Boot CD

Sta ce ti bootabilan CD? Za Win98 i Milenijum ti treba flopy, Win2000, XP i Linux su vec bootabilni...Za boot sa flopyja treba u biosu prijaviti flopy kao frist boot...
 
Udjes u Nero
Ubacis bootabilnu DISKETU i pazan cd.
Ides na New gde bi trbalo da postoji nova opcija Boot CD(kod nekih verzija)
Ukoliko nema nove opcije ides na DATA.
Stavis na cd jos neke gluposti > 300MB i to je to.

By the way Goste, to sve sluzi serviserima kada treba da sve instaliraju sa jednog cd-a, ili ako covek nema floppy
 
Nisam siguran da su te ovi gore dobro razumeli. Ja mislim da si ti mislio kako da iskopiras cd sa operativnim sistemom, a da ta kopija bute bootabilna.
Ima u NERO-u opcija za narezivanje bootabilnih CD-ova. Medjutim, pored tog CD-a sa operativnim sistemom koga kopiras, potreban ti je i jos jedan fajl koji ce sve to da ucini bootabilnim. Imam taj fajl (za Win XP)i imam uputstvo, pa ako je to ono sto si hteo ostavi e-mail pa da ti nekako prosledim.
 
Da se napravi bootabilni cd, cini mi se da treba da se nero-u da neki IMAGE ili sl.!
Elem, ako hoces da narezes CD koji je vec bootabilan (da napravis njegovu kopiju, pri tom da i kopija bude bootabilna), imas u NERO-u COPY INTYRE DISC opciju! Ukoliko nemas drugi CD-ROM, u nastavku mu das da DESTINATION bude CD IMAGE! Pitace te za putanju gde ces da snimis taj Image i posle samo ubacis svoj prazan CD i narezes taj IMAGE, i eto bootabilnog CD-a!
 
Nisam nekoliko dana posecivao ovaj forum, ali vidim da ima zainteresovanih za onaj boot file i uputstvo, pa cu to da posaljem jos koliko sutra (subota, 8. novembar). Sad trenutno nisam kod kuce, pa ne mogu odmah, ali strpite se do sutra... Pozdrav.
 
Ivica:
KAKO DA NAREZEM CD DA BUDE BOOTABILAN

Kratko i jasno. Pozajmis boot-ni CD i direktno kloniras CD sa CLONE CD programom (nezgodan je stvar sto moras imati i citac i pisac). Tako i kopiras i audio diskove. Sa Nerom to ne mozes da uradis, jer Nero "ne vidi" boot-ne sektore, ili ja imam staru verziju.

Postupak pravljenja boot-nog CD-a "na suvo" nije bas jednostavan jer moras naglasiti da se naprave posebni sektori gde ce ici fajlovi za boot. Ako nisi odustao procitaj HELP u Neru!!!

Nije Ti isti postupak za svaki operativni sistem, recimo 98 ima jedan boot flopy, a 2000 cetiri, a za XP nisam ni cuo da postoji varijanta boot-a sa flopy-ija.
 
Imam fajlove koji su potrebni da napravis XP boot-abilnim ( stavis XP svoje driver-re + jos nesto i disk radi kao original ! )U zavisnosti od nivo poznavanja Nero-a fajlovi su od 50Kb - 500 Kb.
Kome treba nek zove ... :D
 

Back
Top