Taksi u Beogradu i njegove paprene cene

CarGo je malo manje skuplji od taksija, ali treba unapred otvoriti račun sa kojeg plaćaš vozaču. To je za mene cimanje mada vidim da drugi odobravaju takvu naplatu. Imam bolji predlog: iznajmiti auto. Za više dana se dobija popust, može da dodje oko 10'15 evra dnevno, 4-5 kolega sa posla iznajme manji jeftiniji auto i prodju jeftinije nego taksi ili gužvati se u GSP-u.
 
Koliko vidim nema nigde nista za 10-15 evra.

17 evra je najjeftinije za najmanji auto i za period duzi od 16 dana. Znaci da placas i vikendom kad ne ides na posao.

Za iznajmljivanje 5 dana 22 evra najjeftinije. 110 evra + benzin + taksi do rent a cara i nazad. Jeftinije im je onda da podele taksi nego da se zajebavaju.
 
Kad bi moglo i 5 eura po danu sa ful rezervoarom i jos nekom mladom pratiljom do 20 godina uz rent a car vozilo. Ne ide to tako.
Nije ovaj rent a car vlasnik zapoceo biznis da bi to bila usluga za sirotinju i za dzabe. Vec da zaradi a oni koji imaju novac da imaju interes da iznajme vozilo.
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim nema nigde nista za 10-15 evra.

17 evra je najjeftinije za najmanji auto i za period duzi od 16 dana. Znaci da placas i vikendom kad ne ides na posao.

Za iznajmljivanje 5 dana 22 evra najjeftinije. 110 evra + benzin + taksi do rent a cara i nazad. Jeftinije im je onda da podele taksi nego da se zajebavaju.

i te kako ima. MOže se u direktnom kontaktu dobiti diskont. Itone mali. Većina agencija imaju mrtve periode. A sad, da li je veća zajebancija sa taksijem ili sa rent a carom, zavisi od čoveka do čoveka.
 
Jutros u 6 nema taksija na stanici. A bude i po 30 taksija. Tako i prosle zime. Cim padne sneg nema ih dve nedelje.

Uvesti radnu obavezu, pa ko ne izadje gubi dozvolu da taksira.

Mera broj dva. Skinuti limit sa broja dozvola. Ja kao gradjanin nemam nikakav problem da bude neogranicen broj taksija. Zasto da bude samo 6.000. Neka bude 16.000 ili 26.000. A trziste ce da kaze ko odlazi ko ostaje. Ne mogu neradnici da koriste monopolski polozaj i zajebavaju 2 miliona ljudi.
 
Imaš li ti uopšte predstavu kolika bi tek bila gužva sa 26000 taksija u gradu? I sad je kolaps, bar svi beograđani tako kažu. Sećam se da kad sam dolazio u BG uvek sam viđao više različitih taksi tabli, to jest iz različitih kompanija. Ako ih ima više kako je to onda monopol?
 
Poslednja izmena:
Imaš li ti uopšte predstavu kolika bi tek bila gužva sa 26000 taksija u gradu? I sad je kolaps, bar svi beograđani tako kažu. Sećam se da kad sam dolazio u BG uvek sam viđao više različitih taksi tabli, to jest iz različitih kompanija. Ako ih ima više kako je to onda monopol?

Monopol drži gradska vlast određujući max broj taksista.
 
O cemu ti pricas. Kakva guzva kad su prazne taksi stanice. Kakav kolaps u gradu od 2 miliona ljudi. Na milion automobila sad ce 10 ili 20.000 da napravi kolaps.

Za kolaps je kriva gradska vlast koja ne zna da organizuje gradski prevoz, ne zna da napravi saobracajnice, ne zna da uskladi semafore, pretvara kuce u zgrade bez parkinga pa vozila blokiraju kolovoz, izda dozvolu za gradnju u Takovskoj a kran postavi na ulicu pa popucaju vodovodne cevi pa je 20 sati blokiran grad...

Kakve kompanije. To su radio operateri, nisu vlasnici taksi vozila, pa taksisti rade kao soferi kod njih. Svaki taksista moze da radi sa xyz sistema istovremeno, pink, yandex, cargo sta god... Placa im clanarinu i to je to.

Monopol je sto vlast dozvoljava samo 6000 licenci. Da li je to malo ili mnogo ne odredjuje se dekretom nego trzistem. Ako ja pozovem Pink i nema vozila, pa pozoven Naxis nema vozila, pa potrosim 10 minuta na telefonu u cekanju na odgovor dispecera znaci da nema dovoljno taksija na ulicama. Kraj price.

Gusi se konkurencija. Kako unutar samih taksista tako i gusenjem bilo kog drugog sistema tipa uber, car:go... To je monopol.

I druga vrsta monopola je sto grad propisuje minimalne cene taksija koje su mnogo vece nego u ostalim gradovima u Srbiji. I na taj nacin gusi trzisnu utakmicu. To je monopol.

To sto ti vidis razlicite table nema nikakve veze kad je to sve isto. Ista cena kod svih. Zabranjeno smanjenje cene, zabranjeni popusti na poziv, zabranjeni svi moguci popusti.
Pa to nema nigde. Odes u prodavnicu akcije popusti, hoces kod lekara na pregled opet akcije popusti, svuda to postoji samo je ovde zabranjeno.

Vlast pusta 6000 i ko upadne taj ima najvise cene u drzavi. Tu se vidi interes tih 6000 i interes grada, a gde je interes gradjana da se prevezu kako treba i po normalnim cenama, gde je interes da gradski prevoz i taksi kao njegov deo radi normalno i u interesu gradjana...
 

Back
Top