Taksi u Beogradu i njegove paprene cene

Vidis, i to je suprotno logici. Kad ti dodjes njemu na noge, odnosno na taksi stanicu, to njega ne kosta nista, a ovako trosi gorivo i auto da bi dosao po tebe. Logicno bi dakle bilo da je obrnuto. To kao kad bi ti neko naplacivao manje pizzu kad ti je dostavi kuci nego ako odes kod njega u restoran. Koliko znam dostava se uglavnom naplacuje.

Ne dodjes do njega nego do prvog koji je na redu od 30 taksista na stanici. a na poziv on ako je 27-mi po redu izadje na voznju umesto da ceka jos 10 sati da neko dodje po njega. Velika je kriza u gradu, kad taksisti ispred VMA i Usca cekaju po 5-6 sati na voznju, onda mozes da zamislis kako je drugde.
 
Ti imaš problem zvani : Kiki ??? Kako bi bilo da se malo skineš s mojih postova.
Veoma često koristim taksi usluge i TVRDIM, 20% popusta na telefonski poziv NIKO ne daje već 3 godine !!!

Izvolite pozovite bilo koje udruženje i uverite se ! (ovo se odnosi na ostale prisutne)

šic !

Хоће ли неко да уљуди ову персону? :think:

- - - - - - - - - -

ovo je ok cena za tu relaciju..nema tu popusta. ..sjurio se ruzveltovom i preko bulevara na slaviju i na stanicu..nema tu vise od 4..5 km voznje.

u Novom Sadu bi te to izaslo 300 din :)

Узми у обзир да је био викенд. Друга тарифа.
 
Како год. Била сам пријатно изненађена, мислила сам да ће да одвали најмање 600-700 динара.

i to taksisti koriste.. posto ljudi misle da su cene astronomske (sto i jesu) obraduju se kad dobiju racun od 500 din jer su ocekivali 1.000

a i 500din je astronomska cena za tu relaciju..on nije postrosio ni 100 din za gorivo...nema on na toj relaciji potrosnju vecu od pola litre.
 
Beogradski taksisti su mocniji i od vlade i od drzave.
Beogradski taksisti su se, vise puta, uz pretnju da ce blokirati grad, izdigli iznad svih postojecih zakona drzave.
Beogradski taksisti su sila, jer im ni aerodrom ne moze nista. Prvo sto putnik dozivi kada sleti u BG je kazna taksiste.
Beogradski taksisti nemaju potrebu za turbinom na taksimetru, jer su cene vec nabildovane,
osim taksista kod glavne stanice, njima je turbina nacin zivota. Turbinu pale pre motora.
Divlji taksista u Beogradu je pleonazam.
 
E, ali sto se vi u BG malo ne dogovorite kad vec idete u istom pravcu da podelite trosak? Recimo kod te bogoslovije koliko se secam ima stanica i za bus/tramvaj, a i taksi. I onda tu nadjete troje ili bar dvoje koji idu priblizno tamo gde i vi i uzmete taksi. Svakog ce izaci 150 ili 200 dindzi i Bog da vas vidi. ;)
 
Taksimetri u Beogradu nisu podeseni da racunaju samo predjene kilometre vec vrte i kad vozilo stoji tako da se nikad ne zna kolika ce cena voznje biti, a sigurno ce biti veca nego zvanicna cena koja je izrazena u kilometrima, sto je jos jedan vid prevare
Odavno se zna da taksijem u Beogradu vlada kriminal. Čast izuzecima, ali ogroman procenat vozača u taksi vozilo dolazi pravo sa kapije nekog zatvora, pa takve prevare su za njih sasvim normalne. Ukoliko se pojavi novo taksi udruženje koje hoće da radi po nižim cenama, odjednom budu posećeni od ostalih taksi udruženja, a onda naprasno nakon te posete se koriguju cene na više kako slučajno ne bi bili jeftiniji od ostalih, pošto ako se to ne desi, gazdu ima neko da sačeka u mraku ili će naprasno da izgubi glavu na ramenu.
Zato ja maksimalno izbegavam usluge tih drumskih razbojnika i koristim ih samo u slučaju krajnje nužde
 
Pogledao sam samo cene za Novi Sad. Verujem da su u drugim sredinama tolike ako ne i nize.

Beograd.

Start - 170 din
I tarifa - 65 din
II tarifa - 85 din
III tarifa - 130 din
sat cekanja - 750 din

Novi Sad

Start - 70 din
I tarifa - 52 din
II tarifa - 66 din
III tarifa - 98 din
sat cekanja - 435 din

Još bih ovde dodala da i prtljag naplaćuju. Meni pre neki dan za njega uzeše 200 dinara :confused:, dok se ne sećam da sam ga plaćala u Novom Sadu.
 
Prtljag se ne naplaćuje. Prijavi taksistu udruženju.

nekad se naplacivalo, nisam siguran kako je sad.. znam da je meni kad sam ga pitao koliko sam duzan rekao cenu i dodao "i ako nesto hoces da castis za nosenje prtljaga"..a zaista ...namucio se nosio mi je prepunu kofercinu za koju sam placao doplatu zbog tezina :rumenko: pa je i zasluzio :)
 
nekad se naplacivalo, nisam siguran kako je sad.. znam da je meni kad sam ga pitao koliko sam duzan rekao cenu i dodao "i ako nesto hoces da castis za nosenje prtljaga"..a zaista ...namucio se nosio mi je prepunu kofercinu za koju sam placao doplatu zbog tezina :rumenko: pa je i zasluzio :)

Jeste nekad ali ne više.

Gde ti je to taksista nosio prtljag kad se namučio?
Jedino što mi pada na pamet je od aerodroma do mesta gde je parkirao, ako je bio divljak :lol:
Nemaš točkiće, cccc
 
Poslednja izmena:

Back
Top