Da li mi je to RAM premali?

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.128
Sad trenutno imam 256Mb RAM-a , sad trazim one papire ali nikako ne mogu da nadjem da vidim ko je proizvodjac.Ima li to negde u kompu da pise?

E sad meni kad pokrenem dva malo jaca programa, racunar osetno koci.
A procesor je na 2GHz, to verovatno znaci da mi je RAM premali.
Pa sam hteo da pitam, kako da proverim koji mi je sad proizvodjac RAM memorije, a da ne otvaram kuciste i da li ce mi dodatak od jos 256Mb RAM,-a pomoci da mogu da radim sa dva programa a da ne koci ovoliko.
I u tom slucaju da li valja da ta druga RAM memorija bude od nekog drugog proizvodjaca ili treba da budu od istog.I koliko im se krecu cene?
Hvala :)
 
upravo skinuo program, ali ne pise nigde ko je proizvodjac, samo stoji da je DDR-SDRAM i da je frenquency 133,6MHz
Znaci 100% je neka sr@nje.

2jozza jeste lakse ali i skuplje, ko zna da li cu uopste uspeti da prodam ovu moju.Mnogo bi mi jeftinije ispalo da dokupim josh jednu ovaku, pa mi recite koju preporucujete i koliko kosta.
Hvala
 
Verovatno imas neku no name memoriju sto neznaci da je losa ali...
U principu mozes da ubacis memoriju bilo kog proizvodjaca,retko kome ne radi.
Ma otvori kuciste i izvadi memoriju i vidi koja je .Ne mozes nista da zeznes.Povices one kukice na dole i izvuces memoriju.Samo iskljuci komp iz struje.
 
otvoris racunar i pogledas ko je proizvodjac modula i da li je DDR SDR... zatim vidis koje vrste memorije podrzavaju prikljucci koji su ti ostali slobodni, ako imas srece mozda ti je ploca "combo" tako da pomocu dzampera mozes da podesis koji module zelis da koristis.
Inace dodavanje RAM-a je nejjeftiniji nacin da poboljsas performanse racunara, samo nemoj da preteras jer XP ne prepoznaje vise od 2Gb memorije. ;)
 
Ako ti RAM radi na 266MHz (kao shto ti kaze taj program), onda verovatno imash neki Celeron 2,0GHz, jel tako? :-D :-D :-D . Ako je to sluchaj, mozesh da potrazish na http://www.pcberza.co.yu bash takvu: 256MB na 266MHz (mozda je i jeftinije). A mozesh i na istom sajtu u oglasima da potrazish polovnu, ima ljudi koji menjaju RAM, pa prodaju stare module, to bi bilo josh povoljnije, jer od DDR 400 memorije ne bi imao nikakve vajde jer bi i onako radila na 266MHz kao i ta koju imash. 8-) 8-) 8-)
 
Kad smo vec kod RAM-a, ja imam TwinMOS-ov modul od 256 DDR DIMM memorije i neki od tih programa (MemTest) mi kaze da radi na 200 MHz.E, sad me interesuje kakva je to firma, kakva je DIMM mem. (jel to SDRAM ili sta) te je li to PC 3200 ili sta i koliko je kvalitetna ("nekvalitetna"). Radi na CL 2 i 3, i na 166, 233, 333 (podesavanja u BIOS-u).Ako neko ista zna, please odgovor, jer mi usporava comp i rusi vindoze s vremena na vreme.Usput cime je najbolje da je zamenim, ako gledamo odnos cena/kvalitet.
HVALA!!!
 
jozza:
Ako ti RAM radi na 266MHz (kao shto ti kaze taj program), onda verovatno imash neki Celeron 2,0GHz, jel tako? :-D :-D :-D . Ako je to sluchaj, mozesh da potrazish na http://www.pcberza.co.yu bash takvu: 256MB na 266MHz (mozda je i jeftinije). A mozesh i na istom sajtu u oglasima da potrazish polovnu, ima ljudi koji menjaju RAM, pa prodaju stare module, to bi bilo josh povoljnije, jer od DDR 400 memorije ne bi imao nikakve vajde jer bi i onako radila na 266MHz kao i ta koju imash. 8-) 8-) 8-)

Da sasvim si dobro pogodio da je u pitanju ki Celeron 2,0GHz.
Cu potrazim i polovnu ali ne znam koliko je to pametno kupovati polovno?
 
Ja bih ipak uzeo DDR 400, jer cesh imati rezervu za neki Intel Pentium (ako ti taj Cel. crkne), a kako ce sa Celeronom da radi kao DDR 266, mozesh da "zategnesh" latencije pa ce brze da ti radi komp (malo brze). Koliko mozesh da smanjish latencije probaj sam, jer ako preterash moze doci do poruka tipa: data corrupted i sl. Najbolje je da instalirash Everest i videcesh tamo tachne (fabrichki predodredjene) latencije za svaku frekvenciju. Poz. 8-) 8-) 8-)
 

Back
Top