Taksi u Beogradu i njegove paprene cene

Zapamtite ovog lika i zaobilazite u najsirem mogucem luku:

aleksandar%20trajkovic%20aca%20banjica_1000x0.jpg


Aleksandar Trajković - Aca Banjica - sa rekordnih 59 prekršajnih prijava u 2013, 2014. i 2015. godini, predvodi grupu najbahatijih “divljih taksista” koji ordiniraju na aerodormu “Nikola Tesla”: država je, čini se, protiv tih 70 šofera potpuno nemoćna...

Ceo tekst o njemu i njegovim pajtasima: http://www.24sata.rs/terorisu-drzav...ijava-voda-najbahatijih-divljih-taksista/4155

Znaci divljak, navijac Rada - tu covek sem paprenog racuna moze i masivne batine da dobije.
 
Radio sam kao taksi divljak u Karakasu jedno osam meseci.....

Interesantan je to posao i vise od svega opasan, barem u Venecueli...

Imao sam par vrlo neprijatnih dozivljaja.

Ovde skoro svaki dan ubiju po nekog taksistu.

Malo njih radi posle 6 uvece, samo na aerodromima i autobuskim stanicama, hotelima i drugim javnim mestima...

Po ulici je previse opasno, iako uvek ima nekih nesretnika u ovom milionskom gradu koji reskiraju zivot za saku novca....


Imao sam sistem: ocenim kakva je musterija, pa ako mi je sumnjiv kazem vrlo visoku cenu.

Ako odmah na nju pristane bez kukanja - samo dam gas i produzim: taj nesto gadno smera!
 
Poslednja izmena:
toliku platu nemaju ni oni koji umesto lične imovine na 4 točka ulažu samo zinuto dupe u kancelariji
Ako se radi svaki dan po 12 h moze da se odvoji dnevno po 1.500 din za reprogram i tako svaki dan narednih 6 godina pa ko prezivi pricace. Bio sam taksista 11 godina pa eto znam.
I jos da napomenem >
-3500 taksista izmuruje svoje obaveze redovno,
-500 taksista ima ukupni dug do 50000 dinara,
-1500 taksista ima dug do 350000 dinara
-1000 taksista ima veći dug od 350000 dinara
 
A što lepo ne uvedu fiskalne kase i nema problema sa paušalnim oporezivanjem. Uđu kao i svi ostali preduzetnici u sistem i omoguće uvid u poslovanje.
Ali ne...očigledno da im ovo odgovara ovako. Oni i advokati su najglasniji protiv uvida u njihov posao,iako bi se rešili ili barem smanjili problem divljaka i nelojalne konkurencije,ali neeee....odmah blokiraju grad...pa jbg. onda izvinite i treba da vas ojade na paušalu. I ovo vam je malo i biće malo dok sami ne propištite i zatražite fiskalizaciju. Tek onda znamo da su vas očepili koliko treba.

Za advokate ovo x10.
 
Sve mi se nesto cini da bi u tom slucaju taksi bio jos skuplji. A i bez toga nije jeftin, bar ne u Beogradu.

Pre jedno...pa ima možda i 6-7 ako ne i više godina bilo je taxi udruženja koja su privremeno uvela fiskalne kase kada je krenula ta priča,pa su u međuvremenu "isposlovali" naravno da ne moraju da ih drže ...sećam se kada sam se šokirao kad mi je lik pružio račun na kojem je bila kilometraža cena po kilometru...sve u svemu nije bilo ništa skuplje nego ta relacija inače.

Nema realnog opravdanja za izbegavanje te obaveze. Neko je jednostavno procenio da miu je tako bolje.
 
goran-vesic-jt.jpg


pošto sam popasao disciplinsku zbog ove teme izjavljujem sledeće:

Goran Vesić je jedan od retkih PRAVIH MENADŽERA koji koriste i poštuju taksiste.
Ne smara ljude svojim budalaštinama a jedine telefonske razgovore koje obavlja dok se vozi TUDJIM KOLIMA
je da kad god primeti neku ulicu ili raskrsnicu sa komunalnim problemom odmah okreće zadužene za taj problem
bilo da se raspita da li su radovi u toku bilo da ih obavesti da je on video šta zaduženi ne znaju.

Za razliku od OVAKVIH MENADŽERA ostali priučeni MENIDJERI obično hodaju brzo
Hodaju toliko brzo da guraju ljude po ulici a u poslednje vreme i decu gaze
Zapravo ne hodaju oni brzo da bi stigli na milionski posao ili na poslovni ručak nego da NE PLATE TAXI
udju u gradski prevoz, sednu naguzički pa se onda okrenu prema obliku sedišta, dignu noge na slobodno mesto pa stavi muziku u uši i voajerišu po fejsovima kolega
da nadju nešto da se nekom smiju i posle ogovaraju...

E TAKVIMA JE SKUP TAXI
 
Ako se radi svaki dan po 12 h moze da se odvoji dnevno po 1.500 din za reprogram i tako svaki dan narednih 6 godina pa ko prezivi pricace. Bio sam taksista 11 godina pa eto znam.
I jos da napomenem >
-3500 taksista izmuruje svoje obaveze redovno,
-500 taksista ima ukupni dug do 50000 dinara,
-1500 taksista ima dug do 350000 dinara
-1000 taksista ima veći dug od 350000 dinara

Kada ste prestali sa taksiranjem?
Da li su ovo novčani iznosi iz ove godine ili iz vremena kada ste Vi taksirali?
Koliki je bio odnos marka-dinar tj evro-dinar kada ste Vi radili?

Da Vam kažem nešto...
ONO VREME kada je taksiste bilo sramota da uzimaju svakog za mušteriju je PROŠLO
Danas je bolje slagati konzerve po MAXI-ju nego biti TAXI-sta

Centar slabo čita, postoje "forsirani vozači" od istog Centra,
a ima i novina u ponašanju:
kada su na prve tri poziije ne slušaju Centar da bi izbegli "lerke" tj dogovor Centra i kolega iza a na istoj stanici,
do trećeg mesta se čekaju isključivo "kvake"

- - - - - - - - - -

I još nešto... Vaš savet da se TAXI-ra po 12 sati dnevno bi ismejao i KALE GOSPODAR VREMENA
Nije taksiranje isto što i portirluk gde se trudiš da ne zaspiš na radnom mestu.
TAXI-sta aktivno učestvuje u saobraćaju,
trpe bahate vozače, trpe pokondirene prekonoćne "uspešne",
mnogo pandura vozi privatna kola kao da su u smeni,
trpe iznenadna zatvaranja ulica zbog ovog ili onog razloga,
sve to treba izbegavati a mušteriju bezbedno dopremiti do željene lokacije
pa još kad im uleti neki brbljivi ili pijani pa ih ometaju bilo zvukom bilo mirisom...

- - - - - - - - - -

6 sati bi bila maksimalna smena da je ovo normalna država
zbog premora mozga - previše svakojakih iritacija za ganglije

medjutim, ne može se prčiti i glumiti normalno stanje kad većina radi za republički minimum a bar pola od tavih i neprijavljeno
to nije normalno društvo nego cigan-mala

- - - - - - - - - -

možda će nekima PRIMER MENADŽERA Gorana Vesića biti neprihvatljiv jer su Delije pa smatraju da je oštetio omiljeni klub
ali i ja sam Ciganin sa Severa pa da vidimo ko je više štete naneo domaćem fudbalu i da li su i navijači neradnici deo te štete?
 
Ne bih da vredjam ali pises nesto o cemu nemas pojma. Taksi sam ostavio pre 3 god a bavio sam se 11 god aktivno i odlicno znam sta smrdi a sta mirise u toj sluzbi s obzirom da sam bio i dispecer i kontrolor i taksista.
Kad kazem da se radi po 12 h onda mislim na one koji su u kreditima, kojima se rate krecu 100-750 eura zavisno ko sta vozi i koliko je zaglibio. Realno, u Beogradu taksisti sa tolikim radom od 10-12 h dnevno moze da ostane mesecno i do 1.000 eura [da ostane kad izmiri sve obaveze drzavi, gorivo, amortizaciju i sl].
Ali ako hoces bas detaljno o toj sluzbi i uopste o taksistima realno da pisem kazi
 
Prica na bus plus temi me je pokrenula da malo pogledam cenovnike.
Sobzirom da ne koristim puno taksi prevoz obicno svega par puta godisnje nisam nesto obracao paznju na cene
Sad sam bacio pogled i imam sta da vidim.

Pogledao sam samo cene za Novi Sad. Verujem da su u drugim sredinama tolike ako ne i nize.

Beograd.

Start - 170 din
I tarifa - 65 din
II tarifa - 85 din
III tarifa - 130 din
sat cekanja - 750 din

Novi Sad

Start - 70 din
I tarifa - 52 din
II tarifa - 66 din
III tarifa - 98 din
sat cekanja - 435 din

Sobzirom da se tarife racunaju po km predjenog puta a gorivo svima kosta isto po kom osnovu beogradski taksisti naplacuju papreno cene?

Ispada da je u Beogradu cena u dnevnoj tarifi kolika je cena u drugim gradovima u drugoj.

A da ne pricam o satu cekanja ili jos gore o 100 din vise po startu.

Verovatno po onoj narodnoj "dok ima curana bice i podvarka" :) oni imaju prepumpane cene.

kad bi ljudi pametno poceli da ih izbegavaju i oni bi poceli da se cesu po glavi zasto su im prihodi opali.

Dragi osiromašeni Gradjanine, evo kako profesije da ti taxi bude ko privezak a ne trošak dakle UVEK IMA REŠENJA :super:


a sasvim drugo je šta je DS mujao sa Tedijem...
 
Zapamtite ovog lika i zaobilazite u najsirem mogucem luku:

aleksandar%20trajkovic%20aca%20banjica_1000x0.jpg




Ceo tekst o njemu i njegovim pajtasima: http://www.24sata.rs/terorisu-drzav...ijava-voda-najbahatijih-divljih-taksista/4155

Znaci divljak, navijac Rada - tu covek sem paprenog racuna moze i masivne batine da dobije.

24 sta umeju da filuju tekst kako Stojku milo... kao na primer kako su se siti navozali sa vremenskom kartom
pa presedali iz prevoza u prevoz koji su čekali tobože najviše tri minuta...

e tako i ovo - ne 1 ili 2 KRIVIČNE prijave NEGO 59
ne štite njega navijači "Rad"-a, a i mator je za "skinsa", nego direktno policija i sud koji zataškava predmete.
Jer nigde nije napisano koliko je robijao, nego koliko ima sad da odradi doušničko-prevozničkih poslova
Bar tako kažu taksisti kojima se preti zaplenom uložene imovine ako nemaju dozvolu za rad zbog APR-a bez krivičnih ...

E sad dal je dotičnom slika od prošle nedelje ili od pre par godina, dal je pustio kosu pa vezao u rep
dal je pustio (gornju) bradu ili brkove - džaba mu ga bilo pola mušterija danas ima pištolj
Znate i Brus Li je bio faca, znao i salto iz mesta da uradi... al pištolj ima prednost
Može da napadne samo žene, decu i po nekog fenserčića.
Meni bi se izvinio na neudobnoj vožnji i čekanju na semaforima.

- - - - - - - - - -

Sto pricas pojedinosti kad ovde niko ne zna ko je Tedi

Kontroverzna demokratska ličnos', pošten ko Ružica iz mladjih dana (pripravnički)
Imo jedno ubistvo zbog toga što mu došao zelenaš na vrata i štagaznam ja valjda u samoodbrani
Odležo nešto al bio dobar ko leba pa ga pustili.
U zatvoru je stekao nova prijateljstva i otvorili su mu se novi horizonti.
Iako je pre zatvora bio žrtva zelenašenja, posle je za neke mercedese na lizing zezno banke i uzeo pare.
Ako banka misli da ga zelenaši sa zateznom kamatom naebali su jer on ne podnosi zelenašenje.
E taj je vlasnik Pinka, udruženja u koji se masovno priključio alavi ološ BEO-TAXI-ja samo to niko da poveže.
Reklama je čudo a i demokratija...
 
Poslednja izmena:
Ako zanemarimo palamudjenja 24h i kojekakvih polutaksista-polukontrolora, dakle neposvećenih profesiji u potpunosti nego karijeristi,
ostaje činjenica - PAPRENE CENE U BG-u NISU MENJANE TRI GODINE
Ako su sada PAPRENE sledeće godine će biti JOŠ PAPRENIJE čak se ne menjale.

Nije reč o cenama nego o primanjima gradjana.
Papren je i MAXI, račun je u proseku 300 dinara po osobi al to postavljač, ljubi ga majka da me Nina ne banuje, nije napisao.
Nećeš mi verovati, PAPRENA STRUJA, PAPREN INFOSTAN, PAPRENO KOŠTAJU CIGARE, PAPREN MCDONALDS, PAPRENO bre sve...

 

Back
Top