Telefon nece da se zakaci na WIreless

Fantom.

Zainteresovan član
Poruka
389
Imam problem sa mrezom pa da pocnem.

Ruter TP-Link WRT740N je povezan sa Sbb modemom... Bezicno se konektujem na desktop i laptop i to sve radi bez problema...
Problem je sto ne mogu da se zakacim nisajednim telefonom (Android)
Skidao sam enkripciju, ostavljao slobodnu mrezu,menjao standarde,kanale,restartovao ruter,vadio iz struje...Nista ne pomaze...
Jedini nacin kako mogu da se zakacim telefonom na mrezu je tako sto na telefonu idem WIFI>>NAPREDNE OPCIJE>> I onda rucno moram da dodajem SSID,ENKRIPCIJU,PASSWORD,STATICKU IP ADRESU...
DHCP mu ne dodeljuje adresu probao sam sa vise telefona...Pa ako neko ima neku ideju da ne radim ovo manuelno !
 
Imam problem sa mrezom pa da pocnem.

Ruter TP-Link WRT740N je povezan sa Sbb modemom... Bezicno se konektujem na desktop i laptop i to sve radi bez problema...
Problem je sto ne mogu da se zakacim nisajednim telefonom (Android)
Skidao sam enkripciju, ostavljao slobodnu mrezu,menjao standarde,kanale,restartovao ruter,vadio iz struje...Nista ne pomaze...
Jedini nacin kako mogu da se zakacim telefonom na mrezu je tako sto na telefonu idem WIFI>>NAPREDNE OPCIJE>> I onda rucno moram da dodajem SSID,ENKRIPCIJU,PASSWORD,STATICKU IP ADRESU...
DHCP mu ne dodeljuje adresu probao sam sa vise telefona...Pa ako neko ima neku ideju da ne radim ovo manuelno !
DHCP mora da bude ukljucen na ruteru. Sto se telefona tice,on mora da vidi sve raspolozive mreze, pa i ime tvoje mreze(SSID), i ne moras da ga unosis, osim ako nije SSID emitovanje iskljuceno na ruteru, i to je na raspolaganju. Password kad jednom uneses vise ne moras. Drugo ruteri imaju i sopstveni fajervol (firewall), kao i filtere IP i MAC. Sva podesavanja moras da proveris...
 
Poslednja izmena:
DHCP mora da bude ukljucen na ruteru. Sto se telefona tice,on mora da vidi sve raspolozive mreze, pa i ime tvoje mreze(SSID), i ne moras da ga unosis, osim ako nije SSID emitovanje iskljuceno na ruteru, i to je na raspolaganju. Password kad jednom uneses vise ne moras. Drugo ruteri imaju i sopstveni fajervol (firewall), kao i filtere IP i MAC. Sva podesavanja moras da proveris...

DHCP je ukljucen,telefon vidi sve raspolozive mreze,sifru je na automaticly i znam sve ovo sto si naveo i nema potrebe da pises samo da bi nesto napisao...
Sve je isproveravano...Lepo pise u postovima sta je radjeno da bi se otklonio problem,ali nazalost bezuspesno !
 
Hoće li tvoj telefon da se konektuje na druge rutere?

Bukvalno se konektuje na sve ostale mreze.
Ovo je kao da si mi okacio uputstvo da skuvam kafu :)
Sve mi je to poznato,nema potrebe da citam...
Ovaj problem koliko sam citao po raznim forumima prisutan kod nekolicine korisnika,neki resavaju problem Hard Resetom rutera a neki kao ja ne mogu da dodju do resenja...
Sumnjam da je problem u samom softveru :D
 
Bukvalno se konektuje na sve ostale mreze.
Ovo je kao da si mi okacio uputstvo da skuvam kafu :)
Sve mi je to poznato,nema potrebe da citam...
Ovaj problem koliko sam citao po raznim forumima prisutan kod nekolicine korisnika,neki resavaju problem Hard Resetom rutera a neki kao ja ne mogu da dodju do resenja...
Sumnjam da je problem u samom softveru :D

Ako sumnjaš da je u pitanju Firmware, on može da se ažurira: http://www.techspot.com/drivers/driver/file/information/16946/
Ili bolje skini sa njihovog oficijalnog sajta: http://www.tp-link.com/en/support/download/
 
Poslednja izmena:
Mislim da nije do Firmware-a ali ako ne nadjem resenje za dan,dva pokusacu i to..
A ako ne bude ni to odnecu ruter gde sam kupio a to je winwin da ga oni zakace kod njih da vidim dal ce da radi :D
Ako ni kod njih ne bude radilo onda REKLAMACIJA ili zamena za neki bolji ruter.
 
DHCP mora da bude ukljucen na ruteru. Sto se telefona tice,on mora da vidi sve raspolozive mreze, pa i ime tvoje mreze(SSID), i ne moras da ga unosis, osim ako nije SSID emitovanje iskljuceno na ruteru, i to je na raspolaganju. Password kad jednom uneses vise ne moras. Drugo ruteri imaju i sopstveni fajervol (firewall), kao i filtere IP i MAC. Sva podesavanja moras da proveris...
moj telefon ne vidi svoju mrežu,a vidi komšijinu-koja je zaključana i problem ne mogu da rešim.

Ima li neko neko rešenje? čačkala sam 2 sata i ništa ne pronalazim.
 
moj telefon ne vidi svoju mrežu,a vidi komšijinu-koja je zaključana i problem ne mogu da rešim.

Ima li neko neko rešenje? čačkala sam 2 sata i ništa ne pronalazim.

Vidi i proveri da nisi slucajno pogresila pri upisu usename-a i pasworda.Ume covek nekad da pritisne slovo vise,a nije svestan da je to uradio.Prvo se na telefono odjavi,t.j. izbrisi username i pasword,pa ukucaj polako ponovo.
 
Miki,nisam,jer lap top niti drugi telefon koji može da koristi internet.U glavnom,kada odem negde vidim zaključane i otključane mreže.Moraću kod drugarice da odem,da pokušam na jednostavniji način-ona mi da šifru i vidim kako to ide-ovako sam u čudu.Nemam pojma,da li treba neku aplikaciju da skinem,baš me nervira.
 
Miki,nisam,jer lap top niti drugi telefon koji može da koristi internet.U glavnom,kada odem negde vidim zaključane i otključane mreže.Moraću kod drugarice da odem,da pokušam na jednostavniji način-ona mi da šifru i vidim kako to ide-ovako sam u čudu.Nemam pojma,da li treba neku aplikaciju da skinem,baš me nervira.

Ne trba ti nikakva aplikacija,vec samo Ukljucen WiFi na telefonu i ispravan username i pasword.Jedino moze da se desi da Ruter ima neki zastitni kod,koji verovatno imas u ugovoru sa provajderom.Probaj kad ti dodje drugarica da se ona uloguje na tvoj Wi Fi.
 
Hvala vam ljudi.

Ruter sam dobila pre par dana,nov je i baš me bacio u rebus.Nije bilo nikakvih podešavanja,niti ja imam pojma kako i gde se to podešava.
SSID ako je isključen,kako da ga uključim ??

Bas nikakvih podesavanja, poput naziva mreze, lozinke i slicno? :)

Ako nije bilo bas nikakvih podesavanja, onda moras da podesis to pre svega
Pretpostavljam da si ruter i modem vec povezala. Ukoliko imas laptop ili PC, povezi PC i ruter ethernet kablom (to je onaj beli kabl, sigurno znas na koji mislim), i uveri se da su ruter i modem povezani.
Onda u browseru pokusaj da posetis adresu http://192.168.0.1 (obicno je na toj LAN adresi ruter, ne mora biti pravilo, ali najverovatnije je tu, i web server najverovatnije standardno osluskuje na portu 80), gde bi trebalo da te pita za korisnicko ime i lozinku. Ukoliko nije nista menjano, treba da uneses default username i lozinku za tu vrstu rutera. Obicno je to username admin, i lozinka admin, ali opet zavisi od samog rutera, moze se proveriti na netu. Onog trenutka kada se ulogujes, bices preusmerena na kontrolni panel gde mozes da vrsis razna podesavanja za ruter (izmedju ostalog za wireless).

Ukoliko si sigurna da je wireless vec podesen, onda bi trebalo da proveris da li se broadcastuje SSID (ukoliko ruter uopste nudi mogucnost skrivanja SSID). Cackaj malo po tim opcijama, trebalo bi da bude nesto gde pise "SSID Broadcast" ili slicno, i to bi trebalo da bude ukljuceno. Ako se ispostavi da je ruter podesen, i da se SSID broadcastuje, videcemo sta bi dalje moglo da pravi problem, idemo redom. :)

Evo kako otprilike kod mene izgleda ta opcija
Screenshot_2.jpg
 

Back
Top