Taksi u Beogradu i njegove paprene cene

Taxi uopšte nije skup a troškovi ne mogu da ih okrpe.
Recimo postavljač teme - nek napiše koliko mesečno zaradjuje neto
takodje nek napiše šta je uložio od imovine?

Da li postavljač teme zna koliko taksistima ostaje neto na kraju meseca
ili je čuo neku priču kako jedan danas zaradio 6.000 dinara jer imao tri vožnje do aerodroma?

Taxi nikad nije bio jeftiniji
Taxi je za gospodu a ne za stoku kojoj i gradski prevoz luksuz
Počeli ovi sa kravatama u autobuse da ulaze, nama sirotinji uzimaju mesto
Čude se kad im kontrola traži kartu - jer oni su direktori u svojim STR-ovima

A taxi služba je srozana što od skupštine grada što od političkih miljenika
Ako milsite da su panduri u Beo Taxi-ju pogrešili ste
Nije li Pink taxi najpoženiji a zapravo pandurska posla...
Ne znaju ni gde je Tedi... Badža poštenjačina...

A ostali eto ili krpe automobile i mole Boga da preguraju zimu
ili otplaćuju kredit za nov auto prema izmišljenim standardima skupštine grada

Da li ste znali da se strani ambasadori namerno voze neuglednim kolima?
Samo domaći seoski fenseri traže de luxe... da budu vidjeni kad izlaze iako je cena ista...
 
samsonite torbe imaju tockice ali treba to i podici u gepek :D
a i sto bih vuglio do auta kad moze on :)

images

seljačina ostaje seljačina
što ja da naebem kad može drugi?
ja da imam a ostali nek crknu, vidi gazda što sam ti dobar
a u duši strahovi...
 
Odredjuju se minimalne cene da bi svi taksisti mogli da zive lepo od voznje taksija...Taksi je lux kategorija, mada ja licno to ne vidim tako, npr kad imam povredu noge, a u bg moras obici tri bolnicka centra da bi nasao da radi ortoped ili da bi zakazao pregled, onda ti taxi dodje prilicno skupo...

Za vracanje iz provoda, verovatno je jeftin, jer dodje 300, 400 dinara, a karta za nocni bus je 200 ili 250 dinara, pa se svakako isplati taxi.

Nocna tarifa je duplo skuplja od dnevne, kako se onda isplati voznja nocu, ovde mladi izlaze sa 500-1000 dinara u dzep u grad...
Bezobraznih ima i u unutrasnjosti, recimo kad dolaze busevi sa gasterbajterima, ovi ih sacekuju i na relacije 10-20km cena po km je 1€!!
 
seljak je onaj ko ne zna podelu posla :)
taksista je placen za tu uslugu..

verovatno ti odes u restoran pa u kuhinji sam przis meso ili umesto kelnera sam sebi donosis vodu :D

Apsolutno.
Ćak, u boljim hotelima uvek je na parkingu
par nosača da ti donesu stvari do sobe.

Ili, interesantna stvar u PG.
Prvi je lanac marketa VOLI uveo praksu,
tj. zaposlio neke klince da ti nose kese do kola.

A u neke sam prestao da uopšte idem
kada su mi jednom naplatili kesu.
 
Upoznao sam menadzment jedne VOLI prodavnice, takvih nema u Srbiji....Traze da sve bude oznaceno cenom, da bude napakovano, ljubazno i usluzno.Svakog radnika posebno zovu na razgovor barem jednom nedeljno...

A prodavnica je mozda 25kvm
A u BG RODA je mozda 1400kvm a posalju im menadzera koji je tupan da ga nema...

---------------------------------------
Nego , ni bus linije ne mogu da se slobodno uvode, sve ti to propisuje drzava ili ona optuzena mrkonjiceva sekretarica....
Ja bas pitao jednog privatnika sto se trpa u 10 min sa jos 3 polaska a onda 5h nema ni jedan...on mi kaze tako mora, nedaju drugi slot...
Nju prozivaju i za dozvole za transport (a imate i dozvole za lokalne puteve, ne moze svaki kamion da vozi smederevskim putem, npr)

Srbija ne bi bila Srbija da se sve ne proprlja muljanjem i pravljenjem teskoca i tamo gde ih nema i nije ih bilo...

P.S. Mogao bih sa nekim da osnujem novu taksi firmu, kao sto je onaj tip iz Sapca hteo, ne znam da li je i uspeo da zadrzi dozvolu za rad...imao 30tak taksi vozila, a vozace je uposljavao.
Cene taksi usluga bi bile i za 20% manje a da mi se isplati....
Malo znanja i necija lova za investiciju, ne znam da li trebaju ledja za politicke muljatore...
 
1)
Taksista je jedina profesija gde ne možeš da se preregistruješ ako duguješ.
Sa jedne strane ljudi su uložili svoju imovinu koju rizikuju svakim danom izlaskom na ulicu.
Sa druge strane udruženja diktiraju cenu usluge licenciranim taksistima.

2)
Kod drugih nije tako.
Recimoo otvoriš 99 firmi za gradjevinu gde ne ulažeš ništa svoje sem obraza, duguješ državi, duguješ banci, Bogu i narodu...
i nikom ništa otvoriš i stotu firmu, isto ime i prezime, isti JMBG ali eto - nova firma
"Stoja Inženjering" postaje "Ostoja Ugradnja" u APR-u to je nova firma znate a ona prethodna je blokirana. Isto je sa prodavnicama nameštaja, dečjih igračaka... čuvene perionice para... Tu vas jure pravno a ne fizički. Kao taksistu vas jure fizički jer su licencu poistovetili kao JMBG.

3) Logički problem
Isto tako, ako kao zaposleni u firmi imate problem sa bankom jer niste vratili kredit - firma vas neće izbaciti sa posla niti će banka to da traži.
Cilj je da vratite pare kako znate i umete.
Medjutim ako kao taksista dugujete banci - brišu vas iz APR-a što znači da ne možete da vratite dug svojim radom.

4) Summa summarum
Logičan zaključak je da tu nešto gadno smrdi jer država ne želi poreske obveznike u vidu taksista
i da neko misli da organizuje sasvim drugačije taxi službu...
Naravno, svedoci smo dosadašnjih uspeha u promenama stanja statusa preduzeća koja onda nisu valjala verbalno a sad ne valjaju ni praktično.
 
Poslednja izmena:
Iz Apr-a se brisu svi preduzetnici (ne samo taksisti) kojima je racun u blokadi preko 2 godine. Kod taksista to znaci da ne uplacuju novac na racun i ne placaju obaveze.

Taksista ima vise nego sto je grad propisao, pa ne mogu vise da rade kao taksisti ako ih obrisu. To je sve u stilu ideje grada da smanjuje broj taksista i stalno povecava cene taksi usluga, zbog cega na kraju ispastaju gradajani.

Kod preduzeca je to mnogo strozije. Preduzece ne moze da se zatvori samovoljno ako ima dugovanja, mora da ide u stecaj, a to moze da se desi ako ne placa nista 30 dana ili nesto duguje duze od 45 dana.

Ti sto zatvaraju pa otvaraju novu delatnost - to su uglavnom firme koje trguju losom robom, tj. varaju kupce, a ne drzavu i dobavljace. Kad prevare sve koje mogu prelaze na novu vrstu robe ili prevare. Ali pravno su cisti ne duguju drzavi porez, ne duguju poveriocima, mozda duguju radnicima na crno, ali to ne moze niko da dokaze... Kad otvore novu firmu dobiju podsticaje i olaksice od drzave. Prevare su moguce jedino ako se firme otvaraju na tudja imena i licne karte preko veze u Apr-u, a bilo je takvih slucajeva u novinama. Ili kad neki tajkun ima veze u politici pa izbegava stecaj.
 
da ali je gradska vlast zajebavala taksiste nametima koji su dodatno praznili ionako prazan budžet
prvo su zahtevali EURO3 zbog ulaska u evropsku uniju tamo 3013-te...
i tada je najveći broj registrovanih taksista i popucao finansijski
gle čuda, grad propisao a našao se ko će da ugradjuje... za masne pare...

dalje tu idu tekuči troškovi bilo da je reč o popravkama bilo da je reč o novom automobilu pa kredit...

e onda su ih ujebali sa zahtevom da se ima klima
pa odustali kad su skoro svi zamenili

a treba leba da se jede pa su zato odlagali plaćanje ostalih obaveza tipa socijalno penziono

eh, da, da smo normalna država sigurno bi stigla opomena blagovremeno a ne čekamo kurvinski kao po firmama što u kadrovskoj strogo paze da neko ne predje onaj čuveni jedan dan više da ne dobije za stalno

takva nam država
takva nam sudbina
 
seljak je onaj ko ne zna podelu posla :)
taksista je placen za tu uslugu..

verovatno ti odes u restoran pa u kuhinji sam przis meso ili umesto kelnera sam sebi donosis vodu :D

seljak zna podelu posla, no seljačina ne zna...

to ti je kao ono što radiš - uzmeš najmanju pljeskavicu pa naguraš besplatne dodatke
to što je tebi taksi skup nije zbog njihove cene nego zbog tvoje plate
dakle ti si trebao da otvoriš temu o onom ko te plaća da nemaš ni za taksi
a ne da kriviš prostitutke što im pušenje 5 evra a ti nemaš toliko pri sebi pa rešiš da uštediš samostalnim savijanjem
 
Poslednja izmena:
Mene jedino iznervira kad te salju od kolege do kolege.
Sad kad smo isli na more, s tri torbetine, zurimo, kasnimo reko ae ,nije bas da inace idemo pa sta sad....
Jbt od jednog do drugog tu kod opstine na NBG. E ajde ja pusim eno idite kod onog kolege, taj kolega nas posalje sledecem...nije mi se jos u zivotu desilo da kod 7 taksista pitam i niko me nece u kola :lol:
A moja jaca polovina jos sve fino dok meni nije posle 7og dopizdelo, kad sam bacila ovako nejaka onu torbetinu na beton uz glasno gundanje , odma je jedan pritrcao po torbu.
Uglavnom ne moram da molim ljude da mi uzmu 500 dinara.
Nije da mislim da je to neka para s obzirom na troskove al bre bas je preterano.

Tri puta sam tu hvatala taksi, svaki put ista prica. Setaju te od jednog do drugog ko majmuna....
Fala dovidjenja
 
Nemoj to da citas prijatelju, to nije istina.
Bio sam na aerodromu sluzbeno oko 7 dana i to bas na medjunarodnim dolascima. Divlji taksisti normalno rade, nude voznje, vuku za rukav i to sve na ocigled komunalne policije. Sta vise, pricaju s njima, kupuju im sladolede itd itdl
Ja gledao svojim ocima prijatelju......
Verujem, zapravo mislim da je tamo visila komunalna policija par dana i onda otisla jer ne moze da se bavi samo taksistima. Posle sve po starom. Bez drasticnih kazni reda biti nece. Inace evo jednog saljivog teksta o njima:
BEOGRAD, 18. septembar 2013, (Njuz) – Taksisti na beogradskom aerodromu „Nikola Tesla“ danas su imali priliku da se upoznaju sa uređajem za izračunavanje cene vožnje, čije su im karakteristike predstavili stručnjaci gradskog Sekretarijata za saobraćaj.

Uređaj po imenu „taksimetar“ kod aerodromskih taksista izazvao je veliku pažnju i zanimanje.

- Da sam juče umro, danas ne bih znao da ovako nešto postoji – kazao je Stevica Radojčić, (56), taksista „Beotaksija“ iz Malog Mokrog Luga – Trideset godina se bavim ovim poslom i nikad nisam čuo za ovaj izum. Eh, šta sve neće da izmisle, majku mu! – rekao je Stevica dok je u rukama prevrtao uređaj.

Njegov kolega iz „Žutog taksija“ Zoran Petrović (43) takođe je pažljvo razgledao taksimetar.

- I kažete da ovo može da izračuna broj pređenih kilometara i na kraju izbaci cenu? Na primer, ja zamislim da mušteriji odavde do Bloka 45 naplatim 60 evra i ova stvarčica toliko pokaže? Pa to je super! Znao sam da će kad-tad da se pojavi neki gadžet koji će da nam olakša posao! – bio je ushićen Zoran.

Ljubiša Mitrović (36), vozač „Alfa taksija“, bio je malo skeptičnjiji.

- Načuo sam ja da tako nešto postoji, ali su mi starije kolege rekle da to nipošto ne stavljam u kola jer je dokazano da taksimetar zrači i negativno utiče na zdravlje vozača. Pre par godina jedan je kolega pokušao da vozi mušterije od aerodroma do grada po taksimetru i posle dva dana je završio u Urgentnom centru sa slomljenom vilicom i ključnom kosti. Od tada se za taksimetar ovde više nije čulo – objasnio je Ljubiša.

- Lepo je to što Grad brine o nama taksistima, ali mator sam ja za te novotarije – rekao je Nemanja Grozdenović (29), vozač „Plavog taksija“ – U mom „audiju“ imam i previše dodatne opreme, za taksimetar stvarno nemam mesta. A i akumulator mi je slab, svaki čas se prazni. Uostalom, što mi taksisti sa aerodroma da budemo privilegovani, evo neka taksimetre prvo ugrade kolege sa Železničke stanice, pa kad stvar kod njih zaživi onda ćemo i mi ostali – bio je velikodušan Nemanja.

Stručnjaci Sekretarijata za saobraćaj želeli su taksistima da pokažu još neke novotarije, poput uređaja za izdavanje fiskalnih računa ili knjige „Bonton u svakoj prilici“, ali su ih taksisti zamolili da to ostave za neki drugi put jer je upravo tada sletao avion iz Ciriha sa većom grupom turista i poslovnih ljudi iz Švajcarske.

http://www.njuz.net/taksistima-na-b...j-za-izracunavanje-cene-voznje/#ixzz3FpNaVszV

Mala napomena - tekst je izmisljotina kao i sve na tom sajtu sto i njegovi autori sami naglasavaju, ali znate kako se kaze - u svakoj sali ima malo i zbilje. Nekad i malo vise :)
 
Verujem, zapravo mislim da je tamo visila komunalna policija par dana i onda otisla jer ne moze da se bavi samo taksistima. Posle sve po starom. Bez drasticnih kazni reda biti nece. Inace evo jednog saljivog teksta o njima:

http://www.njuz.net/taksistima-na-b...j-za-izracunavanje-cene-voznje/#ixzz3FpNaVszV

Mala napomena - tekst je izmisljotina kao i sve na tom sajtu sto i njegovi autori sami naglasavaju, ali znate kako se kaze - u svakoj sali ima malo i zbilje. Nekad i malo vise :)

Gde ima Dima, ima i Vatre, :whistling:
 
Verujem, zapravo mislim da je tamo visila komunalna policija par dana i onda otisla jer ne moze da se bavi samo taksistima. Posle sve po starom. Bez drasticnih kazni reda biti nece.
Komunalna policija je na aerodromu 24 h dnevno, ne samo zbog taksista nego uopste, to im je posao.
To sto su taksisti u dilu s njima je druga prica. Niko nije imun na pare pa zasto bi oni bili ?
Ja sam bivsi taksista, ziveo sam od tog hleba punih 11 godina i znam malo vise. Tesko je oterati nekoga sa aerodroma ko je dnevno uzimao 100-200 eura. Kako toga doterati u red na ceka voznju na regularnoj taxi stanici i da mu na kraju dana gde provede 10 h za volanom jedva ostane 20 eura [kad odbije porez, smenu, amortizaciju, gorivo.....]
 

Back
Top