Krvna osveta

Achileyes

Zainteresovan član
Poruka
272
Ovo je iskljucivo musko pitanje.

Ako bi saznali da vam je sestra povredjena fizicki od strane njenog momka,sta bi uradili?

Ja znam svoj odgovor,imam mladju sestru i prosao sam kroz to,ali ajde da cujem vas.
 
Ovde je reč o klasičnoj osveti, tj. razmišljanju o.. talionu (oko za oko zub za zub), ali ne i o klasićnoj krvnoj osveti, koja podrazumeva nanošenje zla, odnosno ubistvo muškog člana zavađene porodice, tzv.dug u krvi... (u tom smislu SIKI, ovo jeste muško pitanje).


Verujem da ti je teško i da želiš da ga povrediš. Pitanje je njega ili njegovu sestru? Termini, termini...


Mislim da je dobro da razmisliš i da popričaš o tome sa nekim.
Najgore bi bilo, da uradiš nešto zbog čega bi se kasnije kajao.
Nije jasno kome želiš da se svetiš. Ako je mladiću, onda je to OSVETA, ali nije KRVNA osveta..
 
Znaš kada je krvna osveta u pitanju?
Npr. on ubije mladića, a mladićeva porodica se osveti njegovoj, isto ubistvom. E, tek od tada se računa krvna osveta.
Naravno da je zabranjena zakonom, ali postoji i sada u CG i na Kosovu.
 
Говориш о крвној освети као о убиству ради задовољења правде (типично за Црну Гору у ранијим временима)...или само о тему да са напасником треба обрисати под.

Ако је у питању 2. онда ту нема компромиса...такав сценарио тј. повређивање моје рођене сестре је нешто што мене може највише да повреди. Ништа не може да се пореди са тим. Радије бих ишао са једном руком. То би била Божја милост у односу на оно.

Тако да сам сигуран да тај више не би био у стању да уради тако нешто било коме. И сигуран сам да бих то урадио тако да не може да се докаже да сам то ја средио. Мислите шта хоћете...мртав сам озбиљан...ту нема компромиса.
 
Achileyes:
Ovo je iskljucivo musko pitanje.

Ako bi saznali da vam je sestra povredjena fizicki od strane njenog momka,sta bi uradili?

Ja znam svoj odgovor,imam mladju sestru i prosao sam kroz to,ali ajde da cujem vas.

..osveta je mnogo ruzna stvar,da ne volim ni da razmisljam o tome....ne daj boze,da moram da se svetim....ali ako se desi.......hm....postoje profesionalci,koji izvrse tacno ono zasta ih platis....
 
A da neko pokuša da se ispriča sa svojom sestrom, podrži je, stisne joj ruku, objasni da taj nije jedini i da postoje drugi muškarci, i kako ponekad ipak ne treba držati oči zatvorene i olako se prepuštati prvim utiscima? Šta imam od toga što sam skenjao gada ako je ona i dalje istraumirana (pretpostavka da jeste), ako ponovo uleti u istu priču, čak se i vrati tom njenom, još se i razljuti na mene što sam ga dirnuo, 'ta nije on takav', 'gade jedan, ako si mi brat to ti ne daje za pravo da ga povređuješ' i slične priče. Ne razvijati problem, već raditi na otklanjanju svega što je moglo dovesti do istog.
 
DisMisaL:
A da neko pokuša da se ispriča sa svojom sestrom, podrži je, stisne joj ruku, objasni da taj nije jedini i da postoje drugi muškarci, i kako ponekad ipak ne treba držati oči zatvorene i olako se prepuštati prvim utiscima? Šta imam od toga što sam skenjao gada ako je ona i dalje istraumirana (pretpostavka da jeste), ako ponovo uleti u istu priču, čak se i vrati tom njenom, još se i razljuti na mene što sam ga dirnuo, 'ta nije on takav', 'gade jedan, ako si mi brat to ti ne daje za pravo da ga povređuješ' i slične priče. Ne razvijati problem, već raditi na otklanjanju svega što je moglo dovesti do istog.

upravu si shto se tiche podrshke i paznje...treba poprichati, biti strpljiv i nezan, pomoci sestri da nastavi da zivi normalnim zivotom i da nauchi neshto iz takvog uzasavajuceg iskustva, ali zar ne mislish da i tog skota treba neko da nauchi pameti, da ga sprechi da se dalje izivljava?...mozda ne bash "krvna osveta" ali...sumnjam da je taj bolesni lik u fazonu "jao stvarno ne znam shta mi bi" i da se nikada vishe nece tako ponashati...
 
ja nem sestru....al da imam....dooobro bi razmislio.....ipak je to njen zhivot....i ako se ona vratja takom nekom liq....shto bi se ja cimo?....e drugo je ako on nju ganja ili neshto....il kao skrco je pa ona doshla qtji....to je druga pricha....al ako se to neshto ponavlja....pri chemu je sestra ta koja ispada glupa jer se vratja (a takvih ima veruj) onda ko je shisha...
 
Da, taj deo, nikad ne znaš ko je kriv. Istina je uvek negde između.

ticia, lako je nekoga batinjati. Ali, da li će ga to naučiti pameti? Sumnjam. Krv rađa krv (malo drastično rečeno), i ne mogu znati da li će se idiot smiriti ili sačekati priliku da ponovo naškodi devojci kada ne bude bilo nikog da je zaštiti.
 
DisMisaL:
Da, taj deo, nikad ne znaš ko je kriv. Istina je uvek negde između.

ticia, lako je nekoga batinjati. Ali, da li će ga to naučiti pameti? Sumnjam. Krv rađa krv (malo drastično rečeno), i ne mogu znati da li će se idiot smiriti ili sačekati priliku da ponovo naškodi devojci kada ne bude bilo nikog da je zaštiti.

zeznuto u svakom sluchaju...meni se desilo da me je moglo bi se reci napao neki poremeceni lika na pijaci dok sam bila sa mamom ali sam se ja nekako snashla (sreca pa vi mushkarci imate jako slabu medjunoznu tachku pa jedan dobar kick u istu ume da uspori razvoj situacije) vishe se mama istraumirala, a tu su u blizini bile i chike u plavom pa se nekako sve relativno dobro zavrshilo. tjale je hteo da mu lomi kosti, chak se i taxista koji nas je odbacio kuci posle, ponudio da mu prebroji rebra potpuno inkognito ali ipak niko nije nikoga umlatio. ko zna zashto je to dobro...mada se ja svaki put malchice najezim kad se toga setim...znam da ovde nema ni s od sestra ali nekako mi se chini da ima par zajednichkih tachaka sa temom...
 
Achileyes:
Ovo je iskljucivo musko pitanje.

Ako bi saznali da vam je sestra povredjena fizicki od strane njenog momka,sta bi uradili?

Ja znam svoj odgovor,imam mladju sestru i prosao sam kroz to,ali ajde da cujem vas.



povredjena kako fizicki? udario je, silovao ne daj boze?
ako su teze telesne povrede, prijavi policiji. o manjim, neka pati. to su ljudi kukavice.
izuj ga od batina, ako ne znas da bijes...plati.
 
prvo bih mu pustila tuš od krvi (best regards to Tarantino), sa dugim i laganim mučenjem uz plesnu muziku sedamdesetih ( :) )

a onda bih preslišala sestricu

al bi nayebali...
To da sam muško
a da sam žensko
samo bih preslišala sestricu :P
 
Achileyes:
Ovo je iskljucivo musko pitanje.

Ako bi saznali da vam je sestra povredjena fizicki od strane njenog momka,sta bi uradili?

Ja znam svoj odgovor,imam mladju sestru i prosao sam kroz to,ali ajde da cujem vas.


Uredu,mozda sam promasio naslov,ali razumeli ste me.

Kao sto sam rekao,ja sam to sa njom prosao,posto je mladja,sada svim njenim momcima stavljam do znanja da paze sta rade.Nikada posle toga mi nije nista rekla,osim "Hvala."
 
Koji si ti smor
pusti je da radi šta joj se dopada i bude s onima koji joj se dopadaju
ako je neko zavali, reaguj, ali svima nešto držati slovo....poremećeno je. Mada imaš lep nik i avatar.
Btw. Trojanci su izgubili od Ahajaca.
 
Jesam zensko...ali imam brata...pa mozda mogu da kazem koju...;-)
Meni je jedan lik samo dobacio...bezobrazno..i prokomentarisao...sta bi on ..meni....neznajuci da moj brat sedi pored njega....
he, he
usledio je samo poziv-izadji napolje!
samo....ja sam se ocajno osecala....i mnogo sam se uplasila za njega...nikada ne znas sta koja budala nosi sa sobom....
 

Back
Top