VHS

nindza52

Zainteresovan član
Poruka
309
1. Pre nego sto mi neko zasoli pamet.. koristio sam pretragu i trazio 19 minuta ali bez uspeha( mada se secam da je u prolece bilo neceg slicnog..)..Google necu da koristim jer neko verovatno vec ima iskustva sa ovim, a ne bih da isprobavam 1000000000 programa
2. Prebacivao sam VHS pomocu programa koji mi je dosao uz karticu ( Win Fast). Zapis mi je zauzeo 6.3 GB u MPEG-1 normal compresion. Koristi sam obican kabl( koaksialni)duzine oko 1 metra( ako uopste ima veze)
3 .Postoji li neki program koji sluzi za ovakve stvari?
4. Da li je normalno da je zapis ovolike velicine?
5. Koju kompresiju da koristim?
6. Moram li naknadno da taj isti zapis obradjujem u nekom trecem programu da bih dobio normalan video fajl( koji bih , opet kasnije, konvertovao u DVD - a to nije problem)?
 
Nisi naveo koliko minuta ti traje materijal koji capturujes. Normalan odnos kompresije je jedna na prema osam, ako u u fastu bi trebao da imas klizni podesivac kompresije, i trebao bi da ti bude na kraju zelene linije. Ali mislim da nebi trebao da ga pri capture kompresujes u MPG, jer vecina programa za montiranje a narocito Premier tesko dekodiraju i rendaju MPG, stoga ti je bolje da ga capture kao kompresovani AVI, u sraymjeri 1:8
 
Materijal je VHS od 2,5 sata..U Win Fast-u nema tog klizaca, zato sto ponudjene opcije ne dozvoljavaju promene..Takodje nudi NEkompresovani AVI..
 
pa i nije mnogo zauzeto 6,3 gb obicno 1 sat hvata oko 13 gb.verovatno je kompresovan ali ne dovoljno. to da bi nesto vredelo mora da se odradi u dvd formatu.moraces da koristis malo vise programa za obradu videa,.jeste da je komplikovan ali premier je za to najbolji. moze i pinacele studio itd
 
Ma koliko pokusavao, u Adobu se ne snalazim..
Muvao sam nesto po netu i shvatio da mi treba vise programa i nasao detaljno objasnjenje za sav taj posao( od prebacivanja do obrade videa i audia).. Poskidao sam vecinu ali jos uvek ne mogu da nadjem program iuVCR v.4.9.4.360 Imam noviju verziju tog programa ( v.4.9.4.366) ali mi je potrebna bas ta. Svi linkovi koji su vodili do te verzije vise nisu u funkciji..
 

Back
Top