Tinejdžeri i narodnjaci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Draguljče

Zainteresovan član
Poruka
140
Zbog čega su tinejdžeri toliko oduševljeni pesmama Indire, Stoje, Seke, Jelene Karleuše, Cece ? Gde god da se okrenem vidim mlade kako slušaju i pevuše uz prosto neverovatne stihove, u kafićima, uz MP3 playere, pa čak im i mobilni zvone u tom ritmu.
U čemu je fazon
 
Po cijoj klasifikaciji? Pa recimo mocnika u muzickoj industriji. Pogledaj danas situaciju u svetu, predvodjenu Amerikom. Sta je najpopularnije trenutno? R'n'B... zasto? Jebeshliga... MTV ga forsira iz nekog razloga i to utiche na omladinu. Tako ti je sl. kod nas... nash MTV ti je Pink ;)
 
Ma ajde, odkad je ispiranje mozga postalo dopustena i opravdavana disciplina.
Znaci poenta zivljenja je da se pojavi mocnik neke tamo industrije, postavi pravila povecanja svoga profita i mi cemo odmah startovati s IN ponasanjem, jer boze moj pa ni u belom svetu nije bolje. Zar ne mozemo ni malo da budemo svoji, da se pridrzavamo svojih nacela? Pa to nije valjda toliko tesko?
 
Draguljče:
Ma ajde, odkad je ispiranje mozga postalo dopustena i opravdavana disciplina.
Znaci poenta zivljenja je da se pojavi mocnik neke tamo industrije, postavi pravila povecanja svoga profita i mi cemo odmah startovati s IN ponasanjem, jer boze moj pa ni u belom svetu nije bolje. Zar ne mozemo ni malo da budemo svoji, da se pridrzavamo svojih nacela? Pa to nije valjda toliko tesko?
pazi,velikom procentu ljudi na zemlji je mnogo lakse da se priklone vecini...i bezbolnije.neko ne voli kritike,neko se oseca sigurnije u toj vecini,oseca da ima podrsku itd....
niko tebe ne tera da slusas narodnjake.ja ih ne slusam,niti sam ikada...sada,sto moj komsiluk voli da odvrne karleusu pa da tresti cela ulica,to je druga stvar...ja se borim protiv toga na moj nacin...a to je metodom jacih zvucnika.:mrgreen:
kad mi neko pusti stoju,karleusu ili neki drugi shit ja lupim kontru...i to najgoru koju nadjem...ona koja ce najvise da ih potrese...u zavisnosti od psiholoskog profila komsije koji pusta muziku,odredjujem sta cu da pustim...za nekog je to klasika (a volim da pustim bahove tokate i fuge da ih vise potrese,mada ni horovi i orkestri nisu losi),za nekog su skotski marsevi na gajdama :twisted: ,a za nekog metal....
a do sada me panasonicovi zvucnici nisu izdali :mrgreen: :twisted: :-D
 
Pa valjda nije.
Da se razumemo navodjenje imena je samo primer, ne vezujem se za nijednu estradnu licnost iz te oblasti konkretno, mislim uopsteno na tu muziku kao deo muzicke kulture i poruke koje ona nosi sa sobom. Nije bitno ko je peva - bitno je ono sto se peva. Da li ste ikad videli te tekstove - ne mislim slusali ( upakovano sa muzikom lakse se guta ), ali na suvo!?!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top