Kako nas drugi vide

Da i ja sam cula da 10.kuca ukazuje na to kako nas drugi vide...
Evo sta sam nasla....polozaj planeta na MC pa ko je zainteresovan neka cita...

Sunce na MC-
Cesto ove osobe iako ne zele da budu pod reflektorima ili izlozeni javnosti,mogu da imaju poteskoca da ne budu primeceni u domenu koji predstavlja znak na MC-u.
Ipak ova pozicija se ne nalazi tako cesto kod lidera i poznatih ljudi kako je to za ocekivati.
Ovaj polozaj moze da ukaze na roditelje sa neostvarenim ambicijama,koji zele da zive kroz dete,koji su ulozili mnogo energije u nadi da ce dete da “blista”za njih.

Mesec na MC-u-osoba ima veze sa javnoscu na emotivnom nivou.
Slika osobe koja je drustveno povezana i koja ima puno veza kroz mrezu poznanstava a cesto su prisutne i porodicne veze na poslu.
Moze raditi u nekoj usluznoj delatnosti ili domenu koji je tog trenutka popularan.
Sa ovim polozajem reputacija osobe raste i opada kao mesec,posao i profesija takodje mogu biti izlozeni promenama.

Merkur na MC-u.Ova pozicija opisuje osobu koja prikuplja informacije i podatke ,koja povezuje ljude i razmenjuje ideje.
Voli da prica o drugima narocito iz oblasti koju predstavlja znak na MC-u,kao sto i drugi vole da pricaju o njima.
Vicne u konverzaciji ,pisanju i raznoraznim oblastima ,a akcenat je na raznolikosti.

Venera na MC-u.osoba koja voli provod i koja misli da zivot teba da bude zabava ,pa je cesto drugi ne shvataju ozbiljno.
Poznate su po ljubavnim aferama i stilu oblacenja,mogu da budu vrlo zabavne i ulepsaju svaki drustveni skup.
Profesije vezane za estradu,modu,lepotu.
Osoba ciji poziv ,buducnost ,profesija su usko povezani za partnera ili neko ko ceka na odluku partnera pre nego sto napravi vazan korak u svom zivotu.

Mars naa MC-u.Osoba sa ovom pozicijom moze da bude vrlo ambiciozna i u zurbi da sto pre stigne do vrha.
Slika ambicioznog mladog skorojevica,koji dize prasinu i provocira autoritete.
Mora da se bori da bi opstala na vrhu ,gde svaki poslovni sastanak moze biti takmicenje i odmeravanje snaga.
Osoba zeli biti vidjena kao osvajac iako se ponekad nadje u ulozi negativca,cesto je borac za bolje uslove i prava podredjenih.

Jupiter na MC-u .Imidz osobe sa ovom pozicijom je cesto preuvelican i mnogo raskosniji od stvarnosti.
Osoba moze da tezi da bude okruzena uticajnim prijateljima u zelji da se njihov status prenese na nju.
Cesto je vidjena kao filantrop,ucitelj ,i kao tvorac velikih planova.
Moze da izigrava Boga i ima vlast.Kljucna rec integritet i osoba sa ovom pozicijom treba da tezi besprekornom ponasanju.
Moze se naci u situaciji gde je njena reputacija dovedena u pitanje narocito u kombinaciji sa neptunom.

Saturn na MC-u.Osobe se tesko oslobadjaju uloge koju dobile od roditelja,znak MC pokazuje koji je stereotip u pitanju.
Na njih porodica i rodbina imaju snazan uticaj.
Veliki osecaj odgovornosti i moze se ocekivati da ce nastaviti porodicnu tradiciju ,a i zele da budu vidjene kao neko ko odrzava tradiciju.
Neophodni su joj konkretni rezultati da bi se osecala uspesnom,a njene greske i uspesi su izlozeni javnosti da i bi drugima sluzile kao lekcije.

Uran na MC-u.Osoba kao da nije iz ovog vremena vec svojim stavovima i ponasanjem i izgledom cesto strci iz gomile.
Osecaj nepripadnosti drustvu u kome zivi ili porodici.
Nagli preokreti sudbine.gde preko noci postaje popularna i isto tako iznenada nestaje iz javnosti.iznenadne promene posla.
Osobe koje se bore za slobodu govora,i koje izrazavaju misljenje koje mozda plasi druge,ali i kod onih koji to pokusavaju da sprece kroz cenzuru .
Oba extrema su prisutna .

Neptun na MC-u nemaju predstavu kako ih drugi vide.
Ostavlja neodredjen i maglovit utisak,i moze biti vidjena kao nepouzdana i neprofesionalna,i moze da ima problema da bude adekvatno placena za posao.
Osoba moze imati tendenciju da je drugi vide kao mucenika,sanjara koji gleda na svet kroz ruzicaste naocare.

Pluton na MC-u.Moc iza prestola.Mocan prikriven uticaj u svom okruzenju.Ugnjetac,ali i rob i od osobe zavisi koju ce ulogu da odabere.
Osoba je mozda u mladosti bila na milosti drugog i osecala se bespomocno.
Osoba sa mrljom na svom imenu ili reputacijom,prikrivena porodicna tajna.
Ponekad mora da pocne sve iz pocetka….


p.s. text je kopiran tako da ...izvinjavam se eventualnim greskama...:D
 
laylah:
Jupiter na MC-u .Imidz osobe sa ovom pozicijom je cesto preuvelican i mnogo raskosniji od stvarnosti.
Osoba moze da tezi da bude okruzena uticajnim prijateljima u zelji da se njihov status prenese na nju.
Cesto je vidjena kao filantrop,ucitelj ,i kao tvorac velikih planova.
Moze da izigrava Boga i ima vlast.Kljucna rec integritet i osoba sa ovom pozicijom treba da tezi besprekornom ponasanju.
Moze se naci u situaciji gde je njena reputacija dovedena u pitanje narocito u kombinaciji sa neptunom.
:shock:
Ne znam kako ovo da protumacim... :roll:
 
MC je vrh 10 kuce :I

a imash 12 kuca to su ti kao razna podrucja pa ti je planeta u nekom sazvezdju i u nekoj kuci

svaka kuca ti nesto oznacava, i kako su ti kuce rasporedjene zavisi od datuma i mesta rodjenja
 
LUDICA:
:lol:
Sve je to lijepo, ali MC znaci medium coeli ili tako nesto, a oznacava 10. kucu.
Nisam ni ja znala dok nisam pogledala danas svoje astro tumacenje na www.astro.com
Ides pod portrait
e rece meni taj sajt sta sam vec znala,znak lav,podznak blizanac,ali ja prvi put cujem da se odredjuje i znak za mesec :shock: a to je strelac.
ajd sad neko,sta znaci mesec?i zasto se to odredjuje? :shock:
 

Back
Top