arhitektura

bonelady2003

Zainteresovan član
Poruka
135
planiram da posle sledece godine upisem arhitekturu. ja sam drustveni smer i zato cu verovatno morati da idem na chasove matematike zbog prijemnog. moje pitanje je sledece:
da li su matematika i fizika teske na faksu? da li ce neko iz drustvenog smera moci da zavrsi? znam odlicno da crtam, i to mi nece biti problem, ali se bojim za ova dva predmeta.
I jos jedno, da li je ovaj faks tezak (u bg-u)?
 
Pa ako mogu da polože matiš ljudi iz ATŠ-a i srednje građevinske, onda možeš i ti. Društveni smer u gimnaziji sigurno nije slabiji po pitanju matiša od neke srednje stručne škole.
 
ja sam tek sad upisao tako da ne mogu puno da ti kazem o samom studiranju ali za prijemni veruj mi da moras na pripreme za crtanje makar bila i Salvador Dali a matem je manje vise logicka na prijemnom... Sto se fizike tice ja sam otisao iz gimnazije da ne znam ni delic fizike pa eto me na faxu, kako cu preziveti videcemo... Puno srece na prijemnom trebace ti veruj...
p.s. ako imas manje od 5 poena iz srednje moras mnogo,mnogo,mnogo,mnogo,mnogo dobro da se spremis za prijemni.................................................................SRECNO KOLEGINICE
 
stvar je samo u dobrim pripremama....ja sam sa drustvenog smera upisala i evo zavrsavam.........savetujem da ozbiljno shvatis pripreme, ako ti treba preporuka,
znam dobro mesto.........
 
ako nije problem, kazi koje je to dobro mesto za pripremu. Ja sam jos pre dve godine odlucila da idem na arhitekturu, sada sam II gimnazije, prirodni smer, idem u skolu slikanja..ali nisam sigurna da je to ono pravo. Hvala ti.
 
Kendja:
ja sam tek sad upisao tako da ne mogu puno da ti kazem o samom studiranju ali za prijemni veruj mi da moras na pripreme za crtanje makar bila i Salvador Dali a matem je manje vise logicka na prijemnom... Sto se fizike tice ja sam otisao iz gimnazije da ne znam ni delic fizike pa eto me na faxu, kako cu preziveti videcemo... Puno srece na prijemnom trebace ti veruj...
p.s. ako imas manje od 5 poena iz srednje moras mnogo,mnogo,mnogo,mnogo,mnogo dobro da se spremis za prijemni.................................................................SRECNO KOLEGINICE
CAO,INTERESUJE ME GDE SI SE TI PRIPREMAO?!JA SAM PRVO ISLA KOD TEDIJA,PA SAM SADA PRESLA NA FAKULTET.PRIPREME OVDE TEKU FINO...MOZES LI MI RECI KAKO JE NA PRIJEMNOM,JEL STVARNO TAKO TESKO KAO STO SE PRICA,IL JE TO VISE ZBOG TREME?JEL SU TESKI PREDMETI NA PRVOJ GODINI?I NA PRIJEMNOM,STO SE TICE MATISA,JEL BILO TESKO?KAKVI SU ZADACI BILI(ROTACIJA....ILI)I JEL BILO MODELOVANJE?
 
bimida:
stvar je samo u dobrim pripremama....ja sam sa drustvenog smera upisala i evo zavrsavam.........savetujem da ozbiljno shvatis pripreme, ako ti treba preporuka,
znam dobro mesto.........
KOD KOGA SI SE TI PRIPREMALA?JA SAM ISLA KOD TEDIJA,PA SAM SADA NA FAKULTETU?JEL SU TESKE STUDIJE?JEL STVARNO TREBA DA SE PUNO UCI KAKO KAZU?KOJI JE PREDMET NAJTEZI?
 
ja sam prosla kroz skolu ELIM. To je elitna skola , po uslovima koje nudi - samo 5 djaka
u grupi, sve ti je obezbedjeno od materijala, fini mladi ljudi......u tim malim grupama
imas vremena da pitas, posvecuju ti paznju, sto mi je, recimo, falillo kad sam probala
kod Marije (bila sam nesto kratko). cena je bila kao i svugde.......na kraju sam na prijemnom bila druga....

kakve su pripreme na faksu, bas me zanima?
 
jeka$:
KOD KOGA SI SE TI PRIPREMALA?JA SAM ISLA KOD TEDIJA,PA SAM SADA NA FAKULTETU?JEL SU TESKE STUDIJE?JEL STVARNO TREBA DA SE PUNO UCI KAKO KAZU?KOJI JE PREDMET NAJTEZI?

procitaj moju drugu poruku za skolicu.
faks jeste tezak, mi smo se zezali da su to u stvari kondicione discipline.......mnogo se radi, ali, sto kazu, kad se voli.......svi su veseli, ispomazu se, pa ide.....
,islim da ce vama, "bolonjcima" biti nesto lakse........
 
ticher:
ako nije problem, kazi koje je to dobro mesto za pripremu. Ja sam jos pre dve godine odlucila da idem na arhitekturu, sada sam II gimnazije, prirodni smer, idem u skolu slikanja..ali nisam sigurna da je to ono pravo. Hvala ti.

skolica se zove ELIM, covek kog zoves Bratislav - 063 341107, ostalo ce ti on reci.......
 
eeeej! pa i moja drugarica se spremala kod elima, ali po meni su malo ozbiljnije pripreme bile kod marije... jeste nezgodno samo to shto ih je bezbroj na jednom mestu...
shteta za elima... :(
 
Meni se svidja priprema na fakultetu.Profesori nam predaju,ljubazni su kod svakog stignu da mu sve detaljno obljasne sta nije jasno.Imamo crtanje,stereometriju,logiku prostora,uvod u arhitekturu(neko modelovanje)nam je drzao dekan fakulteta....Meni je ok,ima jedno 4-5 njih koji su dosli na fakultet od marije,tedija,djure...sve cake nam lepo obljasne,sta kako na prijemnom...i vezbamo crtanje na onim elementima koji ce biti na prijemnom.Jel moze neko ko je upisao prosle godine da mi malo dtaljnije obljasni prijemni,kako je bilo..jel su produzavali listu samofinansirajucih?i jel tacno da se okvirno prijavi oko 500-550 ljudi?
 
ticher:
ako nije problem, kazi koje je to dobro mesto za pripremu. Ja sam jos pre dve godine odlucila da idem na arhitekturu, sada sam II gimnazije, prirodni smer, idem u skolu slikanja..ali nisam sigurna da je to ono pravo. Hvala ti.
Super je sto si krenula u skolu slikanja.Mnogo ce ti to pomoci,kad budes otisla na prave pripreme.Videces i sama.....Ja sam vec na pripremama,al planiram i da idem u skolu za slikanje,jel dosta moze da se nauci...sencenje,predstavljanje raznih tekstura...
Nemoj da odustajes od arhitekture...Mene su svi odvlacili od toga,kao tesko je,neces moci....Al bas me briga..To zelim i moram da dam sve od sebe,da pokusam..Matematika nije teska na pripremama(stereometrija-rotacija tela,upisana opisana tela u neko drugo telo)moj ti je savet da sa pripremama krenes malo ranije(od preporucenog roka 7 meseci)jer ces onda biti opustenija,imaces vise vremena....
 
bigsister:
eeeej! pa i moja drugarica se spremala kod elima, ali po meni su malo ozbiljnije pripreme bile kod marije... jeste nezgodno samo to shto ih je bezbroj na jednom mestu...
shteta za elima... :(
obisla sam ih ove godine.....sada kod elima rade njegovi studenti, i to, po meni jako ozbiljno.......program im je skroz nov, prema novom prijemnom, a obzirom da sam na kraju studija, mislim da im je pristup svez i jako koristan za nekoga ko ulazi na faks po novom programu......
ono sto mi je bilo jako zanimljivo je to da te ne pitaju za prosek ali te testiraju da li si uopste za arhitekturu, nisu u fazonu da primaju svakoga, nego prave od toga elitnu stvar.......toplo preporucujem!
 
Da, ovo je druga godina kako idem u skolu slikanja, i zaista se dosta nauci. Merenje, sencenje, na kraju krajeva, radi se i sa bojama, pa je i to lepo znati. E sad, imam samo jos jednu dilemu. Planirala sam da tek na cetvrtoj godini idem na prave pripreme, verovatno na fakultetu. Ono sto me muci jeste sto ne znam da li da krenem na pripremu za faks iduce godine, u III razredu gimnazije, mozda negde privatno, a u cetvrtom razredu na pripreme na fakultetu, ili da produzim jos jednu godinu u skoli slikanja pa tek u cetrvtoj na pripreme.
Ne verujem da cu imati problema sa matematikom i slicnim stvarima, jer sam odlicna u skoli, ali da li je za taj drugi deo pripreme koji nema veze sa crtanjem, dovoljno ici jednu godinu pred prijemni.
Sta mi savetujete?
 
ticher:
Da, ovo je druga godina kako idem u skolu slikanja, i zaista se dosta nauci. Merenje, sencenje, na kraju krajeva, radi se i sa bojama, pa je i to lepo znati. E sad, imam samo jos jednu dilemu. Planirala sam da tek na cetvrtoj godini idem na prave pripreme, verovatno na fakultetu. Ono sto me muci jeste sto ne znam da li da krenem na pripremu za faks iduce godine, u III razredu gimnazije, mozda negde privatno, a u cetvrtom razredu na pripreme na fakultetu, ili da produzim jos jednu godinu u skoli slikanja pa tek u cetrvtoj na pripreme.
Ne verujem da cu imati problema sa matematikom i slicnim stvarima, jer sam odlicna u skoli, ali da li je za taj drugi deo pripreme koji nema veze sa crtanjem, dovoljno ici jednu godinu pred prijemni.
Sta mi savetujete?
moj ti je savet da krenes sto pre na konkretne pripreme, bas za arhitekturu. Koliko god ti godila skola slikanja, i sama sam to isto radila, to nije u potunosti ono sto ti treba za prijemni na arhitekturi.
Jednostavno, razlikuju se nacin crtanja i teme........sto pre budes na nekim pripremama stekla uvid u to sta se radi, to bolje, a onda ces se vec orjentisati, mozda sada ili u trecoj godini na privatne pripreme, pa onda u cetvrtoj na faks........onda ces definitivno biti spremna........kontaktiraj kod ELIMA (tel imas u jednoj od mojih poruka) mozda te prime da uskocis sada, jer za tebe nije frka kad ne polazes sad, nego za dve godine......srecno!
 
Da, to sto si rekla je ono sto i sama osecam, ali je trebalo da to jos neko potvrdi. Tako cu i uraditi, jer nisam u mogucnosti da racunam na samofinansiranje, pa moram da idem na to da sto bolje uradim prijemni plus prosek. Hvala za savet.
 
bigsister:
eeeej! pa i moja drugarica se spremala kod elima, ali po meni su malo ozbiljnije pripreme bile kod marije... jeste nezgodno samo to shto ih je bezbroj na jednom mestu...
shteta za elima... :(
Ne mogu a da ne dam svoj komentar. U prilici sam da se i sam spremam za prijemni za arhitekturu. Trenutno se spremam bas kod Marije , medjutim imam drugaricu koja je na kursu Elimovih ljudi. U razgovorima sa njom dosao sam do toga da se pristup i rad na ova dva mesta prilicno razlikuju. Ona je jako zadovoljna svojim radom i napretkom kod Elima. ( gledao sam crteze koje je napravila tamo , i bilo me je sramota da pokazem svoje ) Oni trnutno obradjuju sve oblasti koje se mogu pojaviti na prijemnom. Pristup djacima je skroz dobar. Svakome biva posveceno paznje koliko je neophodno ( cesto i ostanu posle nastave kako bi se tematske celine sto bolje utvrdile ).
Po njenoj prici , ekipa u Elimovoj skoli je sveza , to ljudi koji su prosli kroz istu skolu i bili jako uspesni studenti , a sda pokusavaju da izgrade elitni kurs pripremne nastave , koji ce djake osposobiti ne samo za upis na fakultet , nego i za same studije……nisam siguran da je kod drugih tako.
Ovih dana planiram da skupim hrabrosti da se cujem sa njima. Receno mi je da kod njih postoji nekakav mini-prijemni ( ne primaju bilo koga !? ). Sve mi to mirise na pametno ulaganje u sebe. U ostalom bolje da kod njih prolazim kroz dobar I kreativan kurs , nego da se ovamo suocavam sa necijim nervnim rastrojstvima , za svoj novac !
:roll:
 
ticher:
Da, ovo je druga godina kako idem u skolu slikanja, i zaista se dosta nauci. Merenje, sencenje, na kraju krajeva, radi se i sa bojama, pa je i to lepo znati. E sad, imam samo jos jednu dilemu. Planirala sam da tek na cetvrtoj godini idem na prave pripreme, verovatno na fakultetu. Ono sto me muci jeste sto ne znam da li da krenem na pripremu za faks iduce godine, u III razredu gimnazije, mozda negde privatno, a u cetvrtom razredu na pripreme na fakultetu, ili da produzim jos jednu godinu u skoli slikanja pa tek u cetrvtoj na pripreme.
Ne verujem da cu imati problema sa matematikom i slicnim stvarima, jer sam odlicna u skoli, ali da li je za taj drugi deo pripreme koji nema veze sa crtanjem, dovoljno ici jednu godinu pred prijemni.
Sta mi savetujete?
Uradi kako ti mislis da je najbolje!!!!Raspitaj se dobro svuda.....Sto se tice drugog dela pripremne nastave,tu imas stereometriju(nije tesko!na prijemnom ce biti pet zadataka,svaki po dva boda nosi),logiku prostora-to su zadaci za mozganje,i to ne moze niko da te nauci.Ili znas da sagledavas u prostoru ili ne...mada ti oni obljasnjavaju kako da na najlaksi i najbrzi nacin dodjes do resenja.I ima deo Uvod u arhitekturu-modelovanje-na fakultetu to drzi dekan fakulteta,i tu treba da pokazes svoju kreativnost,snalazenje u prostoru.....nije tesko!! :-D Imas na fakultetu da kupis zbirku sa zadacima,logickim zadacima i crtezima,koji su bili na prijemnom sve do 2003.godine.Ima i jedna zbirka sa proslogodisnjeg prijemnog,al ona vise nije u prodaji.Nisu je dovoljno istampali :???:
 
bimida:
obisla sam ih ove godine.....sada kod elima rade njegovi studenti, i to, po meni jako ozbiljno.......program im je skroz nov, prema novom prijemnom, a obzirom da sam na kraju studija, mislim da im je pristup svez i jako koristan za nekoga ko ulazi na faks po novom programu......
ono sto mi je bilo jako zanimljivo je to da te ne pitaju za prosek ali te testiraju da li si uopste za arhitekturu, nisu u fazonu da primaju svakoga, nego prave od toga elitnu stvar.......toplo preporucujem!
Mozes li mi reci jel su teske studije kao sto se prica???!!!Gde si ti isla na pripreme,i jel si na budzetu???
 

Back
Top