Kako pecate?

Kako pecate:

  • Plovak

  • Dubinski

  • Varalica(vobler,twister,kasika,leptir...)

  • Musica

  • Nijedno od navedenih vec....


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ć

Ćale

Gost
Moj ortak tvrdi da je u Srbiji nazastupljeniji ribolov na varalicu(kada se saberu voblerasi,twisterasi,oni koji pecaju na kasike i mepsove),ja tvrdim da je ribolov na plovak zbog svoje jednostavnosti najcesci.

Kako vi pecate:

1-Plovak
2-Dubinski
3-Varalica(vobler,leptir,kasika,twister...)
4-Musica
5-Ni jedno od navedenih vec..(ako obelezite ovu opciju molim vas navedite vas stil pecanja koje se ne uklapa ni u jedan od gore navedenih)

Nadam se da ce se uz vasu pomoc steci slika o tome kojih ribolovaca kod nas ima najvise.
Ili bar koji najvise posecuju Krstaricin forum...

Ja pre svega pecam stuku i smudja dubinskim sistemom na kedera,a ponekad izadjem uvece na reku i ponesem samo stap i par varalica....prija zivcima 8-) .
 
Pecam vec 30 godina (toliko dugo vadim dozvolu za ribolov) i pecam na plovak. Smatram ovaj nacin naj sportskijim nacinom ribolova. Pecam tankim strunama, najvise 0,16 i to skobalja i mrenu.
 
Svaka tehnika ribolova ima svoje drazi....i vreme i vodu na kojoj najefikasnija!
Ja pecam od svoje 5e godine i na sve nacine, mada, u zadnje vreme ponajvise varalicarim a najredje na plovak....
 
Dobro....odziv na anketu i nije bas sjajan,ali s obzirom na posecenost ovog podforuma i nije lose.
Za sada vode plovkarosi...ali videcemo,mozda se situacija promeni.
Iskreno,ocekivao sam veci broj ribolovaca na varalicu ali....
 
ppa pazi....nisam pecao godinu dana....a u zadnjih par godina sam bio po par puta preko svakog leta....tako da sam po pitanju ribolova skroz zabagreo.....al planiram to da menjam.....chim odem u penziju (: ...shalim se menjatju al ne znam kad....ja sam kao neshto isprobavao i dubinski i recimo nehto nalim mushici(mada i nije bash nalik....tj samo udica i struna)....i kao neshto sam varalichario klenove i to....pazi....mushicharenje je jbna umetnost....bash me privlachi....al me definitivno odbija niska cena pribora....kanap....shtap i slichno....ima puno ribolovaca koji su bukvalno sekta....ovi shto imaju kolekcije ne znam plivajutjih plutajutjih nimfi larvi ovoga onoga u obliq mushica...i o svemu tome imaju literaturu i znaju nazive na latinskom su mi sektashi....mislim pecanje je relaksacija uzhivacija a ne preoqpacija....mozhda se neko nadje uvredjen....al ja volim da u pecanju budem amater (:
 
DA NIJE MALKO `LADNO ZA SOMICE ??
084.gif
015.gif
 
Lovio jedan čovjek ribu


BISTRO!


Svako ima neki svoj način opuštanja koji mu pričinjava izuzetan gušt. Tako i ja. Meni kad dođe žuta minuta pripremim svoj štap za upotrebu i odem u Ribu da se malo opustim.

Ja volim izazove a imam i dobru opremu koju karakteriše velika snaga, gabarit i čvrstina pa idem u lov samo na kapitalne primjerke koji pruže i najviše zadovoljstva kad ih na kraju savladaš pa se onako umoran i iscrpljen zavališ na leđa i sa sve osmjehom na kraju usana posmatraš svoj ulov.

Pošto ta riba prve klase ne skače na crviće već ona skače direktno na štap tim po mene i bolje jer odakle mi crvić. Ponekad se malo i bojim da mi ne ošteti taj moj nesvakidašnji dio opreme jer grize ko luda čim ga vidi. Valjda je i ona željna pokazivanja svog umjeća, šta li.
A taj mi je jedini i ako mi ga ošteti šta onda da radim, a?

Nekad onako iz zaleta razjapi usta i proguta štap sve do mašinice a ja je onda ščepam za glavu i drž ne daj krene borba za vazduh. Ona bi sve ko da i udahne al ja ne dam pa se počne batrgat i bacakat. Al pošto sam ja dobre duše, kao što je opštepoznato, ja je na kraju i pustim da dođe sebi pa onda malo štapom zamahnem lijevo desno samo da joj pokažem sa čim se ono upustilo u okršaj.

Ali ne odustaje ni ona. Zato mi je i draga što se ne povlači tako lako. Pokušava novu taktiku time što mi okrene leđa i svojom zadnjom stranom zamahuje prema meni ne bi li me dohvatila. Kakav bi ja to ribolovac bio ako ne bih prihvatio izazov te je ščepam rukama za onu pozadinu i krenem je navlačiti da je čvrsto zakačim na udicu. Kad je priheftam na udicu to je to. Još se ona mrda neko vrijeme i onda se naglo opusti i onim svojim zacakljenim okicama kao da mi poručuje koliko je sretna što sam je baš ja uhvatio.

Jer i ribe vole da padnu u ruke pravom majstoru a ne tamo nekim priučenim amaterima, jel.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
preuzeto sa http://otpor.blogger.ba/
 
Pa pravi ribolovci pecaju na razne nacine kolko ja znam(a ne znam mnogo),zavisi od vode.
Ja pecam i na plovak i na varalice a i dubinski,zavisi sve gde pecam
glaso sam za plovak jer tako najcesce pecam .
 
Ma varalice su haos:zabaciš,motaš,razmišljaš o ribama...kad vidi riba, ma bravo majstoru,najbolji si, ma ti to znaš samo ponekad ne dovoljno razmišljaš e ;ebi ga spade.
E plovak je već umetnost???
 

Back
Top