MPG + MPG = DVD

nature:
mpeg video wizard+win avi video converter+dvd shrink+nero=dvd film na obicnom pleyeru.hvala autogrami i cvece posle 12h.

Ja sam malo gluplja pa bih molila da mi se posebno objasni sledece:
Prebacujem svoje VHS filmove na HD da bih ih narezala na DVD.

Podesila sam opcije za snimanja na hard, posto gledam preko Quick TV-a, na sledece parametre za Capture:
mpeg2 720 X 576 pal 25 fps.
a probala sam i mpeg4 720X480, 29,97 fps.

Medjutim, kada preko NEro Expressa pokusam da ucitam snimljeno, on mi kaze da ili nije odgovarajuci format ili da je prevelik file (da moze samo 2MGB).

Molila bih da mi neko objasni kako da snimim VHS na DVD, jer se mucim vec 2 nedelje i pitam gde stignem i svi mi kazu nesto deseto, ja to probam, ali opet ne uspevam.

Inace, rezac je HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B

Hvala svima!
 
Ti 100% imas Terminator3 karticu kao i ja.
Znaci snimis na HD sa ovim podesavanjima u QuickTV
mpeg2 720 X 576 pal 25 fps.
Onda nabavis ADOBE ENCORE DVD 1.5 i otvoris.
Kada otvoris, ides na Menu, pa Import i nadjes taj fajl.
Za dalje nemogu da se bas setim jer sam u internet cafeu.
Pogledacu kod kuce pa cu ti javiti.
 
Login Killer:
Imam neka 2 video fajla u formatu MPG i zeleo bi da ga narezem na DVD tako da moze da se gleda na DVD PLAYER-U.
HVALA UNAPRED!
pvastrumento + dvd lab + subtitl wsh sa pva razdvoji na audio i video 10 min, prevod pretvori u subwiver 2 i sinhronizuj sa time adjusterom te ubaci u dvd lab i taj titl pa onda kompajliraj oko 20 min,sve ukupno oko 30 min dvd
 
Snezana67:
Ja sam malo gluplja pa bih molila da mi se posebno objasni sledece:
Prebacujem svoje VHS filmove na HD da bih ih narezala na DVD.

Podesila sam opcije za snimanja na hard, posto gledam preko Quick TV-a, na sledece parametre za Capture:
mpeg2 720 X 576 pal 25 fps.
a probala sam i mpeg4 720X480, 29,97 fps.

Medjutim, kada preko NEro Expressa pokusam da ucitam snimljeno, on mi kaze da ili nije odgovarajuci format ili da je prevelik file (da moze samo 2MGB).

Molila bih da mi neko objasni kako da snimim VHS na DVD, jer se mucim vec 2 nedelje i pitam gde stignem i svi mi kazu nesto deseto, ja to probam, ali opet ne uspevam.

Inace, rezac je HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B

Hvala svima!
to sto nece da reze,probaj na opciju udf za fajlove vece od 2gb ako imas dvd rezac.
to sto skidas vhs sa dvd rezolucijom u kartici ne znaci da si dobila dvd,da bi od tog tvog fajla dobila dvd moras nabaviti nesto od onih programa,pvastrumento,dvd maestro,dvd lab,sub rip,subtitl wsh,dvd decrypter,dvd shrinc,goland audio dvd creator,win avi,dvd idle,quick dvd,tmp encoder,tome adjuster,mpeg2 cater,pinacle studio,itdddd.
 
izrada dvd od mpeg2 fajla.
postupak 1.
potrebni programi-pvastrumento,dvd lab, subtitl work shop, time adjuster.
otvorite pva i udjite u options pa u split-treba da stoji do not split.
mpeg2 fajl ubacite u pva strumento kroz opciju input stream, zatim pritisnite demux.
izlazni fajl ce se nalaziti tamo gde ga usmerite a cinice ga 2 fajla mpv i mpa.
zatim ta 2 fajla uvdite u dvd lab kroz opciju import koju ce te dobiti pritiskom na desni taster
na mishu u polju gde pise video&audio.
kada ste uveli fajlove u program drzite pritisnut levi taster misa na fajlu mpv i uvedite ga u kolonu
movie 1, zatim na isti nacin uvedite mpa u kolonu audio 1.
sada treba uvesti titl.
pritiskom na opciju sub 1 pa onda import(nadjite titl tamo gde ste ga spremili).
kada je titl uveden podesite slova na 24-30 po zelji.
u opciji margins podesavate polozaj titla na ekranu.levo desno gore dole.
pritisnite offset 1 put.
a na kraju generate subtitle stream.
kada se operacija zavrsi otvorice vam se opet dvd lab pro,
udjite u connection-first play i title button bice spojeni strelicama koje vode u movie 1.
zatim udjite u movie1 tako da on bude prvi prozor,zatim kliknite na movie- to
vam je opcija koja se nalazi izmedju projekt i menu,tu kliknite na auto chapters.
zatim kliknite na project udjite u projekt properties i podesite parametra na pal ili ntsc
u zavisnosti da li je vas film u pal ili ntsc formatu(program ce vas sam upozoriti ako ste pogresili.
na kraju stisnite compile dvd.
Pripremanje titla
Uvedite titl u sub titls workshop i pritisnite save as.
nadjite format subwiewer 2 kliknite 2 puta na njega i stisnite save.
zatim taj titl uvedite u time adjuster na sinhronizaciju pritisnite desni klik pa
synhronize zatim,obelezite jedan red texta koji ce te prepoznati tokom sinhronizacije,
stisnite opciju or use avi player, stisnite znak foldera da bi ste uvali video fajl
koji zelite sinhronizovati,kada je to odradjeno stisnite play.
kada cujete obelezeni text pritisnite taster line below is playing now. Zatim to isto ponovite
sa drugim delom titla.
taj sinhronizovan titl vratite u subtitlworkshop udjite u opciju tools,informations and errors,fix all errors i opet save as subwiewer2 .
ovakav dvd nema ac3 zbog toga sto se koristi pva strumento, ukoliko se koristi win avi
dobija ac3 sa 2 kanala a u koliko se koristi pinacles studio dobija se 5.1 ac3.
za izvlacenje ac3 zvuka iz avi fajla koristi se ac3 header.
izrada menyja ide kroz dvd lab amaterska a pro kroz premier pa se kao m2v uvodi u dvd lab.
za sve nejasnoce postavite post................................
 
Hej, hvala puno.
Moram prvo da nabavim ovo sto si pobrojao od programa (a bas juce sam kupila pinnacle, medjutim opet isti problem)
Vrlo si precizan i detaljno objasnjavas.
Probacu za vikend, pa javljam rezultat.

Hvala jos jednom!
 
Snezana67:
Ja sam malo gluplja pa bih molila da mi se posebno objasni sledece:
Prebacujem svoje VHS filmove na HD da bih ih narezala na DVD.

Podesila sam opcije za snimanja na hard, posto gledam preko Quick TV-a, na sledece parametre za Capture:
mpeg2 720 X 576 pal 25 fps.
a probala sam i mpeg4 720X480, 29,97 fps.

Medjutim, kada preko NEro Expressa pokusam da ucitam snimljeno, on mi kaze da ili nije odgovarajuci format ili da je prevelik file (da moze samo 2MGB).

Molila bih da mi neko objasni kako da snimim VHS na DVD, jer se mucim vec 2 nedelje i pitam gde stignem i svi mi kazu nesto deseto, ja to probam, ali opet ne uspevam.

Inace, rezac je HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B

Hvala svima!
http://www.videohelp.com/

Moras uvek ici na PAL standard, tj. 25 frejma u sekundi kada grebujes film.

Po tom nabavi ovaj program http://www.tucows.com/preview/341131 .
Program je odlican jer pravi DVD fajlove bez problema. Metodom probe i greske ces da vidis da to postje vrlo lako.
 

Back
Top