Taksi u Beogradu i njegove paprene cene

Admin Sredoje

Vruć 'leba i ajvar na njemu. Mljac.
Administrator
Poruka
111.647
Prica na bus plus temi me je pokrenula da malo pogledam cenovnike.
Sobzirom da ne koristim puno taksi prevoz obicno svega par puta godisnje nisam nesto obracao paznju na cene
Sad sam bacio pogled i imam sta da vidim.

Pogledao sam samo cene za Novi Sad. Verujem da su u drugim sredinama tolike ako ne i nize.

Beograd.

Start - 170 din
I tarifa - 65 din
II tarifa - 85 din
III tarifa - 130 din
sat cekanja - 750 din

Novi Sad

Start - 70 din
I tarifa - 52 din
II tarifa - 66 din
III tarifa - 98 din
sat cekanja - 435 din

Sobzirom da se tarife racunaju po km predjenog puta a gorivo svima kosta isto po kom osnovu beogradski taksisti naplacuju papreno cene?

Ispada da je u Beogradu cena u dnevnoj tarifi kolika je cena u drugim gradovima u drugoj.

A da ne pricam o satu cekanja ili jos gore o 100 din vise po startu.

Verovatno po onoj narodnoj "dok ima curana bice i podvarka" :) oni imaju prepumpane cene.

kad bi ljudi pametno poceli da ih izbegavaju i oni bi poceli da se cesu po glavi zasto su im prihodi opali.
 
Vlast je odredila, a ovo je smehotresna olimpijada - minimalnu cenu taksija. Zdrava logika nalaze da vlast odredi maksimalnu cenu taksija i da tako zastiti gradjane od nelegalnog udruzivanja i pljacke, a da trzisna utakmica izmedju taksi kompanija formira cenu. Nakon sto su neke kompanije davale popust 10 i 20% na poziv kako bi snizile cene i privukle musterije, vlast je i to zabranila i naredila im da se drze minimalne cene. To je kao sto se vidi za posledicu imalo parkiranje taksista. Pre nekoliko godina kad su cene bile nize na mojoj stanici nisi mogao u spicu da nadjes taksi, sada ih ima bar 20-30 u svakom momentu, a taksisti se zale da imaju maksimalno 1-2 voznje za ceo dan.

Trazilo se i izjasnjavanje ustavnog suda o ovome.

Taksimetri u Beogradu nisu podeseni da racunaju samo predjene kilometre vec vrte i kad vozilo stoji tako da se nikad ne zna kolika ce cena voznje biti, a sigurno ce biti veca nego zvanicna cena koja je izrazena u kilometrima, sto je jos jedan vid prevare. U drugim gradovima, na primer Novi Sad, postoje i utvrdjene tarife od do lokacija tako da ima manje prevara na taksimetru.

Evo na kraju primer iz Nisa tamo su cene (SNS-ovska vlast im i pored protivljenja taksi udruzenja povecala cene prosle godine, a inace su bile jos nize, naravno i njima su ukinuli popuste prosle godine, udruzenja su cak nastavila da voze po nizim cenama uprkos vlasti dok im nisu zapretili kaznama) 80 start, 40 prva, 45 druga, 60 treca.
 
Odredjuju se minimalne cene da bi svi taksisti mogli da zive lepo od voznje taksija...Taksi je lux kategorija, mada ja licno to ne vidim tako, npr kad imam povredu noge, a u bg moras obici tri bolnicka centra da bi nasao da radi ortoped ili da bi zakazao pregled, onda ti taxi dodje prilicno skupo...

Za vracanje iz provoda, verovatno je jeftin, jer dodje 300, 400 dinara, a karta za nocni bus je 200 ili 250 dinara, pa se svakako isplati taxi.
 
Zdrava logika nalaze da vlast odredi maksimalnu cenu taksija i da tako zastiti gradjane od nelegalnog udruzivanja i pljacke, a da trzisna utakmica izmedju taksi kompanija formira cenu. .

Tako je.

Za svaku stvar se po pravilu odredjuje maksimalna cena iz raznoraznih razloga..
a minimalnu cenu treba da odrede oni koji u njoj nalaze racunicu.
 
Znam da su bg taksisti tražili da se ograniči broj taksija ali ne znam da li uspeli u tome. Ako je broj taksija u bg ograničen to je ustvari grupni monopol, jer oni koji su na spisku imaju pravo da voze a ostali, koji bi vozili možda i jeftinije i boljim kolima - ne mogu dobiti dozvole.
Naravno, nisu tražili monopol da bi to bilo povoljnije za građane!
 
Позовете телефоном и изађе 20% јефтиније.
Vidis, i to je suprotno logici. Kad ti dodjes njemu na noge, odnosno na taksi stanicu, to njega ne kosta nista, a ovako trosi gorivo i auto da bi dosao po tebe. Logicno bi dakle bilo da je obrnuto. To kao kad bi ti neko naplacivao manje pizzu kad ti je dostavi kuci nego ako odes kod njega u restoran. Koliko znam dostava se uglavnom naplacuje.
 
Vidis, i to je suprotno logici. Kad ti dodjes njemu na noge, odnosno na taksi stanicu, to njega ne kosta nista, a ovako trosi gorivo i auto da bi dosao po tebe. Logicno bi dakle bilo da je obrnuto. To kao kad bi ti neko naplacivao manje pizzu kad ti je dostavi kuci nego ako odes kod njega u restoran. Koliko znam dostava se uglavnom naplacuje.

Иде до тебе онај који је најближи. Исплати им се јер не лутају по граду него иду на наручене локације.
 
Odredjuju se minimalne cene da bi svi taksisti mogli da zive lepo od voznje taksija...Taksi je lux kategorija, mada ja licno to ne vidim tako, npr kad imam povredu noge, a u bg moras obici tri bolnicka centra da bi nasao da radi ortoped ili da bi zakazao pregled, onda ti taxi dodje prilicno skupo...

Za vracanje iz provoda, verovatno je jeftin, jer dodje 300, 400 dinara, a karta za nocni bus je 200 ili 250 dinara, pa se svakako isplati taxi.

O kom gradu pricas. U Beogradu je 300 din 2 coska, a u nocnom 1 cosak. Nocni autobus je 150 din.


Позовете телефоном и изађе 20% јефтиније.

U Beogradu je zabranjen popust na poziv jos pre nekoliko godina. U vreme Djilasa.

Znam da su bg taksisti tražili da se ograniči broj taksija ali ne znam da li uspeli u tome. Ako je broj taksija u bg ograničen to je ustvari grupni monopol, jer oni koji su na spisku imaju pravo da voze a ostali, koji bi vozili možda i jeftinije i boljim kolima - ne mogu dobiti dozvole.
Naravno, nisu tražili monopol da bi to bilo povoljnije za građane!

Ogranicen je broj taksista. Ali nisam siguran bas da su taksisti to trazili nego je to vlast u sklopu povecanja cena i propisanih minimalnih cena donela i tu glupost da ublazi protest taksista, jer eto nema vise novih taksista imace posao, ali cvrc.
 
Ogranicen je broj taksista. Ali nisam siguran bas da su taksisti to trazili nego je to vlast u sklopu povecanja cena i propisanih minimalnih cena donela i tu glupost da ublazi protest taksista, jer eto nema vise novih taksista imace posao, ali cvrc.

Taksi udruženja su to tražila. Grad je u više navrata davao nove dozvole, ali mislim da su zasad stopirane.
 
U Cacku je 0 start, a km 40 dinara. Cudne su mi tolike razlike. Ista kola, isto gorvio, moguce jedino da ovi u BG placaju veci porez.

Tako i ja mislim, da je porez ovde veci. Ne znam kolike su cene taksija po drugim mestima.
Znam samo da sa u Pancevu (koje nije predaleko od Bg) kafu i colu platio po ceni samo cole, u Bg.

A sto se taxija tice, znam da postoji zabrana da ako neki npr. Pa taxi dodje da odavde kupi putnike. Sme samo da doveze. Pa sad koliko se to postuje ne znam, ali moguce da to nije najpametniji propis koji je donet.
 
Ма немој. Пре две недеље смо пратили ћерку на море и платили смешну цену до Аутобуске. На позив. Беотакси.

Ti imaš problem zvani : Kiki ??? Kako bi bilo da se malo skineš s mojih postova.
Veoma često koristim taksi usluge i TVRDIM, 20% popusta na telefonski poziv NIKO ne daje već 3 godine !!!

Izvolite pozovite bilo koje udruženje i uverite se ! (ovo se odnosi na ostale prisutne)

šic !
 

Back
Top