zabavljanje/udaja
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 36

Tema: zabavljanje/udaja

Primećen član Larra (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano zabavljanje/udaja

Za udate: koliko dugo ste se zabavljale sa onima za koje ste se posle i udale?
    Ili, koliko mislite da je neka "idelna" doza vremena, znam da je uopstavanje, ali... Meni je recimo cudno kad cujem da je neko zajedno 9,10, ili vise godina, a nisu se vencali, jos su sa mamama i tatama...
    (\__/)
    (='.'=) This is Bunny. Copy and paste Bunny into
    (")_(") your signature to help him gain world domination.

xpajamacax
    Guest

Podrazumevano Re: zabavljanje/udaja

poznavali smo se tri meseca

Obećava Kosily (avatar)
    Učlanjen
    09.08.2005.
    Reputaciona moć
    46

Ja sam se zabavljala sa mojim sadasnjim muzem oko godinu-ipo dana pre udaje. To vreme je otprilike dovoljno da upoznas nekoga,mada...Zabavljanje je jedno a zivot sa nekim sasvim druga stvar. Svi smo mi manje-vise super kad se nadjemo sa nekim,doterani,namirisani,naspavani...Ono sto nas "odaje" je kad smo svakodnevno sa nekim i u manje lepim situacijama. Tek tada zaista upoznajes nekoga. Moja baba je uvek govorila :"Dok sa nekim kilo soli ne pojedes,ne poznajes ga" Zaista je tako!!!
    Sto se tice zabavljanja od 10-tak godina to mi lici na ono kao zajedno smo jer nam preslo u naviku,jer nemamo nista bolje...Mada mora se uzeti u obzir i situacija u ovoj nasoj jadnoj zemlji,gde ljudi tesko mogu da se osamostale,odu od matoraca,a po meni je bolje biti ne udata nego ziveti u zajednici.

Domaćin peach (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    85

mislim da se ne bih nikad udala za nekog s kim sam manje od 1,5-2 godine
    drugo,ni nemam zelju da se pod obavezno udam,ali nije ni meni normalno da su ljudi preko 5 godina zajedno,a da ne pozele da zive zajedno - a brak manje/vise:???:
    i nije fora vaditi se na neku krizu u zemlji i blah...ako ti je stalo do necega/nekoga-borices se svim silama za to...a i ne morate da zivite k'o princevi od monaka da biste bili srecni i zadovoljni

xpajamacax
    Guest

ma kakve veze ima kriza u zemlji sa ljubavnim životom?
    c'mon...

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

ma da. To je kriza u glavi
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio xpajamacax
    poznavali smo se tri meseca
    Wow, znaci ljubav na prvi pogled!
    (\__/)

Početnik
    Učlanjen
    14.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Larra
    Ili, koliko mislite da je neka "idelna" doza vremena, znam da je uopstavanje, ali... Meni je recimo cudno kad cujem da je neko zajedno 9,10, ili vise godina, a nisu se vencali, jos su sa mamama i tatama...
    NEZNAM ALI DUGA VEZA BEZ BRAKA PUCA

Obećava Kosily (avatar)
    Učlanjen
    09.08.2005.
    Reputaciona moć
    46

kad malo bolje razmislim u pravu ste. Ako je ljubav prava materijalna kriza moze da se prevazidje. Nego mi bilo neprijatno zbog onih u dugim vezama da kazem kako je to fuj,bljak

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

pa nije lako ni ući u brak, ja razumem i to.
    Samo treba naći prave razloge
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    53

Znam i ja za pricu gde su se zaprosili nakon jedne veceri!!! I trajalo je preko 20 godina...
    (\__/)

Domaćin Dont_Break_The_Oath (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

8 meseci veze,4 godine braka,nestanak ljubavi,pocetak mrznje i onda razvod.
    Ali ipak je brak nesto fantasticno.
    Samo jako mrzim onu globalizaciju da razvedene osobe strepe od braka.To ja onda najzesci napad na buduceg partnera jer on onda prosto vidi ne Nju,nego tu takozvanu instituciju.
    Lokk dine øya å tænk, sommeren fall så fort, det virka så laingt oinna, eller va det i går, da tida itt betydd nokka.
    Og da du møtt din vinter, dansandes me hænnes døtra, te du trøitt og kaild vi e mytti smartar einn modi, du vente te imorra me å ring.

Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    53

Mislim da ti razvedeni sto svojim novim partnerima prodaju pricu "strepim od novog braka" samo poturaju izgovor, jer ne zele da se vencaju sa TOM osobom.
    Moj rodjak se nedavno drugi put ozenio, nakon ruznog razvoda, i stvarno bljak price, uopste se nije "nagadio" od braka.
    (\__/)

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

Talking Re: zabavljanje/udaja

ja sam bila u dugoj vezi pre braka.
    uglavnom vako, smuvali smo se dec. 1995.
    venčali dec. 2001. god.
    živeli smo zajedno jedno dve godine
    trenutno smo u braku... he he he
    Poslednji put ažurirao/la gigule : 15.09.2005. u 21:55

Obećava
    Učlanjen
    18.12.2004.
    Reputaciona moć
    48

Hm...

"Zabavljali" se nesto vise od 7 godina pre vencanja... Ali takodje smo i ziveli zajedno nesto vise od 5 godina pre vencanja...
    Ja u svakom slucaju podrzavam zajednicki zivot pre braka, ne tako dugo kao u nasem slucaju (bila takva vremena, vencanje = troskovi, a ionako smo ziveli zajedno...), ali barem godinu dana.

Ističe se Selena (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    79

Iz iskustva više ne podržavam megalomanske veze od 4 ili 5 godina pa na dalje!
    Ne kažem da treba da se venčavaju čim se upoznaju,ali ne treba ni da se vodaju sto godina.
    Život pre braka (zajednički) meni je isti kao i da su u braku.
    Mislim, u čemu je razlika (osim što se nisu potpisali).
    Rastanak će im ( u koliko do njega dođe) jednako teško pasti!
    Ma, sve je to individualno i zavisi od mnogo faktora.(to oko zabavljanja/udaje).

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

posle 6 meseci zabavljanja poceli da zivimo zajedno(otprilike posto ne znam tacno kad smo poceli da se zabavljamo) a 10-ak meseci posle toga smo bili i vencani(mada da nije papira verovatno se jos ne bismo vencali)
    mada ja ne vidim neku razliku izmedju "zivimo zajedno" i braka,sve je to isto peres peglas pusis samo sto eto ne mozes da dobijes fr drzavljanstvo eh eh brak iz racuna
    p.s.mislim da su dve sezone sasvim dovoljne da vidis da li bi to islo ili ne

Primećen član
    Učlanjen
    14.09.2005.
    Reputaciona moć
    50

Samo da odgovorim korisniku "Larra" na njegovo misljenje. Ja sam sa svojim muzem prije braka bila u vezi 4 godine, a nakon toga 2 godine i tri mjeseca u braku. Odmah nakon mjesec dana ostala sam trudna i dobili smo sina i kada on imao 1.5 godinu dana jednoga dana kada sam dosla kuci sa posla i dovela sina iz vrtica u kuci sam nasla drugu zenu...Ja cu sve to nekako da prebolim mada tesko, ali uvijek ce mi biti zao moga sina koji je tako mali ostao bez oca. :-( I sada mi sam odgovori kako treba da reagujem na pomisao ulaska u drugi brak?

Iskusan majcheki (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    113

Smile Re: zabavljanje/udaja

:wink: ja sam sa dečkom pet godina, 6 meseci i 5 dana i znam da se nikada neću udati za njega a i jedva čekam da imamo bebče.

I razumem ljude koji se slično postavljaju. Po meni, brak nije vrhunac veze. Smešno mi je kad čujem onu frazu ''krunisali su vezu brakom'' Brak je jedna formalna, društvena tvorevina i nije ni blizu onoga što ja želim.

Ne mislim da ljudi koji se venčavaju greše u nečemu, niti razmišljam o njima uopšte. Jednostavno imaju drugačiju viziju življenja od mene.
    Što čitaš kad ti škodi?

Domaćin etotako (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

nema pravila
    neko svog partnera upozna rano u zivotu, pa im veza traje dugo pred brak zato sto su prosto jos uvek deca i nije vreme da zasnivaju novu porodicu

a neki prolaze kroz puno razocarenja i promasaja pre nego sto upoznaju svog ... i kada ga nadju sreca je tim veca

ne postoji jedan pravi nacin

postoje i oni slucajevi kada ljudi ulaze u brak da bi resili neka svoja egzistencijalna pitanja... njih nisam razmatrala

Aktivan član evi (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    58

Larro, po nema pravila i nista se ne zna. A od planiranja tek nema nista.

Postoje i oni koji misle ako se vencaju (ili ti udaju) neke stvari ce se promeniti (na bolje), sa takvima se tek ne slazem.
    Prosto kad dodje do toga dobro doslo, kad osetis da je to to samo napred i bez puno razmisljanja.

Poznat
    Učlanjen
    02.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1936

Citat Original postavio ljepotica_mini
    Samo da odgovorim korisniku "Larra" na njegovo misljenje. Ja sam sa svojim muzem prije braka bila u vezi 4 godine, a nakon toga 2 godine i tri mjeseca u braku. Odmah nakon mjesec dana ostala sam trudna i dobili smo sina i kada on imao 1.5 godinu dana jednoga dana kada sam dosla kuci sa posla i dovela sina iz vrtica u kuci sam nasla drugu zenu...Ja cu sve to nekako da prebolim mada tesko, ali uvijek ce mi biti zao moga sina koji je tako mali ostao bez oca. :-( I sada mi sam odgovori kako treba da reagujem na pomisao ulaska u drugi brak?
    Opet ovo... Pa nije covek umro!?
    Gledaj to sa vedrije strane... Nije tvoj sin ostao bez oca, nego je dobio jos jednu majku!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Talking Re: zabavljanje/udaja

Citat Original postavio Julian_Duranona
    Opet ovo... Pa nije covek umro!?
    Gledaj to sa vedrije strane... Nije tvoj sin ostao bez oca, nego je dobio jos jednu majku!
    Grozan si....

Ja sam 10 god. u vezi, ne zivim sa deckom vec ko sto opljuvaste gore sa mamama i tatama! Jel smo nenormalni??? Ne, to je nas izbor i super nam je. Tek sada oboje (ne zbog toga sto smo 10 god. zajedno pa kao red bi bio..) zelimo da se vencamo i zivimo zajedno.
    Da li cemo se razvesti za 2 meseca ili nikada, da li je nasa veza navika (onda je i veza u braku od 10 god. navika...), da li se mi manje ili vise volimo od onih koji su se krace zabavljali pre braka i milion nekih drugih stvari, nemaju veze s mozgom, niti su preduslov za nesto bolje ili gore...jednostavno sve je individualno, nema pravila.....

Poznat pikax (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    142

Meni nije cudno , ja sam u vezi skoro 9 godina, odavno nismo sa mamama i tatama, zivimo zajedno i nismo se jos vencali.

Slazem se sa Majcheki da vrhunac jedne veze ne predstavlja brak, po meni je vencanje formalnost koju moras obaviti da bi bio drustveno prihvacen.
    Samo, ja cu se vencati za razliku od Majcheki. Nemam pojma kad, ali bice..
    Sve zavisi kada je neko upoznao odgovarajucu osobu, u kom periodu zivota i kada je spreman za zajednicki zivot.Ne mozes ti da kazes:" Vidis ovako decko, mi smo zajedno 2 godine, mnoooogo brate...daj da se razilazimo", a ta osoba ti u potpunosti odgovara.
    Smesno. :shock:

To je toliko individualna stvar, da je moguce samo navesti licni primer, a nemoguce je generalizovati stvari i izvesti neki opsti zakljucak. Medjutim, dala bih prednost duzem zabavljanju (>1 god).
    Ipak, to ne mora nista da znaci, eto npr. moji su se zabavljali 2 meseca..i vencali.
    Na kvalitet jedne veze ne utice duzina zabavljanja.
    P.S. idealno vreme zabavljanja pre udaje je 2 godine 4 meseca 5 dana i 3 sata.
    Nista manje i nista vise!
    Pozdrav
    Poslednji put ažurirao/la pikax : 16.09.2005. u 14:27

Obećava Kosily (avatar)
    Učlanjen
    09.08.2005.
    Reputaciona moć
    46

Ja licno zajednicki zivot smatram pod brak. Vencanje je samo papir i iako sam vencana ne pridajem samom tom papiru vaznost. Jedino smatram da bi zakonom trebalo zabraniti decu pre nego sto dvoje ne zive zajedno barem godinu dana.

Slične teme

1. UDAJA
    Autor NovaIsta u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 25.02.2009., 14:26
  2. Udaja sta je to?
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 29.08.2005., 12:35
  3. Udaja u 20-toj.....
    Autor Joliva u forumu Žene
    Odgovora: 145