode u jednoj osiguravajućoj kući.



Milan Cerović, predsednik Udruženja korisnika osiguranja, kaže da visinu naknade u slučaju nematerijalne štete danas određuju sudovi. U slučaju štete na automobilu, naknada je jednaka stvarnoj šteti, recimo ceni popravke ili nabavke novog dela.


- Za 10 odsto invalidideta sudovi su do sada procenjivali naknadu na oko 400.000 dinara. Za totalni invaliditet naknada je bila oko četiri miliona dinara, a za invaliditet procenjen na 50 odsto oko dva miliona dinara. Imajući u vidu nedavno poskupljenje polise osiguranja, sada bi ove naknade trebalo da budu i do dva puta veće - kaže Cerović za “Blic”.


Prema podacima Udruženja osiguravača Srbije, u zemljama iz okruženja ovi iznosi su znatno veći nego u Srbiji. Bugarska ima limit od 2.545.000 evra, Slovenija 3.700.000 evra, Mađarska 5.285.000 evra. Hrvatska za nematerijalnu štetu ima limit od 481.000 evra, a Bosna i Hercegovina 511.000 evra. U Udruženju podsećaju da trenutno u EU nema iznosa nižih od 2,5 miliona evra.


Neverovatno visoka obestecenja!

Pa za te pare ce neki siromah sam sebi slomiti ruku!
 
za to ova tema i sluzi :)

Zakon o zaštiti potrošača je očigledno samo šarena laža, a Centar za zaštitu nema nikakvih stvarnih instrumenata kojima bi naterao prodavca na bilo šta,
osim što će razgovarati s njim, i to ako ga nađe :lol

Obzirom da mi oni nisu pomogli, našla sam vezu i rešila problem, novac mi je vraćen :srecna:
 

Back
Top