Zavisnost od kompjutera pardon mobilnog...

Forumaš Veličanstveni

Elita
Banovan
Poruka
15.221
Godinama smo čitali razna mišljenja na kalup oko upotrebe kompjutera.
Imali smo zaraćene tabore za ZA i za PROTIV
Jedni su vikali da deca krive kičmu i ćorave i da postaju agresivna
a drugi su tvrdili da su deca koja gledaju TV gluplja nego deca za kompjuterom i da rasterećuju nervni sistem

Medjutim, deci su se konačno, posle svih psiholoških novinskih disertacija za kupus sa kolenicom,
smučili kompjuteri i prebacili su se na mnogo zdravije
Otvaraju fejsbuk naloge preko mobilnog i po ceo dan bulje ko je šta kome rekao
i to prepričavaju danima

Nažalost i odrasli po auobusima, naročito seoska studentarija, vrište na silu od smejanja (nova moda, šta ćeš)
i podsmevaju se koječijim fejsbuk nalozima...

Tako da smo pomerili granicu prosečne psihičke nacionalne zrelosti
Sa čuvenih 14 godina u kojima ostajemo zakucani do kraja života
sada je ta granica spuštena na 8 zahvaljujući fejsbuk nalogu preko mobilnog

Udješ u prevoz, sedneš, izvadiš mobilni, staviš slušalice u uši, drkaš prstom gore dole
Pošto su ti neki lajkovali fotku ubediš sebe da si faca i zbog toga kao veličina ne pitaš nikog dal silazi na sledeću
nego skočiš ko govedo kad ga žigošu i izguraš sve redom do izlaznih vrata ili se provlačiš ispod pazuha dok se oni
što ti smetaju za izlaz drže sa rukodržače... ko su bre oni?

facebook-phone1-300x276.jpg


navodno socijalna mreža a zapravo od anonimusa prave umišljene asocijalce
ceo dan pričaš sa prijetaljima a ni kafu ne moraš da platiš...
kad se vidimo nemam pojma o čemu ćemo novom da pričamo :D
 
Poslednja izmena:
Nema ti moj mobilni FB i ostala cuda, samo SMS, pozivi i mp3, vise od toga ne radi, a koristim ga jednom u 2-3 dana za sms ili da se javim ako me neko zove, a ovako ga koristim svakodneno kao sat.
A deca sa 10 godina ne bi trebala da idu na FB, mada i telefoni ko telefoni su djubre, bar mene nervira kada tako neko non stop pilji u telefon, dopisuje se, izbacuje slike, "lajkuje", radi to za kompom, ostavi se malo FB-a i bar kad sedis sa drugim ljudima.
 
Ahahahahahaa slatko se nasmejah tvojoj poruci mada bi trebalo da placem :D
Smejem se kako si dobro ovo opisao imas humoristicko-ironicne umetnosti

Strasno je sta se desava sa omladinom pored mobilnih ima i mnogo drugih poremecaja pogotovo sto se tice seksa ali to je sve zato sto su ispusteni kontroli i njima se vracaju one divljacke primitivne misli pomesane sa tehnologijom.. Pa imamo tu neku mesavinu ne znam kako bi je opisao..
 
pa sem što nam decu vakcinišu čudnim injekcijama pod obavezno
mašinerija je napravila elektromagnetne odašiljače koji su pogubni
ali roditelji prosto žele da znaju da se nešto nije desilo loše

nema šopanja dece ko nekad - odma se vrišti na učiteljicu
odma se traže milionske odštete, direktora na kolac...

u moje vreme se pošopamo, roditelji kad saznaju sledeće nedelje, nas dvojica odavno najbolji drugari
umeli smo da čuvamo tajnu

sad se svi pretvorili u novinare i tastere,,,
a svoje strahove još uvek čuvaju u sebi
 
Код нас у општини сваки 4. школарац је завистан од интернета.

"Internet zavisnost" je po simptomima, kažu stručnjaci, identična zavisnosti od narkotika, alkohola, kocke i slično. Lečenje traje dve godine, a problem zavisnosti od interneta je u poslednjij pet godina u velikom porastu, kaže prim. dr Ivica Mladenović, načelnik Klinike za bolesti zavisnosti Instituta za mentalno zdravlje u Beogradu,
 
Listam forum posle jedno 100 godina, i naravno, zapne mi pogled na priču o "štetnosti mobilnih telefona". Te zdravlje naše dece, te prokleti cyber svet, te tonu prave vrednosti, i sve tako u krug.

Prvo, kada kritikujete one koji " u gradskom prevozu pilje u mobilne telefone", jeste li se potrudili da ponudite toj deci neke drugačije sadržaje?
Možda bi trebalo da posmatraju memljive i "mirisne" ljude oko sebe, iliti pejzaž, umesto da na telefonu čitaju knjige, gledaju slike, slušaju muziku, i koriste pravo na izbor da rade ono što žele? Skoro sam slušala u gradskom prevozu dve babe kako osipaju paljbu po snajkinom kuvanju. To su valjda te stare, dobre vrednosti, operisane od jačajućeg fokusa na savremene igračke...

Zatim, za mnoge je novost da se telefoni i kompjuteri ne koriste samo za igrice i za društvene mreže.

I poslednje, ako su deca i suviše utonula u zavisnost od bilo čega, nisu sama utonula. Njihovo ponašanje je posledica vaspitanja. A vaspitaju ih prethodne generacije..
...te iste generacije koje sada pljuju cyber svet, pišući sa svojih računara (o, paradoksa).
 
Сим картицу сам пребацио код жене (моторола дуал сим , е серија) - тако да немам мобилни.

Јутјуб сам нашао корисним ако се човек ограничи - рецимо ако се гледа бака Јелена Петровић са својим кулинарским вратоломијама човек се заједно са децом добро опусти.

https://www.youtube.com/user/jelajelena1

Једноставно све иде својим редом.

И човек се добро сталожи јер се човек нешто научио од искусније особе.
 
Kapiram da je slična panika bila kada su se pojavili televizori. Kuknjava kako će se svi zavući u svoje kuće i niko se više ni sa kim neće družiti.
Nove tehnologije donose novi stil života, to je neminovnost.
Sve nam je na dugmiće i hoćemo još.
Pomodarstvo uzima maha, ali se stvara i svest o zdravijem načinu života pa svako živi onako kako želi i kako mu odgovara.
Uvek je bilo i biće i odraslih i dece koja nisu "main stream".

Ko nije gledao, obavezno neka pogleda veoma poučan crtani film "Wall-e". Jedan od scenarija naše budućnosti kada će sve biti na dugmiće, a mi debeli morževi koji više ni ne hodaju nego sede na levitirajućim nosiljkama i klikćemo tastere. Zemlju smo naravno odavno uništili i preselili se na drugu planetu gde živimo u metalnim kavezima.
 

Back
Top