Uramljivanje slika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

v.lasta

Početnik
Poruka
13
Molila bih savet:

Slikam za svoju dusu. Nisam mislila da uramljijem svoje slike.
Ipak, imam zelju da jednu stavim na zid svoje sobe, :lol: a drugu da poklonim bliskom rodjaku (jer mu se dopada), ali ne znam koji ram da upotrebim.

Obe slike su radjene na papiru za crtanje (onaj obicni, Blok br.V), temperama i deo pastelom i na kraju sam celu sliku fiksirala lakom za kosu.

- Da li te slike moraju ici pod staklo (paspartu, pa staklo a okolo ram) - to mi deluje tesko jer staklo bas ima tezinu?
- Ili bi mogle da se pričvrste za neku cvrstu podlogu, pa okolo da bude drvena lajsna?
- Tj pokusala bih da nekako izbegnem staklo, samo ne znam kako...

Sta mi savetujete?
Hvala unapred na odgovorima. :)
 
Veliko, veliko hvala na odgovoru! :D
Mislila sam da je moje pitanje preteško.

Ne, nisam još ništa uramila, ali sam dosta novih slika napravila.
Moj rođak je dobio obećanu sliku neuramljenu, ali je dao da mu se napravi na platnu - nije ispalo loše, ali to nije to (naravno, nisam mu ništa rekla jer je on prezadovoljan, huh).

Moje novo pitanje je:
- da li bih mogla slikati temperama na platnu?
Ako to može, da li treba na nešto posebno da obratim pažnju (u odnosu na slikanje na papiru)?

Mislim da je naprosto došlo vreme da pređem na platno, a temperu bih zadržala jer ne smeta u kući nikome što je veoma važno pošto jedan član domaćinstva ima bronhijalnu astmu i mnogi mirisi mu smetaju.

Unapred hvala na odgovorima ako ih bude bilo. :bye:
 
Poslednja izmena:
E sad ja sa jednim pitanjem :)

Na koji nacin vrsite odabir boje rama?
Ja otprilike to radim "na oko",eh sad svi nesto trpaju ove zlatne da izgledaju "skuplje",lepse ili sta ja znam,a meni je to sve bezveze.
Uglavnom vrsim selekciju na osnovu boja koje se nalaze na slici,tamnija svetlija gde treba da "otvori" sliku itd.
Imate li neku drugu metodu-pravilo ili takodje na oko ?
Kao i koja boja se najbolje kombinuje sa nebo plavom koja preovladjuje na 50% slike(panorama je u pitanju) ? :)

Hvala unapred kao na oglasima.
 
Veliko, veliko hvala na odgovoru! :D
Mislila sam da je moje pitanje preteško.

Ne, nisam još ništa uramila, ali sam dosta novih slika napravila.
Moj rođak je dobio obećanu sliku neuramljenu, ali je dao da mu se napravi na platnu - nije ispalo loše, ali to nije to (naravno, nisam mu ništa rekla jer je on prezadovoljan, huh).

Moje novo pitanje je:
- da li bih mogla slikati temperama na platnu?
Ako to može, da li treba na nešto posebno da obratim pažnju (u odnosu na slikanje na papiru)?

Mislim da je naprosto došlo vreme da pređem na platno, a temperu bih zadržala jer ne smeta u kući nikome što je veoma važno pošto jedan član domaćinstva ima bronhijalnu astmu i mnogi mirisi mu smetaju.

Unapred hvala na odgovorima ako ih bude bilo. :bye:


za platno mozesh da koristish akrilne boje, nemaju specifichan miris koji ugrozava okolinu..
uz odredjene mediume, za razne efekte, mozesh da slikash i uzivash , postojane su ..
tempera na platnu - archenje platna.

- - - - - - - - - -

ja uramljujem akvarele i to prepuštam onima koji se mnogo bolje razumeju od mene :) i nisam nikada bila nezadovoljna.

ne znam
slika je tvojih ruku delo
zar ne zelish da izgleda i kasnije onako kako si zamislila?
ja sam svojevremeno pravila ramove i prepravljala one koje mi je chovek vec uradio ... mada smo imali i odlichnu komunikaciju oko uramljivanja..
ipak, to je neshto shto zelim da izgleda bash onako kako sam zamislila..
ukoliko je tudja slika u pitanju, onda se ne mesham , prepustim 'majstoru"
 
E sad ja sa jednim pitanjem :)

Na koji nacin vrsite odabir boje rama?
Ja otprilike to radim "na oko",eh sad svi nesto trpaju ove zlatne da izgledaju "skuplje",lepse ili sta ja znam,a meni je to sve bezveze.
Uglavnom vrsim selekciju na osnovu boja koje se nalaze na slici,tamnija svetlija gde treba da "otvori" sliku itd.
Imate li neku drugu metodu-pravilo ili takodje na oko ?
Kao i koja boja se najbolje kombinuje sa nebo plavom koja preovladjuje na 50% slike(panorama je u pitanju) ? :)

Hvala unapred kao na oglasima.

Definitivno biram crni ram i sto jeftiniji ako je samo za izlaganje tipa galerija, kafe, izlozba.. kolko da imam ram.
Ako mi je ram bitan, volim crne i to mat, siroke bez ukrasa. Trudim se da nicim ne ugrozim sliku a i crno se slaze sa gotovo svakim enterijerom.
Jednom sam uzela neki starinski zlatni , mislia sam da ce se slagati ali je potpuno unistio jorgovane na slici pa sam ga dodatno sama farbala nekim tamnim sandolinom i onda skidala sa nekih ukrasa - fora chabby chic u tamno braon boji sa zlatnim detaljima .. grozno zvuci al ispalo dobro
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top