FTP???

Bosko

Zainteresovan član
Poruka
277
Imam problem sa FTP-om, kada treba da se "nakacim" na neki FTP, bilo da koristim WinCommander ili CuteFTP program, ne moze da mi izlista direktorijum kome ptistupam!
Pocetak konektovanja na drugi racunar (konkretno:kada hocu da postavim nesto na neki sajt, pa pristupam provajderu!) prolazi kao u redu, medjutim, kada dodje do momenta da mi izlista direktorijum tu stane i nece dalje (kod komande LIST se zadrzava par minuta i na kraju ne izlista direktorijum!)
Ako neko ima bilo kakvu ideju, molim vas pomagajte!!!
 
Koji OS koristis? ... Valjda Windows cim imas problema sa navedenim programima...

Probaj lepo da koristis regularni command-line FTP client... Start / Run / ftp yourhost.com

Pa probaj odatle... ako lepo lista, onda imas problem sa programima, i o tome bi trebalo da pise u help-u... ako ne lista, tvoj server je nesto pukao...

Poz.
 
Pokusao sam i sa command-line FTP client-om, ali i tada imam problema: pita me za userneme i kada me pita za password tu stane i samo "trepti", nemam mogucnost da upisem lozinku!
Ocigledno nesto nije u redu sa mojim kompom sto se te strane tice, cim nece nijedan program da se do kraja nakaci na FTP!
Zaboravio sam da kazem: XP je u pitanju.
Ima li iko ideju sta moze da mu smeta, obzirom da se bez problema kacim na drugim racunarima sa istim OS i istim programom (sto bi trebalo da znaci da nisam nesto propustio u konfiguraciji ili programa ili OS-a!)???
Hvala unapred!
 
Leka:
Da ti mozda Zone ne blokira pristup iskljuci ga pa probaj,nista mi drugo ne pada na pamet.
BRAVO, LEKO, KEVE MI BRAVO!!!
Radi kad iskljucim ZoneAlarm, ne mogu da verujem!!!
A bio sam siguran da sam to vec probao!
P.S.: E sad kad sam resio "problem" zivo me zanima zasto mi je ZA blokirao na XP-u, a dozvoljava da se konektujem na ftp sa nekog drugog OS-a, gde je isto tako instaliran ZA i isto konfigurisan!
Hvala ti Leko jos jednom!
Pozdrav!
 
ZAKLJUCAK, sta je trebalo da uradim (ako ikoga interesuje, moze naci korisno):
1.Bilo je potrebno da u FTP klijent programu (u mom slucaju WinCommander) omogucim PASSIVE MODE, tj. da se koristi isti port za prenos podataka koji se koristi i za www strane!
2.U ZONE ALARM-u ubacim taj FTP u TRUSTED ZONE-u tako da bi ZA omogucio pristup oupste!
I SVE RADI!!!
Leko, oci si mi otvorio!
Pozdrav jos jednom!
 
Ma koliko sam se ja puta tako iznervirao "sto nece da mi downloduje ovo ili ono sa neta" sto nece da mi se konektuje na yahoo mejl i slicno,blokira cookise pa mozda zbog toga,moze se to lepo namestiti,ali me mrzi pa,stoji mi upaljen ali kad nesto skidam,privremeno ga ugasim.
Drago mi je sto sam bio od pomoci. :D

P.S.Mada nekad kad ga ugasim i dalje ne mogu da skinem sta sam hteo pa pomaze samo restart.
 

Back
Top