Da li neko...

B

Buterfly

Gost
...mrzi svog oca? Ako da, kako zivite sa tim? Kako verovati nekome ako nemate poverenja u njega? Kako se prasta? Kako svakoga dana gledati nekoga koga prezirete?
 
ufff....
mogu da razumem da ne volis roditelja, ali meni je ovo bas bolna tema....

(Inco, prebaci je u dom i porodica...pliiiiiiiiiz)

PS. nista licno, leptiricu, ali ipak dosta boli... a i nije joj mesto u svastari
 
Bolna tema, indeed... Ja bih dao sve da mogu da vratim svoga oca... Ne shvatam kako neko moze da mrzi svoje roditelje, ma kakvi oni bili... Sve nesuglasice treba resiti trezvenim i direktnim razgovorom... U vecini slucajeva, nedostatak komunikacije je stvar koja podstakne netrpeljivost izmedju ljudi...

A da, ovo pripada pod Dom i Porodica, pa cu pomeriti tamo...

t.m.
 
Leptiricu dragi,
Prastanje je jako bolno ali je neizbezno na putu srece. Imala sam taj "problem", ali hvala Gospodu izbacila sam ga iz sebe, nazalost u mom tati jos uvek stoji nekakav kamen, ali ga jedino on sam moze izbaciti. Ja ga sada zalim jer je jako jadan, ali mu poklanjam puno ljubavi i cesto sam sa njim, i da i dalje je ponekad grozan, i reci su mu ponekad jadne, ali me ponekad i vidi, i vidi da mene ne boli zbog sebe same vec zbog njega jadnoga i onda se promeni, nasmesi...
Pokusaj da pogledas tvog tatu kao decaka, njegove roditelje, pokusaj da sagledas njegov zivot pre nego sto si ti usla u njega, moras da pronadjes korene svega. A kada to uradis i uporedis sa odnosom njegovim prema tebi detetu i tebi odrasloj osobi, veruj mi plakaces njegove suze i sve ce ti biti tako jasno, voleces ga beskrajno i oprostices mu istog trena.
Pronadji neku literaturu vezanu za psihologiju i slusaj svoje srce i sve ce biti u redu.
Zelim ti da budes jaka i da pronadjes dovoljno ljubavi u sebi jer je imas neizmerno puno, a veruj mi svom ocu si jako jako potrebna, a sebi ponajvise.
Pozdrav...
 
Da, uvek je lakse reci nego uraditi… Nije to vise ni mrznja, samo razocarenje i ogorcenost. Tesko je kada vidite da pocinjete da licite na monstruma bez trunke osecanja, emocija, ljubavi… Tesko je kada shvatite da se plasite svega. Zivota, pre svega.
Ja ne prihvatam opravdanja. Ako je njegov zivot bio tezak, nije morao biti i moj. Na greskama se uci, zar ne? Ja samo zelim i moram da se oslobodim. Da prestanem da verujem u cuda. Da prestanem da u svakom coveku gledam potencijalnu opasnost koja bi slomila i ono sto je jos uvek celo.

Kacuncice, kazes “Hvala Gospodu” – ali kako verovati da je neko dao svoj zivot za tebe kada tvoj otac nikada nije mogao da pruzi ni milioniti deo toga?
 
znam kako se osecas..
Ja ga ne mrzim,vec osecam neizmernu tugu
sto mi nije poklonio bar delic ljubavi svoje..
Razveo se sa mamom,kad sam imala 6 god..
Bolelo je i jos uvek..
Nikada nije znao da me pomazi,stavi u svoje
krilo,kaze koju lepu rec...
Hladan kao led..
Moja mama pokusava da izbaci iz mene gorcinu
recima,da ga razumem,da ga shvatim...
Da ni on nije imao ljubavi od svojih roditelja...
Sve ja to pokusavam,al ne ide..
Samo cemer ostaje,koji nosim vec 30 god..
Sestra oseca isto,mada od kako je bila
u crkvi,kod popa na ispovedanju i sve mu rekla
sta joj lezi na dusi,u vezi tate,kao da su je
njegove reci preporodile...
Licno,nisam neki vernik,al moracu da idem i
izbacim taj otrov iz sebe..
Otac kaze,da je najveci greh mrzeti roditelja...
Treba prastati,samo sto ja neznam kako...
Ipak cu otici,sto preporucujem i tebi..
Probaj,mozda je u tome spas...
Pozdravljam te puno i budi jaka
 
...mrzi svog oca? Ako da, kako zivite sa tim? Kako verovati nekome ako nemate poverenja u njega? Kako se prasta? Kako svakoga dana gledati nekoga koga prezirete?

Sagledaj to sa druge strane. Danas mnoge zene idu na vestacku oplodnju pa ni same ne znaju ko su ocevi njihove dece.Barem Nisi tikva bez korena.nemoj mrzeti svoje roditelje jer sve se vraca.:dontunderstand: Jedino ako nije neki monstrum daleko bilo:sad2:
 
Sagledaj to sa druge strane. Danas mnoge zene idu na vestacku oplodnju pa ni same ne znaju ko su ocevi njihove dece.Barem Nisi tikva bez korena.nemoj mrzeti svoje roditelje jer sve se vraca.:dontunderstand: Jedino ako nije neki monstrum daleko bilo:sad2:

A зар се не би требало запитати како уопште дође до тога да дете мрзи оца? Зато што је дете монструм или зато што је то можда отац? :confused:

Обашка што је тема од пре Христа....:roll:
 
Sagledaj to sa druge strane. Danas mnoge zene idu na vestacku oplodnju pa ni same ne znaju ko su ocevi njihove dece.Barem Nisi tikva bez korena.nemoj mrzeti svoje roditelje jer sve se vraca.:dontunderstand: Jedino ako nije neki monstrum daleko bilo:sad2:
nekad je bolje biti "takav" bez korena nego sa nekim korenima koji su u pravom smislu reci ljigavci!
 
A зар се не би требало запитати како уопште дође до тога да дете мрзи оца? Зато што је дете монструм или зато што је то можда отац? :confused:

Обашка што је тема од пре Христа....:roll:
dete momstrum nastaje samo ako ga takvim naprave roditelji. a to ce reci da su roditelji prvi bili monstrumi...
 
A зар се не би требало запитати како уопште дође до тога да дете мрзи оца? Зато што је дете монструм или зато што је то можда отац? :confused:

Обашка што је тема од пре Христа....:roll:
gdje ce kruska nego ispod kruske ili ono bjese ispod pecurke? :think:
 
A зар се не би требало запитати како уопште дође до тога да дете мрзи оца? Зато што је дете монструм или зато што је то можда отац? :confused:

Обашка што је тема од пре Христа....:roll:

*** zaboravila sam kako se ide na forum:rumenko: Nije me bilo 3 god. Sto se tice insiminacije ako imas para sve se moze.Postoje donatori pa biras kakvo dete zelis:sad2:
 
Ne znamo ništa o tati. Možda je/ga tata ne pušta da izlazi do 5 ujutro. Skotina matora. Iživeo se i sada sputava dete. Ili pije? A mogli bi zajedno da se drogiraju. Možda je u pitanju fašisoidni otac koji je tera da uči, a eno koliko ljudi pevaju veseli na tv-u a imaju samo osnovnu školu i voze bmw-e. to je očigledno onda problemčina sa ocem koga je pregazilo vreme. Dakle, daj nam sliku oca da možemo da pomognemo.
 

Back
Top